Najtańszy abonament. Zestawienie najkorzystniejszych cenowo ofert

Cena abonamentu to najważniejszy czynnik przy wyborze operatora. Zasięg poszczególnych sieci jest właściwie taki sam, a zatem to właśnie cena powinna decydować o wyborze abonamentu. Oferty są jednak przedstawione w taki sposób, że trudno jest się zorientować, która z nich jest faktycznie najtańsza. Sprawdzamy dla was cenę abonamentu w różnych konfiguracjach na 2023 rok.

Najtańszy abonament bez telefonu

Jeżeli zdecydujemy się na abonament bez telefonu, to poszerza się liczba operatorów, których z których oferty możemy skorzystać. Telefony sprzedaje bowiem jedynie 5 z nich, a same usługi telekomunikacyjne – wszyscy. Najtańsze oferty uszeregowane według ceny to:

Najtańszy abonament – lajt mobile

W ofercie sieci lajt mobile masz możliwość wyboru trzy typy umów: na czas nieokreślony, na 24 miesiące lub na 6 miesięcy. Nie chcesz podpisywać długoterminowych umów z operatorem? Wybierz umowę z lajt mobile na najtańszy abonament z możliwością zerwania umowy kiedy tylko zechcesz – bez konsekwencji. W lajt mobile znajdziesz kilka atrakcyjnych ofert. Na szczególną uwagę zasługuje oferta NO LIMIT M za 19,99 zł/mies. (przez pierwsze 3 miesiące zapłacisz tylko 9,99 zł/mies.) z 10 GB i NO LIMIT. Bestsellerem operatora jest niezmiennie słynna oferta NUMER1! z 60 GB w technologii 5G i NO LIMIT za 29,99 zł/mies., a dla najbardziej wymagających lajt mobile przygotowało ofertę na 100 GB (+200 GB gratis) z 5G i NO LIMIT za jedyne 49,99 zł/mies. W każdej z tych opcji operator oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także niezawodny zasięg sieci Plus z darmową usługą WiFi Calling.

Skorzystaj z oferty lajt mobile

Virgin Mobile – 14 zł/mies., 30 GB

Virgin Mobile to stosunkowo nowy operator telefoniczny. W abonamencie oferuje najtańszą ofertę na rynku. Za 14 zł miesięcznie mamy tu do wykorzystania 14 GB, SMSy- bez limitu i rozmowy bez limitu. Kolejne GB są dodatkowo płatne w kwocie 1 zł za 1 GB, ale tylko do maksymalnej kwoty 29 zł. Cena zawiera zniżkę 5 zł za zgody marketingowe i 5 zł za e-fakturę. 

W droższej ofercie za 29 zł miesięcznie dostaniemy 30 GB, 3 pierwsze miesiące za darmo i możemy wybrać dodatkowy numer z 50% rabatem. 

Skorzystaj z oferty Virgin Mobile

Nju – 19 zł/mies., 1-3 GB

Najtańsza oferta to Nju w abonamencie za 19 zł. W ramach planu otrzymujemy 1 GB miesięcznie do wykorzystania, które wraz z czasem trwania umowy zwiększa się do maksymalnych 3 GB po 2 latach współpracy. W ofercie płatne są SMS-y (9 gr) i MMS-y (19 gr), ale tylko do maksymalnej dodatkowej kwoty 9 zł. Umowę z operatorem można rozwiązać w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. 

Oferta Nju jest jeszcze bardziej korzystna, jeżeli do umowy kupimy kolejny numer. Jego koszt to zaledwie 9 zł, ale limit GB jest dzielony na obie osoby. Warto również rozważyć ofertę 19 + 19 zł, gdzie za każdy numer obowiązuje opłata 19 zł, ale liczb GB do podziału wzrasta do 11 GB miesięcznie i aż 33 GB po 2 latach. Oferta Nju bez limitu rozmów i SMS to koszt 29 zł/mies. lub 29 zł + 9 zł/mies. dla pary.

Skorzystaj z oferty nju mobile

Plus – 30 zł/mies., 4 GB

Najtańsza oferta Plusa na abonament nie jest szczególnie atrakcyjna. Za 30 zł dostajemy tu 4GB i darmowe SMS-y, MMS-y i rozmowy. Oferta staje się całkiem korzystna przy korzystaniu z wielu numerów jednocześnie, bo obowiązuje wtedy zniżka 50% za każdy kolejny numer. Uwaga! Cena obejmuje rabat 10 zł za e-fakturę. Droższy plan operatora z 24 GB internetu, to już koszt 50 zł/mies. 

Bonusem do abonamentu są darmowe usługi. Przez pierwsze 30 dni możemy za darmo korzystać z usług lokalizacji bliskiej osoby, HBO GO, serwisu urządzenia, ochrony sprzętu i czasoumilacza.

Skorzystaj z oferty Plus

Play – 25 zł/mies., 3 GB

Najtańszy abonament bez telefonu w Play to SOLO S. Jego koszt to 25 zł miesięcznie po zniżkach 5 zł za e-fakturę i 5 zł za zgody marketingowe. W zamian otrzymujemy 3 GB internetu i darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y. Jako bonus Play przewidział darmowy Tidal na 3 miesiące. 

Najtańszy abonament z telefonem

Cena abonamentu z telefonem zależy głównie od ceny samego sprzętu, dlatego w kalkulacjach powinno się uwzględnić atrakcyjność ceny telefonu. Wystarczy przemnożyć spodziewany okres umowy przez miesięczną kwotę rat za sprzęt i porównać ze sklepową ceną urządzenia. Jeżeli komuś zależy na jak najtańszym abonamencie z telefonem, to nasz ranking przedstawia się następująco:

Najtańszy abonament z telefonem w Plus

W Plusie mamy do wyboru aż 6 opcji na abonament. Telefony są sprzedawane osobno w płatnościach ratalnych na 12, 24 lub 36 miesięcy. Od wysokości abonamentu zależy jedynie jak dużą kwotę za telefon należy uiścić za telefon na początku obowiązywania umowy, a nie wysokość rat za urządzenie. Najtańszy abonament w Plusie to:

  • 30 zł/mies. z darmowymi rozmowami, MMS-ami i SMS-ami z 4 GB na 24 miesiące.

Do tej oferty można dobrać za złotówkę m.in:

  • Xiaomi Mi 10T Lite 5G 64GB (38.83 zł x 36 rat)
  • Motorola moto g50 5G (25 zł x 36 rat)
  • Oppo A74 5G (31 zł x 36 rat)
  • Samsung Galaxy A22 5G (28 zł x 36 rat)

Jak widać Plus oferuje te same telefony co Plush (choć ma ich większy wybór) i są one sprzedawane w takiej samej cenie. Jest to jednak mniej atrakcyjna oferta od Plusha, bo sam abonament jest zwyczajnie mniej korzystny.

Skorzystaj z oferty Plus

Najtańszy abonament z telefonem w Play

W Play najtańszy abonament to  SOLO S 24 miesiące. Jego parametry to

  • 25 zł (po rabatach 5zł za zgodę marketingową i 5 zł za e-fakturę), 3 GB i nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y.

Przy wyborze spłaty na 24 miesiące oferta Play z telefonem okazuje się całkiem korzystna. Przykładowe telefony z początkową opłatą 1 zł do abonamentu SOLO S to:

  • Motorola Moto E7 power (20 zł x 24 raty)
  • Xiaomi Redmi 9 (30 zł x 24 raty)
  • Oppo A53 128 GB (35 zł x 24 raty)

Skorzystaj z oferty Play

Brak komentarzy

Dodaj Odpowiedź

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0