Joe Black

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Dodaj do porównania
Kategoria:

Film opowiada historię Williama, wpływowego biznesmena, którego życie zmienia się w momencie, gdy do jego domu przychodzi śmierć w postaci młodego mężczyzny o imieniu Joe Black. Okazuje się, że Joe zgodził się dać Williemu trochę więcej czasu na ukończenie swoich spraw, ale w zamian za to, musi przeżyć życie człowieka na ziemi, by móc zrozumieć ludzkie emocje i relacje.

Dodaj swoją opinię

Podczas swojego pobytu na ziemi, Joe poznaje Susan, córkę Williama, i zakochuje się w niej. Niestety, nieoczekiwane pojawienie się śmierci w postaci Joe Blacka przynosi ze sobą liczne problemy i konflikty emocjonalne w życiu rodziny i przyjaciół Williama. Film „Meet Joe Black” to wciągająca opowieść o miłości, relacjach międzyludzkich i o tym, jak czasem trzeba przekroczyć granice, by zrozumieć, co w życiu naprawdę się liczy.

„Joe Black” – recenzje krytyków

Film „Joe Black” otrzymał zróżnicowane opinie. Wśród pozytywnych recenzji pojawiają się wskazania na dobrze zbudowaną historię i wspaniałe kreacje aktorskie, szczególnie w wykonaniu Anthony’ego Hopkinsa i Brada Pitta. Zwraca się uwagę na wspaniałe zdjęcia oraz na pięknie nakręconą scenerię.

Jednocześnie, niektórzy krytycy wskazują na zbytnią długość filmu, co powoduje, że czasem wydaje się on nudny i powolny. Niektórzy zarzucają też, że film jest przewidywalny i konwencjonalny, a także zbyt sentymentalny.

Mimo to, „Joe Black” jest często postrzegany jako ciekawa i emocjonująca opowieść o miłości, życiu i śmierci, która wciąga widza od pierwszych minut i skłania do refleksji na temat wartości życia i miłości.

„Joe Black” – recenzje widzów

Niektórzy użytkownicy podkreślają, że film jest emocjonalny i wciągający, a także pięknie nakręcony i ma wspaniałą muzykę. Inni natomiast wytykają zbytnią długość filmu i zbyt dużo przerywników, które w pewnym momencie powodują, że film staje się powolny i nużący.

Część dyskutantów podkreśla, że film jest klasyczną opowieścią o miłości, życiu i śmierci, która porusza ważne tematy. Inni uważają, że jest to przewidywalna i konwencjonalna opowieść, która nie zaskakuje widza.

W dyskusjach pojawiają się także wypowiedzi na temat aktorstwa Brada Pitta i Anthony’ego Hopkinsa, którzy według wielu widzów zagrali znakomite role. Jednak niektórzy zwracają uwagę na zbyt „sztywne” i jednowymiarowe postacie w filmie.

Podsumowując, dyskusje na stronie Filmweb poświęconej filmowi „Joe Black” ukazują różnorodne opinie widzów na temat jakości filmu. Jedni uważają go za emocjonujący i wciągający, inni za zbyt przewidywalny i powolny.

Obsada filmu „Joe Black”

  • Brad Pitt
  • Anthony Hopkins
  • Claire Forlani
  • Jake Weber
  • Marcia Gay Harden
  • Jeffrey Tambor
  • David S. Howard

„Joe Black” – ciekawostki

Widzowie zwracają uwagę na niedoskonałości w produkcji, takie jak zmieniająca się ilość lodu w szklance szkockiej Billa czy zdejmowanie przez niego okularów dwukrotnie podczas rozmowy z Joem.

Interesującą informacją jest również fakt, że Gene Hackman był brany pod uwagę do roli Williama Parrisha, co mogło wpłynąć na obraz filmu, gdyby aktor ten zdecydował się na tę rolę.

„Joe Black” – informacje

„Meet Joe Black” to film z 1998 roku, w reżyserii Martina Bresta, który opowiada historię Williama Parrisha (grany przez Anthony’ego Hopkinsa), wpływowego biznesmena, któremu pewnego dnia zjawia się Śmierć pod postacią przystojnego młodzieńca (w tej roli Brad Pitt). Śmierć decyduje się dać Williama trochę czasu, aby ten mógł uregulować swoje sprawy, przed tym jak zacznie działać. W tym czasie Śmierć zakochuje się w córce Williama (grana przez Claire Forlani), co komplikuje sytuację jeszcze bardziej.

Film przyniósł ponad $142 miliony na całym świecie, przy budżecie wynoszącym $90 milionów. „Meet Joe Black” został zrealizowany na podstawie sztuki Alberto Caselli i był dystrybuowany przez Universal Pictures.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Joe Black”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Joe Black
Joe Black

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0