Catering dietetyczny. Najlepsza dieta pudełkowa - ranking

Porównanie diet pudełkowych musimy przeprowadzić na wielu poziomach. Dobry catering dietetyczny pozwoli nam schudnąć, ale jeśli wybierzemy nieodpowiednią dietę, możemy poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Skorzystaj z naszej porównywarki diet pudełkowych i wybierz najlepszy catering dietetyczny dla siebie. Pamiętaj o przeczytaniu opinii klientów. Pomogą Ci one w podjęciu najlepszej decyzji.

Filtry
Sortuj:
 • Wszystkie
 • Najniższa cena
 • Najwięcej opinii
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

Kuchnia Vikinga

1 Kuchnia Vikinga
7.5
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

Body Chief

2 Body Chief
7
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 2
Dodaj do porównania

MaczFit

3 MaczFit
7.5
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

Fit na 5

4 Fit na 5
7.5
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

Rukola

5 Rukola
7.5
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

DietBox

6 DietBox
9
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

Wygodna Dieta

7 Wygodna Dieta
10
Najnowsze

Dieta Sirtfood – na czym polega popularna dieta Adele?

Jeszcze do niedawna nikt nie słyszał o istnieniu ani o zaletach diety sirtfood. Wszystko ...

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa, w ramach której wybrany dostawca jedzenia zapewnia nam codzienną dostawę posiłków. Dzięki nim zaspokoimy swoje potrzeby żywnościowe oraz osiągniemy konkretny cel dietetyczny. Najpopularniejszym celem jest oczywiście schudnięcie, ale oprócz tego dzięki cateringowi dietetycznemu w łatwy sposób zaczniemy dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych albo przejdziemy na dietę wegetariańską.

Inna nazwa tej usługi to dieta pudełkowa. Odnosi się ona do formy przygotowania naszych posiłków. Przywożone są każdego dnia w pudełkach, z których wyjmujemy je i podgrzewamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dzięki temu zdrowe odżywianie zgodne z naszym celem dietetycznym nie wymaga spędzania kilku godzin w kuchni.

Jak odbiera się jedzenie z diety pudełkowej?

Standardowym sposobem na dostarczanie diety pudełkowej jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm kurierskich lub własnej floty samochodów. Dostawca zostawia papierową torbę z przygotowanymi dla nas posiłkami pod drzwiami. W przypadku domów jednorodzinnych może je wieszać na bramie, płocie lub umieszczać w zamontowanej przez właściciela posesji skrzynce. Zazwyczaj robi to w nocy albo nad ranem.

Ostatnio coraz więcej mówi się jednak o „lodówkomatach”. To odpowiednik paczkomatów przystosowany do przechowywania jedzenia. Jeśli takie urządzenie znajduje się w pobliżu naszego domu, możemy odebrać posiłek o dowolnej porze. Nie musimy przy tym bać się o to, że złośliwy sąsiad przywłaszczy sobie pudełka z naszym jedzeniem.

Gdzie dociera catering dietetyczny?

Niestety, zasięg cateringu dietetycznego ograniczony jest do metropolii oraz większych miast powiatowych. Oczywiście najlepiej mają pod tym względem osoby zamieszkujące okolice Warszawy, Aglomerację Śląską, Kraków czy Poznań. W niektórych województwach z diety pudełkowej skorzystają z kolei mieszkańcy zaledwie 2 czy 3 miast. Nadzieją na zmianę jest rozwój lokalnych firm zajmujących się cateringiem dietetycznym.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Porównywarka cateringu dietetycznego pozwala sprawdzić, ile kosztuje dieta pudełkowa w kilku wersjach. Cena jednego dnia to minimum 40 zł, chociaż dotyczy to posiłków mocno ograniczonych kalorycznie. Poszczególne zestawy mogą znacznie różnić się pod względem cenowym, a wysokoenergetyczne posiłki dla sportowców sięgną nawet 90-100 zł. W skali miesiąca cena diety pudełkowej wynieść może więc od 1200 do nawet 3000 zł, ale w większości typowych przypadków z pewnością nie przekroczy 2000 zł.

Od czego zależy koszt diety pudełkowej? Na cenę wpływ mają:

 • rodzaj diety,
 • kaloryczność jadłospisu,
 • ilość posiłków,
 • koszt dostawy,
 • rabaty za długofalową współpracę.

Myśląc o płaceniu kilku tysięcy złotych za jedzenie w pudełkach, powinniśmy brać pod uwagę także czas, który oszczędzimy na przygotowywaniu posiłków oraz robieniu zakupów. Dlatego też catering dietetyczny popularny jest wśród osób zabieganych, niechcących tracić kilkudziesięciu minut dziennie w kuchni.

Zestawy próbne i dni testowe

Przed podjęciem tak istotnej dla żołądka i portfela decyzji warto skorzystać z okresu próbnego, który oferuje większość firm zajmujących się cateringiem dietetycznym. Długość testów jest różna. W niektórych firmach dostaniemy szansę na zaledwie jeden dzień ze zmniejszoną ceną próbną, podczas gdy inni dostawcy pozwolą na tydzień weryfikacji ich usług.

Kto korzysta z cateringu dietetycznego?

