Nasze magiczne Encanto

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

” Nasze magiczne Encanto” to film animowany z 2021 roku, który opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich dom znajduje się w magicznym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Każde dziecko w rodzinie Madrigal posiada wyjątkową moc uzdrawiania, dzięki magii, która otacza Encanto. Jednak Mirabel, jedno z dzieci, nie posiada żadnych magicznych zdolności.

Dodaj swoją opinię

Kiedy magiczna moc Encanto zaczyna słabnąć i rodzina Madrigal jest zagrożona, Mirabel odkrywa, że to właśnie jej wyjątkowość może stać się kluczem do uratowania rodziny i odnowienia magii Encanto. Mirabel staje się bohaterką, której wyjątkowość, zdeterminowanie i inteligencja pomagają jej odkryć sekret związany z rodziną i magią Encanto.

” Nasze magiczne Encanto” to film pełen emocji, pozytywnych wartości i magii, który przypomina nam, że każdy z nas jest wyjątkowy i że nasze wewnętrzne moce i talenty są naszymi największymi atutami. Film przypomina nam również, że warto walczyć o nasze cele i wartości, nawet wtedy, gdy nie posiadamy wrodzonych zdolności.

„Nasze magiczne Encanto” – recenzje krytyków

„Variety” opisuje film jako „poruszającą i wesołą opowieść o rodzinie, która wprowadza kolumbijską kulturę i folklor na ekran w emocjonujący sposób”.

„The Hollywood Reporter” uważa, że „Nasze magiczne Encanto” to „animacja pełna kolorów, muzyki i tańca, która przywołuje magiczne miejsce, w którym rodzeństwo z nadprzyrodzonymi mocami odkrywa siłę miłości rodzinnej i wspólnoty”.

„IndieWire” podkreśla, że „film przynosi świeży powiew wśród animacji Disneya dzięki mocnej narracji i intrygującym postaciom”.

„Screen Rant” uważa, że „Nasze magiczne Encanto” to „film, który z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie, dzięki swojemu przesłaniu o akceptowaniu swojej wyjątkowości i posiadaniu siły, by przetrwać trudne chwile”.

„Nasze magiczne Encanto” – recenzje widzów

„Wspaniała animacja pełna kolorów, pozytywnej energii i wspaniałych piosenek. Postacie są interesujące i łatwe do polubienia, a przesłanie filmu jest bardzo pozytywne”.

„Nasze magiczne Encanto” to animacja, która porusza wiele ważnych tematów, takich jak akceptacja swojej wyjątkowości i znaczenie rodziny. Film jest także pełen magii i wspaniałych piosenek”.

„Animacja jest nie tylko piękna wizualnie, ale też przynosi wiele emocji. Przesłanie filmu jest bardzo uniwersalne i dotyczy ważnych wartości, takich jak rodzinne więzi i akceptacja swojej wyjątkowości”.

„Cudowny film pełen pięknej muzyki i postaci, które łatwo zyskać sympatię widza. Nie tylko porusza ważne tematy, ale także przynosi wiele radości i pozytywnej energii”.

„Nasze magiczne Encanto” to animacja, która pokazuje, że każdy jest wyjątkowy i posiada swoje własne talenty. Przesłanie filmu jest bardzo pozytywne i optymistyczne, a postaci są bardzo interesujące i łatwe do polubienia”.

Obsada filmu „Nasze magiczne Encanto”

  • Stephanie Beatriz
  • María Cecilia Botero
  • John Leguizamo
  • Mauro Castillo
  • Jessica Darrow
  • Angie Cepeda
  • Carolina Gaitán

„Nasze magiczne Encanto” – ciekawostki

Stephanie Beatriz, aktorka znana z serialu „Brooklyn 9-9”, początkowo miała udzielić głosu Luisie w filmie, jednak producenci uznali, że w rzeczywistości nie przypomina granej przez siebie bohaterki i zaoferowali jej rolę Mirabel.

Film był realizowany w dwóch miejscach – w Bogocie, stolicy Kolumbii, oraz w studiu animacyjnym Walt Disney Animation Studios w Burbank, w Kalifornii, w USA.

Mirabel, główna bohaterka filmu, jest pierwszą postacią w filmach studia Disney noszącą okulary. To ciekawy i ważny krok w kierunku reprezentacji różnorodności w animacjach, ponieważ noszenie okularów jest powszechne, a jednocześnie rzadko pojawia się to w filmach animowanych.

„Nasze magiczne Encanto” – nagrody

Oto lista nagród i nominacji zdobytych przez film „Nasze magiczne Encanto” z 2021 roku:

Nagroda Grammy w kategorii „Best Compilation Soundtrack for Visual Media” (2022)
Nominacja do nagrody Critics’ Choice Super Awards w kategorii „Best Animated Movie” (2022)
Nominacja do nagrody Golden Globe w kategorii „Best Animated Feature Film” (2022)
Nominacja do nagrody NAACP Image Award w kategorii „Outstanding Animated Motion Picture” (2022)
Nominacja do nagrody Producers Guild of America Award w kategorii „Outstanding Producer of Animated Theatrical Motion Pictures” (2022)
Film zdobył nagrodę Grammy za najlepszy album dźwiękowy do filmów wizualnych oraz otrzymał kilka nominacji do prestiżowych nagród filmowych, takich jak Critics’ Choice Super Awards, Golden Globe, NAACP Image Award i Producers Guild of America Award.

„Nasze magiczne Encanto” – informacje

„Encanto” to animowany film z 2021 roku, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures. Opowiada on historię kolumbijskiej rodziny Madrigal, którą otacza magia. Każde z dzieci posiada unikalną moc, która wynika z magicznego daru, z wyjątkiem Mirabel, która nie posiada takiej mocy. Kiedy magia zaczyna zanikać, Mirabel odkrywa, że jej wyjątkowość jest jej siłą, a jej determinacja może uratować jej rodzinę.

Film „Encanto” okazał się sukcesem finansowym, zarabiając ponad 256 milionów dolarów na całym świecie. Jednocześnie koszt produkcji wyniósł około 150 milionów dolarów. Film został stworzony na podstawie materiałów do scenariusza i historii autorstwa Jareda Busha.

„Encanto” to opowieść o rodzinie, magii i akceptacji swojej wyjątkowości. Film został doceniony przez widzów i krytyków za piękne wizualizacje, oryginalną muzykę, ciekawe postacie i ważne przesłanie.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Nasze magiczne Encanto”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze magiczne Encanto
Nasze magiczne Encanto

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0