Żądło

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Akcja filmu toczy się w latach trzydziestych w Stanach Zjednoczonych. Głównymi bohaterami są dwaj bliscy przyjaciele, drobni oszuści, którzy po śmierci swego ukochanego przyjaciela postanawiają wymierzyć sprawiedliwość wpływowemu gangsterowi. W tym celu snują intrygę, która ma stać się przekrętem wszech czasów.

Dodaj swoją opinię

„Żądło” fabuła

Film „Żądło” (oryg. „The Sting „), wyreżyserowany przez Davida Fincher’a i premierowo zaprezentowany w 2014 roku, to inteligentny i intrygujący thriller, który wciąga widza w sieć zaskakujących wydarzeń i emocji.

Akcja filmu rozgrywa się w świecie prasy i dziennikarstwa śledczego, gdzie Nick Dunne (wcielony przez Bena Afflecka) staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia swojej żony Amy (granej przez Rosamund Pike). W miarę rozwijania się fabuły, pojawiają się coraz więcej zaskakujących i skomplikowanych elementów, które prowadzą widza przez labirynt kłamstw, manipulacji i tajemnic.

„Żądło” wyróżnia się doskonałym scenariuszem, który został oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Gillian Flynn. Film błyskotliwie ukazuje mroczne strony ludzkiej natury i poddaje analizie media społecznościowe, manipulację informacją i wpływ opinii publicznej na bieg sprawy. Twórcy zręcznie balansują między różnymi punktami widzenia, budując napięcie i prowokując widza do zastanowienia się nad kwestią winy i niewinności.

„Żądło” obsada

Wspaniała obsada odgrywa kluczową rolę w sukcesie filmu. Ben Affleck wciela się w rolę Nicka Dunne’a z suwerenną kontrolą, dostarczając zarówno tajemniczości, jak i wątpliwości co do jego rzeczywistych intencji. Rosamund Pike jako Amy to prawdziwa rewelacja, prezentując niezwykle złożoną i wielowymiarową postać. Wspierający aktorzy, tak jak Neil Patrick Harris i Tyler Perry, również wnoszą swoje umiejętności aktorskie, dodając głębi i dynamiki do historii.

Reżyser David Fincher udowadnia swoje mistrzostwo w tworzeniu ciemnych i intrygujących filmów. Jego precyzyjne kadry, wyraziste światło i cieniste sceny budują atmosferę pełną tajemnicy i zagadki. Fincher zgrabnie prowadzi widza przez gąszcz informacji, podsuwając kolejne poszlaki i prowokując do spekulacji. Jego umiejętność manipulowania emocjami widza sprawia, że „Żądło” trzyma w napięciu do samego końca.

„Żądło” recenzje krytyków

„Żądło” to film, który zebrał pozytywne opinie zarówno od krytyków, jak i widzów. Według serwisu Rotten Tomatoes, film ma ocenę 94% opartą na 62 recenzjach, a średnia ocena wynosi 8,9/10. Konsensus krytyków brzmi: „Paul Newman, Robert Redford i reżyser George Roy Hill udowadniają, że urok, humor i kilka sprytnych zwrotów akcji mogą stworzyć wspaniały film w „Żądle”.

Roger Ebert z Chicago Sun-Times przyznał filmowi cztery gwiazdki na cztery, nazywając go „czystą przyjemnością filmową” i chwaląc występy Newmana i Redforda. Podobnie Vincent Canby z The New York Times napisał, „To film, który sprawia, że czujesz się dobrze od początku do końca, a także po nim. „Żądło” uważane jest za klasyk i film, który warto obejrzeć. Jego pomysłowa fabuła, zapadające w pamięć postaci i doskonałe występy sprawiły, że stał się on uwielbianym filmem, który przetrwał próbę czasu.

„Żądło” gdzie obejrzeć?

„Żądło” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„Żądło” to film, który wymaga uwagi i wnikliwości od widza. To psychologiczny thriller, który wciąga swoją zagadkową fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji i doskonale wykreowanymi postaciami. Film zachęca do refleksji na temat manipulacji, roli mediów i wpływu społeczeństwa na jednostkę. „Żądło” to produkcja, która zostaje w pamięci widza na długo po zakończeniu seansu, zapewniając niezapomniane wrażenia i temat do dyskusji.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Żądło”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Żądło
Żądło

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0