Czasy, kiedy dieta pudełkowa reklamowana była wyłącznie jako idealny sposób na odchudzanie, odeszły już do przeszłości. Dziś grupa docelowa firm zapewniających catering dietetyczny jest znacznie szersza. Kto powinien zastanowić się nad taką formą zapewniania sobie energii?

Catering dietetyczny popularny jest wśród:

 • osób niemających czasu na codzienne gotowanie i zakupy,
 • pracowników biurowych, którzy i tak jedzą odgrzewane obiady,
 • sportowców profesjonalnych i amatorskich,
 • osób z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi,
 • chorych na tarczycę, cukrzycę czy insulinooporność,
 • wegan oraz wegetarian,
 • walczących z nadprogramowymi kilogramami.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Obawy o aspekt zdrowotny diety pudełkowej są naturalne. Korzystając z usług firmy cateringowej, oddajemy jej kontrolę nad całym swoim jadłospisem. Dlatego też istotne jest sprawdzenie, kto opracowuje przepisy i odpowiada za przygotowywanie posiłków. Do obu tych czynności potrzebni są wyspecjalizowani pracownicy. Oprócz tego warto zwrócić też uwagę na posiadanie certyfikatu HACCP oraz pozytywnej opinii wystawionej przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Warto przy tym pamiętać, że użyty do promocji cateringu dietetycznego wizerunek celebryty, znanego kucharza czy popularnej osoby związanej z branżą fitness w żaden sposób nie gwarantuje jakości danej diety. Polecanie konkretnej usługi wiąże się w tym przypadku z solidną gratyfikacją finansową. Jest to więc zabieg czysto marketingowy i lepiej przyjrzeć się ofercie z pomocą porównywarki diet pudełkowych.

Wybierając renomowany catering dietetyczny, nie powinniśmy martwić się o zawarcie w posiłkach odpowiedniej dawki składników odżywczych. Dietetycy mają dziś do dyspozycji specjalne programy, które pomagają dobrać perfekcyjną ilość makroskładników, witamin i innych substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Na co zwracać uwagę, wybierając catering dietetyczny?

Kiedy chcemy wybrać najlepszy catering dietetyczny, oprócz wspomnianych już kwestii związanych z aspektem zdrowotnym oraz cenami koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • Ilość oferowanych diet – czy mamy bogaty wybór opcji, włącznie z braniem pod uwagę nietolerancji pokarmowych, czy może będziemy ograniczeni wyłącznie do popularnych wariantów kalorycznych.
 • Różnorodność posiłków – jak mało monotonna jest zawartość pudełek w skali tygodnia, miesiąca czy nawet kwartału.
 • Pochodzenie produktów spożywczych – gdzie firma cateringowa nabywa składniki przygotowywanych potraw, jak długą drogę przebywają przed trafieniem na nasz stół.
 • Sposób i czas dostawy – czy flota dostawcy wyposażona jest w sprzęt chłodniczy, ile czasu jedzenie spędzi na wycieraczce przed odbiorem.
 • Konsultacje z dietetykiem – opcja na zasięgnięcie porady co do wyboru konkretnego wariantu u profesjonalisty.
 • Możliwość śledzenia zamówienia – optymalnie, jeśli informacje o dostawie wyświetlać możemy w aplikacji.

Dla wielu osób istotny będzie również ekologiczny aspekt cateringu dietetycznego. To zagadnienie wzbudza sporo kontrowersji.

Czy catering dietetyczny może być ekologiczny?

Osoby mające na uwadze dobro środowiska bywają zdruzgotane, kiedy spoglądają na ilości odpadów generowane przez catering dietetyczny. Każdego dnia w papierowej torbie dostają w końcu kilka plastikowych pudełek z jedzeniem, zapakowanym dodatkowo w folie. Do posiłków dołączane są często jednorazowe sztućce. Dostawcy używają samochodów, którymi co poranek emitują do atmosfery produkty uboczne spalania paliwa. Czy zatem z takiej formy dostarczania posiłków skorzystać może człowiek stawiający na rozwiązania ekologiczne?

Wszystko zależy od rozwiązań przyjętych w danej firmie zapewniającej catering. Co może zrobić dostawca diety pudełkowej, aby zminimalizować szkody wyrządzane środowisku?

 • Ułatwić bezbłędną segregację opakowań z tworzyw nadających się do recyklingu.
 • Użyć jak największej ilości materiałów biodegradowalnych.
 • Unikać marnowania żywności w procesie przygotowywania posiłków.
 • Zadbać o efektywność energetyczną infrastruktury kucharskiej.
 • Skorzystać z bezemisyjnej floty samochodów dostawczych.
 • Dodatkowo należy pamiętać, że podczas samodzielnego gotowania zużywamy prąd, gaz i wodę. Często wyrzucamy nadmiarowe jedzenie, ponieważ źle dobraliśmy proporcje lub nie pilnowaliśmy terminów przydatności do spożycia. Opakowania produktów kupowanych przez nas w sklepach wykonane bywają z kompozytów trudnych do recyklingu, a częstokroć trudno nam zidentyfikować odpowiedni kosz do segregacji.Dobrze zoptymalizowany proces przygotowywania i pakowania posiłków sprawia, że osoba korzystająca z cateringu dietetycznego może przysłużyć się środowisku.
Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0