Lśnienie

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Jack postanawia podjąć pracę stróża w odciętym od świata hotelu Overlook. Wraz z żoną Wendy i małym synem przeprowadza się do tego pięknego, ale tajemniczego miejsca na górskim szczycie. Na początku wszystko wydaje się idealne – cisza, spokój i przestrzeń do pracy. Jednak z biegiem czasu atmosfera zaczyna się zmieniać. Jack zaczyna odczuwać dziwne i niepokojące wibracje, a otaczający go hotel zaczyna odkrywać swoje mroczne tajemnice. Przeszłość budynku i jego mieszkańców powoli zaczynają wpływać na psychikę Jacka, prowokując go do stopniowego schodzenia na drogę szaleństwa.

Dodaj swoją opinię

„Lśnienie” fabuła

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się za zamkniętymi drzwiami starych, tajemniczych hoteli? Film „Lśnienie” (oryg. „The Shining”) to adaptacja klasycznej powieści Stephena Kinga, która dostarcza odpowiedzi na to pytanie. Reżyseria Stanleya Kubricka przynosi nam historię, która wpisuje się w kanon najlepszych horrorów wszech czasów. Od momentu swojej premiery w 1980 roku film „Lśnienie” wciąż wzbudza lęki i fascynację, zapadając w pamięć jako jeden z najbardziej przerażających i intrygujących obrazów filmowych.

„Lśnienie” to opowieść o pisarzu Jacku Torrance’u (grany przez Jacka Nicholsona), który przyjmuje pracę opiekuna i stróża w odległym hotelu Overlook podczas zimowego sezonu. Razem z żoną Wendy (grana przez Shelley Duvall) i synem Dannym (grany przez Danny’ego Lloyda) przeprowadzają się do opuszczonego hotelu, nieświadomi zła, które czeka na nich tamtej zimy. Wraz z upływem czasu, izolacja, tajemnice hotelu i duchowe obecności zaczynają wpływać na psychikę Jacka, który stopniowo pogrąża się w obłędzie. To nie tylko historia o nawiedzonym miejscu, ale również o rozpadzie rodziny i walki o przetrwanie.

„Lśnienie” reżyseria

Stanley Kubrick w swojej reżyserii perfekcyjnie odtwarza atmosferę lęku i niepewności. Mroczne wnętrza hotelu, powolne i zakłócone ruchy kamery oraz wykorzystanie charakterystycznego światła sprawiają, że film wzbudza uczucie zagrożenia i nieodpartej grozy. Przez cały seans widzowie są trzymani w napięciu, oczekując na kolejne momenty przerażającego zaskoczenia.

„Lśnienie” obsada

Niezapomniane występy aktorskie to kolejny atut „Lśnienia”. Jack Nicholson w roli Jacka Torrance’a w pełni oddaje szaleństwo i stopniowe schodzenie na drogę obłędu. Jego wyrazisty i przerażający uśmiech stał się ikonicznym obrazem filmu. Shelley Duvall również wciela się w rolę przerażonej i bezradnej żony z niezwykłą precyzją, wprowadzając dodatkowy poziom napięcia.

„Lśnienie” to nie tylko horror o przerażających zjawiskach, ale również głęboko zakorzeniona historia o ludzkiej psychice i siłach, które ją niszczą. Film skłania nas do refleksji na temat naszych własnych lęków, obsesji i potencjalnej utraty kontroli nad sobą. To arcydzieło, które potrafi poruszyć najskrytsze strachy i pozostawia widza z uczuciem trwałego niepokoju.

„Lśnienie” recenzje krytyków

Opinie krytyków i widzów na temat „Lśnienia” są jednoznaczne – to film, który wciąż trzyma w napięciu i wywołuje silne emocje. Jego jakość artystyczna, wybitne aktorstwo i genialna reżyseria czynią go jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych filmów w historii kina grozy.

Nie ma wątpliwości, że „Lśnienie” jest jednym z najbardziej wpływowych filmów w historii kina grozy. Jego mroczna atmosfera, znakomite aktorstwo i genialne reżyseria sprawiają, że jest on niezapomnianym doświadczeniem filmowym. Dzisiaj, ponad 40 lat po premierze, wciąż wzbudza on dyskusje i analizy, a każde kolejne obejrzenie odkrywa nowe niuanse i interpretacje.

„Lśnienie” gdzie obejrzeć?

Film „Lśnienie” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Jeśli jesteś fanem gatunku horroru i szukasz filmu, który wprawi cię w nieustanne napięcie, „Lśnienie” jest obowiązkowym pozycją na twojej liście. Jednak ostrzegam – raz zagłębiony w świat tego filmu, może cię trzymać w swoich mrocznych objęciach na zawsze.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Lśnienie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lśnienie
Lśnienie

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0