American Gangster

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Frank Lucas, czarnoskóry przedsiębiorca, zostaje głównym bohaterem historii, która ma miejsce w pełnych napięcia i korupcji latach 70. w Nowym Jorku. Lucas, będący postacią pełną sprytu i ambicji, nieustannie rozwija swoje narkotykowe imperium, wprowadzając do miasta heroinę o niespotykanej czystości i jakości.

Dodaj swoją opinię

„American Gangster” fabuła

Film „American Gangster”, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, to poruszająca opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, która przenosi nas w świat przestępczości i walki z nią w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. Ten kryminalny dramat wciąga widza w brutalną rzeczywistość narkotykowych imperiów i zderzenia z prawem.

Film przemyka przez mroczne ulice i burzliwe lata 70., kiedy to Frank Lucas wyrasta na jednego z najpotężniejszych i najbardziej nieuchwytnych przemytników heroiny w historii Stanów Zjednoczonych. Jego zimna determinacja, inteligencja i bezwzględność sprawiają, że staje się nie tylko niezwykle wpływową postacią w świecie narkotyków, ale także nieustającym wyzwaniem dla sił ścigających.

Jednak równolegle do historii Franka Lucasa rozwija się narracja Richie’go Robertsa, który jako uczciwy i niezależny detektyw postanawia walczyć z korupcją w służbach policyjnych i zdyscyplinować handlarzy narkotyków. Jego moralna niezłomność i oddanie sprawie stawiają go w konfrontacji z własnymi kolegami, którzy są częścią rozległej sieci korupcji.

„American Gangster” obsada

  • Denzel Washington jako Frank Lucas: afroamerykański baron narkotykowy, który staje się jednym z najpotężniejszych przemytników heroiny w Stanach Zjednoczonych.
  • Russell Crowe jako Richie Roberts: bezkompromisowy detektyw z Oddziału Narkotykowego, który podejmuje walkę z korupcją i przestępczością w Nowym Jorku.
  • Chiwetel Ejiofor jako Huey Lucas: brat Franka Lucasa, który pomaga mu w prowadzeniu przestępczego imperium.
  • Josh Brolin jako Detektyw Trupo: kolega Richiego Robertsa z Oddziału Narkotykowego, który bierze udział w korupcyjnych działaniach.
  • Lymari Nadal jako Eva: Żona Franka Lucasa.
  • Ted Levine jako Lou Toback: szef Oddziału Narkotykowego, który stawia na przekształcenie sposobu walki z przestępczością.
  • Armand Assante jako Dominic Cattano: szef mafii włoskiej, który prowadzi interesy z Frankiem Lucasiem.
  • Cuba Gooding Jr. jako Nicky Barnes: konkurencyjny dealer narkotyków, który zostaje wciągnięty w konflikt z Frankiem Lucasiem.
  • Carla Gugino jako Laurie Roberts: była żona Richiego Robertsa.

„American Gangster” wyróżnia się nie tylko świetnymi kreacjami Denzela Washingtona i Russella Crowe’a, ale także doskonałym reżyserią Ridleya Scotta, który wciela na ekran autentyczną atmosferę lat 70. i niezwykłe szczegóły. Sceny są doskonale zrealizowane, a cały film jest przykuwający uwagę od pierwszej do ostatniej minuty.

„American Gangster” recenzje krytyków

Film „American Gangster” spotkał się z zróżnicowanymi opiniami krytyków i widzów. Twierdzą, iż to solidny kryminalny dramat, który przyciąga widza świetnym występem Denzela Washingtona i Russella Crowe’a. Film doskonale oddaje atmosferę lat 70. w Nowym Jorku i ukazuje brutalną rzeczywistość przestępczości narkotykowej. „American Gangster” to prawdziwa uczta dla miłośników klasycznych kryminałów. Reżyseria Ridleya Scotta jest perfekcyjna, a obsada dostarcza znakomitej gry aktorskiej. To film pełen napięcia, emocji i wartkiej akcji.

Film nie tylko pokazuje nam mroczną stronę przestępczości i wpływu narkotyków na społeczeństwo, ale także porusza ważne tematy dotyczące rasizmu, korupcji i moralności. Przez historię Franka Lucasa i Richie’go Robertsa, „American Gangster” skłania nas do refleksji na temat etyki, sprawiedliwości i granic, jakie przekraczamy w imię własnych celów.

„American Gangster” gdzie obejrzeć?

„American Gangster” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„American Gangster” to film, który nie tylko wciąga nas w niebezpieczny świat przestępczości, ale także zmusza nas do zastanowienia się nad kondycją społeczeństwa i systemu sprawiedliwości. To pełna napięcia, mroczna podróż przez przestępczy labirynt, która zostaje w naszej pamięci na długo po zakończeniu seansu.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “American Gangster”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

American Gangster
American Gangster

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0