Imperium Słońca

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W okupowanym przez Japończyków Szanghaju w czasie II wojny światowej, losy 12-letniego Jima, syna brytyjskich arystokratów, dramatycznie się zmieniają. Wraz z rodziną zostaje rozdzielony i zmuszony do trudnej walki o przetrwanie w obozie dla internowanych.

(1 opinia klienta)
Oferta jest na miejscu #1 w kategorii Filmy

„Imperium Słońca” fabuła

Film „Imperium Słońca (oryg. Empire of the Sun)”, z 1987 roku, to poruszające dzieło reżysera Stevena Spielberga. Oparty na powieści J.G. Ballarda, film opowiada historię młodego chłopca o imieniu Jim „Jamie” Graham, który zostaje rozdzielony od rodziny i zmuszony do przetrwania w trakcie wojny japońsko-chińskiej.

Akcja filmu rozgrywa się w Szanghaju w latach 40. XX wieku, a główny bohater, granym przez Christiana Bale’a, przechodzi dramatyczną przemianę od beztroskiego i niewinnego dziecka do zahartowanego i zdeterminowanego młodego człowieka. Jego losy są świadkiem brutalności wojny i jej wpływu na jednostki oraz społeczności.

„Imperium Słońca” to film pełen emocji, który dotyka głęboko serca widza. Przez całą historię towarzyszymy Jimowi w jego podróży przez okupowane tereny, obozy jenieckie i trudne wybory, jakie musi podjąć, aby przetrwać. Film stawia pytania o to, jakie siły kształtują człowieka w okrutnych warunkach wojennych i jakie są granice ludzkiej wytrzymałości.

Reżyseria Spielberga jest znakomita, a obrazy, które tworzy, są jednocześnie piękne i przerażające. Sceny walki, zniszczenia i chaosu są przedstawione w sposób realistyczny i poruszający. Widz odczuwa trudności, jakie stają przed bohaterami i ich emocjonalne przeżycia.

„Imperium Słońca” obsada

 • Christian Bale jako Jim „Jamie” Graham
 • John Malkovich jako Basie
 • Miranda Richardson jako pani Victor
 • Nigel Havers jako pani Victor
 • Joe Pantoliano jako Frank Demarest
 • Leslie Phillips jako pan Maxton
 • Masato Ibu jako sierżant Uchida
 • Emily Richard jako Mary Graham
 • Rupert Frazer jako pani Lockwood
 • Peter Gale jako pan Lockwood

Christian Bale w roli młodego Jima odgrywa rolę swojego życia. Jego zdumiewająca gra aktorska, szczególnie biorąc pod uwagę, że był wtedy jeszcze młodym aktorem, przynosi widzom niezapomniane doświadczenie. Bale wciela się w postać chłopca, który musi dorosnąć zbyt szybko i stawić czoła niezliczonym trudnościom.

„Imperium Słońca” recenzje krytyków

Opinie na temat filmu „Imperium Słońca” są bardzo pozytywne, podkreślając zarówno doskonałą reżyserię Spielberga, wspaniałe aktorstwo Christiana Bale’a, jak i emocjonalną głębię filmu. Widzowie doceniają autentyczność i realizm przedstawionych wojennych wydarzeń oraz siłę przekazu filmu, który porusza ważne tematy i pozostawia trwałe wrażenie.

„Imperium Słońca” to film, który nie tylko przedstawia okrucieństwo wojny, ale także opowiada o sile ludzkiego ducha i nadziei. Przez całą historię widzimy, jak Jim walczy o przetrwanie, jak próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie pełnym chaosu i jak nie traci wiary w lepsze jutro.

„Imperium Słońca” gdzie obejrzeć?

„Imperium Słońca” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Film „Imperium Słońca” to wstrząsająca podróż przez lata wojny i cierpienia. Steven Spielberg, Christian Bale i reszta obsady i ekipy stworzyli wyjątkowe dzieło, które dotyka najgłębszych emocji widza. To film, który zostaje w pamięci na długo po jego zakończeniu i przypomina nam o znaczeniu nadziei i siły ludzkiego ducha nawet w najtrudniejszych czasach.

1 opinia o Imperium Słońca

5.0 na 5
1
0
0
0
0
Czytaj opinie
Pokaż wszystkie Najlepsza Najwyższa ocena Najniższa ocena
 1. Małgorzata

  IS to przede wszystkim opowieść o potwornej samotności w czasach okrucieństw. Wojna niesie zgliszcza nie tylko świata zewnętrznego…Każdy z bohaterów wybiera własną drogę ocalenia, własną drogę powrotu do człowieczeństwa i cywilizacji, choć wielu z nich traci wolę walki o życie. Bale gra niezwykle autentycznie, jest aktorem świetnie prowadzonym przez reżysera. Malkovich czy Miranda Richardson są mistrzami i klasą samą w sobie…

  - WADY: Sentymentalizm...ale i on da się wybronić psychologicznego punktu widzenia.
  Przydatna(0) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos

  Dodaj Opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Imperium Słońca
  Imperium Słońca

  Submatiq
  Logo
  Rejestracja Nowego Użytkownika
  Resetuj Hasło
  Porównaj oferty
  • Total (0)
  Porównaj
  0