Rain Man

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

Film „Rain Man” to historia Charliego, młodego i ambitnego biznesmena, który dowiaduje się o istnieniu brata, o którym wcześniej nie miał pojęcia. Raymond, bo tak brat Charliego się nazywa, jest osoba niezwykle uzdolnioną matematycznie, ale cierpiącą na autyzm. Ojciec pozostawił Raymondowi swoją fortunę, a Charlie, zdeterminowany, by odzyskać swoje część spadku, postanawia zabrać brata z domu opieki i zawieźć go do Los Angeles.

Dodaj swoją opinię

Podczas podróży bracia zaczynają się poznawać i łączyć więź, która jest nie tylko rodzinna, ale też wynika z rozwoju relacji między nimi. Charlie zaczyna zauważać, jak trudne życie musi prowadzić Raymond, a także odkrywa jego niezwykłe zdolności. Wraz z upływem czasu, Charlie zaczyna rozumieć, że nie tylko pieniądze są ważne w życiu, a Raymond pomaga mu uświadomić to.

„Rain Man” to film, który porusza wiele ważnych tematów, w tym kwestię relacji rodzinnych, znaczenia pieniędzy oraz różnorodności ludzkiej natury. Film ten przyniósł wiele nagród i wyróżnień, m.in. Oscara za najlepszy film, za najlepszego aktora pierwszoplanowego dla Dustina Hoffmana oraz za najlepszy scenariusz oryginalny.

„Rain Man” – recenzje krytyków

Krytycy bardzo wysoko ocenili film „Rain Man” z 1988 roku, uznając go za jedną z najlepszych produkcji w historii kina. Chwalono przede wszystkim doskonałą grę aktorską głównych bohaterów, Tom Cruise’a i Dustina Hoffmana, a także reżyserię Barry’ego Levinsona oraz scenariusz autorstwa Barry’ego Morrowa i Rona Bassa. Film spotkał się z pozytywnym odbiorem widzów i krytyków na całym świecie, zdobywając wiele nagród i nominacji, w tym cztery Oscary.

Krytycy zauważali, że „Rain Man” to film pełen emocji i subtelnych momentów, a zarazem poruszający wiele ważnych tematów, takich jak relacje rodzinne, różnorodność ludzkiej natury, a także znaczenie pieniędzy w życiu. Zwracali też uwagę na fakt, że produkcja ta była jedną z pierwszych, która ukazywała na ekranie postać z autyzmem w taki sposób, żeby widzowie mogli zrozumieć, jakie trudności i wyzwania takie osoby muszą codziennie przeżywać.

„Rain Man” to film, który zyskał uznanie widzów i krytyków na całym świecie i do dziś uważany jest za jedno z najlepszych dzieł w historii kina.

„Rain Man” – recenzje widzów

Recenzje filmu „Rain Man” z 1988 roku były bardzo pozytywne i chwalące produkcję za jej jakość i poruszanie ważnych tematów. Krytycy i widzowie doceniali przede wszystkim grę aktorską Tom Cruise’a i Dustina Hoffmana, którzy wcielili się w rolę braci zmagających się z trudnościami, ale też odnajdujących wspólną więź.

Recenzenci zwracali uwagę na to, jak film ukazuje problematykę autyzmu i pokazuje trudności, jakie z tym związane. Zauważano, że „Rain Man” to produkcja, która porusza wiele ważnych tematów, takich jak miłość, rodzinne relacje, pieniądze i różnorodność ludzkiej natury.

Film zdobył wiele nagród i nominacji, w tym cztery Oscary, a także nagrodę Złotego Globu dla najlepszego filmu dramatycznego i dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Dustin Hoffman). „Rain Man” to film, który do dziś jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina, a jego tematyka i przesłanie są wciąż aktualne.

Obsada filmu „Rain Man”

  • Dustin Hoffman
  • Tom Cruise
  • Valeria Golino
  • Gerald R. Molen
  • Jack Murdock
  • Michael D. Roberts
  • Ralph Seymour
  • Lucinda Jenney

„Rain Man” – ciekawostki

Film „Rain Man” z 1988 roku to produkcja, która zdobyła wiele nagród i nominacji oraz zyskała uznanie widzów na całym świecie. Poniżej przedstawiam podsumowanie ciekawych faktów związanych z tą produkcją:

Dustin Hoffman, który wcielił się w rolę autystycznego brata głównego bohatera, spędził kilka tygodni wśród osób z autyzmem, aby lepiej zrozumieć ich zachowania i nauczyć się odwzorować je w filmie.

Tom Cruise, który zagrał drugiego z braci, Charliego, także przygotowywał się do roli przez spotkanie się z ludźmi, którzy mają doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem.

W filmie pojawiła się popularna piosenka „Iko Iko” w wykonaniu zespołu The Belle Stars.

„Rain Man” był jednym z pierwszych filmów, który ukazywał postać z autyzmem w taki sposób, aby widzowie mogli zrozumieć, jakie trudności i wyzwania takie osoby muszą codziennie przeżywać.

Film zdobył cztery Oscary, w tym za najlepszy film, najlepszego aktora pierwszoplanowego (Dustin Hoffman), najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszą reżyserię.

Produkcja ta jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina, a jej wpływ na rozwój filmowej sztuki był ogromny.

„Rain Man” – nagrody

Film „Rain Man” z 1988 roku zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. cztery Oscary. Oto podsumowanie nagród i nominacji, które zostały przyznane dla tej produkcji:

Oscary:

Najlepszy film
Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Dustin Hoffman
Najlepszy scenariusz oryginalny – Barry Morrow i Ronald Bass
Najlepsza reżyseria – Barry Levinson
Złote Globy:

Najlepszy film dramatyczny
Najlepszy aktor w filmie dramatycznym – Dustin Hoffman
Najlepszy scenariusz – Barry Morrow i Ronald Bass
Nagroda BAFTA:

Najlepszy film
Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Dustin Hoffman
Najlepszy scenariusz oryginalny – Barry Morrow i Ronald Bass
Nagroda David di Donatello:

Najlepszy film zagraniczny
Nagroda Grammy:

Najlepsza ścieżka dźwiękowa do filmu
Nagroda Screen Actors Guild:

Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Dustin Hoffman
„Rain Man” zdobył też wiele innych wyróżnień na festiwalach filmowych, a jego wpływ na rozwój kina i percepcję osób z autyzmem był ogromny.

„Rain Man” – informacje

„Rain Man” to film z 1988 roku, który opowiada historię Charliego, któremu po śmierci ojca przekazywane są informacje o jego bracie, Raymondzie, który jest autystykiem i przebywa w domu opieki. Charlie postanawia zabrać brata w podróż, aby lepiej go poznać i dowiedzieć się więcej o jego chorobie. Produkcja zdobyła wiele nagród i nominacji, m.in. cztery Oscary, a jej wpływ na rozwój kina i percepcję osób z autyzmem był ogromny. Film został nakręcony przy budżecie 25 milionów dolarów, a zyski z box office wyniosły ponad 354 milionów dolarów na całym świecie. W rolach głównych wystąpili Tom Cruise i Dustin Hoffman, którego kreacja autystycznego brata była uważana za jedną z najlepszych w historii kina. „Rain Man” to produkcja poruszająca wiele ważnych tematów, takich jak miłość, rodzinne relacje, pieniądze i różnorodność ludzkiej natury.

 

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Rain Man”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rain Man
Rain Man

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0