Pięćdziesiąt twarzy Greya

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” to historia młodej studentki literatury – Anastasii Steele, która przypadkowo spotyka przystojnego i bogatego biznesmena – Christiana Greya. Między nimi zaczyna kiełkować nietypowa więź, która coraz bardziej się pogłębia.

Dodaj swoją opinię

Anastasia, która jest niezwykle utalentowaną i ambitną studentką, poznaje Christiana podczas wywiadu dla studenckiej gazety. Już od pierwszego spotkania czuje pociąg do mężczyzny, który jest elegancki, inteligentny i niezwykle przystojny. Christian, z kolei, odczuwa do niej coś niezwykłego i zaczyna się nią interesować.

Niezwykła chemia między Anastasią i Christianem prowadzi do coraz bardziej skomplikowanej i fascynującej relacji, która jest pełna tajemnic i namiętności. Historia ta przyciąga uwagę swoją kontrowersyjną tematyką oraz seksualnymi wątkami, które stanowią ważny element fabuły.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – recenzje krytyków

Wielu krytyków wyraża swoje niezadowolenie i krytykę wobec filmu, uważając go za tandetny, przewidywalny i zbyt jednowymiarowy. Niektórzy uważają, że film przekracza granice dobrego smaku i promuje niezdrowe wzorce związane z relacjami międzyludzkimi.

Jednocześnie, niektórzy krytycy podkreślają, że film jest dobrze zrealizowany i ma wciągającą fabułę, co sprawia, że trzyma w napięciu. Doceniają także występy Dakota Johnson i Jamie’ego Dornana, którzy stworzyli interesujące i przekonujące postacie.

Warto zauważyć, że opinie na temat filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya” są podzielone. Część widzów docenia film za jego kontrowersyjną tematykę, namiętność oraz dobry montaż i oprawę wizualną, a część krytykuje go za tandetę i promowanie niezdrowych wzorców związanych z miłością i seksualnością.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – recenzje widzów

Niektórzy widzowie pochwalają film za dobre aktorstwo oraz za to, że udało się oddać klimat i napięcie z książki, na podstawie której został nakręcony. Doceniają także oprawę wizualną i muzykę, która wprowadza w odpowiedni nastrój.

Jednocześnie, wiele opinii jest negatywnych, a widzowie krytykują film za zbytnie skupienie się na scenach erotycznych, a nie na fabule i bohaterach. Wielu uważa, że film jest tandetny i sztuczny, a postacie są płaskie i nieprzekonujące.

Warto zauważyć, że opinie na temat filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya” są bardzo podzielone i wywołują silne emocje. Jedni uważają go za wciągający i ciekawy, inni za tandetę i niezdrowe wzorce. Jednakże, niezależnie od opinii, film cieszył się dużą popularnością i przyciągnął widownię na całym świecie.

Obsada filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

  • Max Martini
  • Jamie Dornan
  • Rachel Skarsten
  • Dakota Johnson
  • Luke Grimes
  • Andrew Airlie
  • Eloise Mumford

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – ciekawostki

Film oparty jest na powieści erotycznej autorstwa E.L. James, która stała się jednym z największych bestsellerów na świecie.

Reżyserem filmu był Sam Taylor-Johnson, a scenariusz napisała Kelly Marcel.

Rolę Christiana Greya początkowo miało zagrać Charlie Hunnam, ale ostatecznie zrezygnował z roli ze względów osobistych. Jego miejsce zajął Jamie Dornan.

Dakota Johnson, która zagrała Anastasię Steele, miała problem z wejściem w rolę ze względu na nagość w filmie. Z pomocą przyszła jej reżyserka, która przed zdjęciami rozebrała się, by pokazać, że nie ma w tym nic złego.

Muzyka do filmu została skomponowana przez Danny’ego Elfmana, znanego z muzyki do takich filmów jak „Edward Nożycoręki” czy „Spider-Man”.

Film spotkał się z kontrowersjami ze strony organizacji walczących z przemocą domową i grup feministycznych, które krytykowały film za promowanie przemocy i degradację kobiet.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – nagrody

W 2016 roku film „Pięćdziesiąt twarzy Greya” został nominowany i zdobył pięć nagród Złotej Maliny, w tym za Najgorszy film, Najgorszy aktor (Jamie Dornan), Najgorszą aktorkę (Dakota Johnson), Najgorszy scenariusz (Kelly Marcel) oraz Najgorsze ekranowe dopasowanie (Dakota Johnson i Jamie Dornan). Złote Maliny to nagrody przyznawane co roku najgorszym filmom i aktorom przez organizację Razzie Awards. Nominacja i zdobycie nagród Złotej Maliny było dla twórców filmu pewnym zaskoczeniem, ponieważ mimo negatywnych opinii krytyków, film cieszył się dużą popularnością wśród widzów i odniósł ogromny sukces kasowy.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – informacje

Film „Pięćdziesiąt twarzy Greya” z 2015 roku to ekranizacja kontrowersyjnej powieści erotycznej autorstwa E.L. James. Film opowiada historię młodej studentki literatury – Anastasii Steele, która przypadkowo spotyka przystojnego i bogatego biznesmena – Christiana Greya. Między nimi zaczyna się rozwijać nietypowa relacja, pełna namiętności i tajemnic.

Film cieszył się dużą popularnością wśród widzów na całym świecie, zarabiając ponad 569 milionów dolarów przy budżecie produkcji wynoszącym tylko 40 milionów dolarów. Mimo kontrowersyjnej tematyki i negatywnych opinii krytyków, film okazał się wielkim sukcesem kasowym.

W filmie wystąpili Dakota Johnson w roli Anastasii Steele oraz Jamie Dornan w roli Christiana Greya. Reżyserią zajęła się Sam Taylor-Johnson, a scenariusz napisała Kelly Marcel. Film był produkowany przez Focus Features, Michael De Luca Productions oraz Trigger Street Productions. Dystrybutorem filmu była firma United International Pictures.

 

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Pięćdziesiąt twarzy Greya”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pięćdziesiąt twarzy Greya
Pięćdziesiąt twarzy Greya

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0