American History X

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Po opuszczeniu więzienia, były członek neonazistowskiej grupy składa wszelkie wysiłki, aby przekonać swojego młodszego brata do odejścia od tego destrukcyjnego życiowego kursu.

Mężczyzna, który doświadczył konsekwencji swojej przeszłości i poznał mroczne skutki nienawiści, nie chce, aby jego brat poszedł w jego ślady. Jest zdeterminowany, aby odmienić swoje życie i stara się być wzorem do naśladowania dla młodszego członka rodziny.

Dodaj swoją opinię

„American History X” fabuła

Film „American History X”, wyreżyserowany przez Tony’ego Kaye’a, to bezkompromisowa i porażająca opowieść o nienawiści, rasizmie i poszukiwaniu odkupienia. Ten silnie emocjonalny i kontrowersyjny film zaprasza widza do zgłębienia trudnych tematów społecznych i skomplikowanych relacji międzyrasowych.

Głównym bohaterem filmu jest Derek Vinyard, grany przez Edwarda Nortona, były lider neonazistowskiej grupy skinheadów, który po spędzeniu kilku lat w więzieniu wchodzi w proces odkupienia i zmiany. Fabuła filmu jest konstruowana w retrospekcji, co umożliwia ukazanie przemiany Dereka i wyjaśnienie, jak doszło do jego radykalnych przekonań i tragicznych wydarzeń.

„American History X” odsłania brutalną rzeczywistość rasizmu i nietolerancji, pokazując, jak te ideologie wpływają na jednostki i społeczności. Film porusza wiele trudnych tematów, takich jak przemoc, młodzieżowa indoktrynacja i konsekwencje nienawiści. Jednocześnie stawia pytanie o możliwość zmiany i wyjścia z zaklętego kręgu nienawiści.

„American History X” obsada

Edward Norton w roli Dereka Vinyarda dostarcza niesamowitej i poruszającej interpretacji. Jego gra aktorska wciela się w postać pełną złości, gniewu i frustracji, ale również w postać, która zdaje sobie sprawę z własnych błędów i pragnie odmienić swoje życie. Norton z łatwością przekazuje złożone emocje i przemianę charakteru Dereka. W produkcji zobaczyć można również:

 • Edward Furlong jako Danny Vinyard
 • Beverly D’Angelo jako Doris Vinyard
 • Avery Brooks jako Bob Sweeney
 • Elliott Gould jako Murray
 • Stacy Keach jako Cameron Alexander
 • Fairuza Balk jako Stacey
 • Ethan Suplee jako Seth
 • Jennifer Lien jako Davina Vinyard
 • Guy Torry jako Lamont
 • William Russ jako Dennis Vinyard
 • Joe Cortese jako Rasmussen
 • Keram Malicki-Sánchez jako Chris
 • Giuseppe Andrews jako Jason

„American History X” czym zaskakuje?

Film wstrząsa widza swoją surowością i brutalnością, ale jednocześnie daje nadzieję na możliwość zmiany i wyzwolenia się z okowów nienawiści. „American History X” ukazuje konsekwencje nienawiści i przemocy, ale również pokazuje, że każdy człowiek ma szansę na odmianę i budowanie lepszej przyszłości.

Reżyser Tony Kaye odważnie podejmuje temat rasizmu i wykorzystuje różne środki filmowe, takie jak monologi, narrację i kontrastujące sceny, aby wzmocnić przekaz filmu. Jego reżyseria przekonująco oddaje napięcie i atmosferę filmu, dodając mu głębi i autentyczności.

„American History X” recenzje krytyków

Według krytyków film „American History X” to prawdziwy majstersztyk, który doskonale ukazuje destrukcyjną siłę nienawiści i rasizmu. Reżyser Tony Kaye w doskonały sposób przedstawia emocje i przemianę głównego bohatera. To niezwykle poruszające i ważne kino, które warto zobaczyć i zastanowić się nad swoimi przekonaniami.

„American History X” gdzie obejrzeć?

„American History X” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„American History X” to film, który wstrząsa i zmusza do refleksji. Przez swoją odwagę w podejmowaniu trudnych tematów i silną grę aktorską, staje się on niezapomnianym dziełem sztuki. To film, który wzywa do walki z nienawiścią i promowania tolerancji, a jednocześnie podkreśla, że każdy ma szansę na zmianę i odmienienie swojego życia.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “American History X”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

American History X
American History X

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0