Jurassic World Dominion

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

Film przedstawia alternatywny świat, w którym dinozaury żyją i są obecne w życiu ludzi na całym świecie. W takim świecie, równowaga między ludźmi a dinozaurami jest krucha i łatwo można doprowadzić do konfliktów.

Wraz z pojawieniem się dinozaurów, ludzie muszą przemyśleć swoją pozycję na planecie i zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Czy nadal będą największymi drapieżnikami, czy też teraz muszą podzielić swoje miejsce z dinozaurami?

Dodaj swoją opinię

Opowieść ta pokazuje, jak zmiana równowagi między gatunkami może wpłynąć na przyszłość i jak ważne jest zachowanie równowagi w świecie, w którym wiele gatunków współistnieje ze sobą.

Film przyciągnie uwagę miłośników kina science-fiction i fantastycznego, a także osób zainteresowanych tematyką ekologii i ochrony środowiska.

„Jurassic World Dominion” – recenzje krytyków

„Jurassic World: Dominion” zdobył mieszane recenzje od krytyków. Wielu krytyków doceniało film za jego wciągającą akcję, wysokiej jakości efekty specjalne i rozrywkową wartość. Ponadto, wielu chwaliło obsadę, w szczególności występy Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howard i Jeffa Goldbluma.

Jednak niektórzy krytycy byli bardziej krytyczni wobec filmu, krytykując jego zbyt przewidywalną fabułę i brak oryginalności, jak również brak pomysłów na to, jak przyciągnąć widzów do nowych filmów z serii.

„Jurassic World Dominion” – recenzje widzów

Wiele osób chwaliło film za jego wciągającą akcję, dobrze napisaną fabułę i emocjonujące sceny walki między dinozaurami. Widzowie byli też zadowoleni z występów aktorskich, szczególnie Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howard i Jeffa Goldbluma.

Jednak niektórzy użytkownicy byli bardziej krytyczni wobec filmu, krytykując jego zbyt przewidywalną fabułę i brak oryginalności, jak również brak nowych pomysłów na rozwój serii. Niektórzy użytkownicy mieli też zastrzeżenia do niektórych wątków fabularnych i postaci.

W sumie, „Jurassic World: Dominion” spotkał się z różnymi reakcjami ze strony użytkowników Filmwebu. Mimo to, większość użytkowników chwaliła film za dobrze napisaną fabułę, wciągającą akcję i doskonałe efekty specjalne, które tworzą emocjonujące sceny walki między dinozaurami. Film ten z pewnością przyciągnie uwagę miłośników gatunku science-fiction i kina akcji, zwłaszcza fanów serii „Jurassic Park”.

Obsada filmu „Jurassic World Dominion”

  • Chris Pratt
  • Laura Dern
  • Sam Neill
  • Jeff Goldblum
  • Isabella Sermon
  • DeWanda Wise

„Jurassic World Dominion” – ciekawostki

ilm „Jurassic World: Dominion” został nakręcony w wielu różnych miejscach na całym świecie. Zdjęcia do filmu odbyły się w Burnaby, Merrit i Ashcroft w Kanadzie, Pembroke, Mellieha, Valetcie i Vittoriosie na Malcie, Iver Heath w Anglii, O’ahu na Hawajach oraz w Atlancie w Georgii w USA.

Cały proces kręcenia filmu trwał od 24 lutego do 13 marca oraz od 6 lipca do 7 listopada 2020 roku. Jednakże z powodu pandemii COVID-19 produkcja filmu została przerwana na kilka miesięcy. Warto zauważyć, że pandemia ta wpłynęła na wiele produkcji filmowych na całym świecie, powodując opóźnienia lub wstrzymanie prac.

Lokalizacje, w których nakręcono film, zapewne wpłynęły na jego atmosferę i styl. Przykładowo, zdjęcia zrobione na Malcie z pewnością wpłynęły na wygląd i klimat filmu, a zdjęcia nakręcone na Hawajach mogą zapewnić piękne krajobrazy i ciekawe ujęcia.

„Jurassic World Dominion” – informacje

Film zarobił $1 001 978 080 na całym świecie, z czego $376 851 080 w USA i $625 127 000 poza USA. Budżet filmu wyniósł $185 000 000.

Film „Jurassic World: Dominion” opierał się na postaciach stworzonych przez Michaela Crichtona i został wyprodukowany przez Amblin Entertainment, Latina Pictures oraz Perfect World Pictures. Dystrybucją filmu zajęła się firma United International Pictures Sp z o.o.

„Mocne” wyniki finansowe „Jurassic World: Dominion” potwierdzają popularność serii „Jurassic Park/World” i pokazują, że film przyciągnął uwagę milionów widzów na całym świecie. Budżet filmu był dość wysoki, ale z powodzeniem udało się mu zwrócić koszty produkcji.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Jurassic World Dominion”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jurassic World Dominion
Jurassic World Dominion

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0