Twisto opinie – jak działa karta, kredyt i odroczona płatność?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas intensywnego rozwoju technologii komputerowych oraz Internetu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu. Kto spośród nas nie zrobił chociaż jeden raz zakupów internetowych? Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że firmy rywalizują ze sobą o to, kto zaoferuje konsumentom bardziej atrakcyjne rozwiązania ułatwiające codzienne życie. Jednym z nich jest Twisto. Czym właściwie jest Twisto i skąd się bierze jego rosnąca popularność?

Czym jest Twisto? Zasada działania serwisu

Nazwa Twisto oznacza zarówno platformę służącą do korzystania z usług finansowych (więcej informacji na ten temat w dalszej części tekstu), jak i przedsiębiorstwo, które stworzyło ten system.

Spółka Twisto to fintech, czyli firma działająca na styku nowoczesnych technologii oraz usług finansowych, który powstał w 2013 roku i od początku swojego istnienia posiada swoją siedzibę w Czechach. Kierownictwo Twisto szybko postawiło na ekspansję międzynarodową, czego wyrazem było wejście we wrześniu 2018 roku na polski rynek. Od 2017 roku udziałowcem Twisto jest ING Bank Śląski.

Zarząd Twisto postawił sobie cel na najbliższe lata: zdobycie pozycji lidera w zakresie płatności internetowych. Jednym z działań pomocnych w osiągnięciu tego celu ma być platforma Twisto, która sprawia, że dokonywanie płatności za zakupy online jest bardziej komfortowe.

Twisto opinie klientów

Zalety Twisto

Twisto ma dobre opinie wśród użytkowników. Główne zalety, na które wskazują Klienci to:

 • fakt, iż zobowiązania zaciągnięte za pośrednictwem platformy Twisto nie są widoczne w BIK. Oznacza to, że w przypadku występowania niespłaconych zobowiązań na tej platformie scoring kredytowy użytkownika nie ulega pogorszeniu;
 • bonusy dla nowych użytkowników (mogą być one uzależnione np. od ilości transakcji wykonanych kartą);
 • bezpieczeństwo – na karcie płatniczej nie znajdują się wrażliwe dane osobowe posiadacza;
 • możliwość integracji karty Twisto z profilem na Google Pay oraz Apple Pay (funkcjonalność ta jest dostępna jedynie w wersji płatnej).

To tylko niektóre z korzyści. Przede wszystkim, korzystanie z Twisto oznacza dla użytkownika elastyczność. Dzięki posiadaniu konta na tej platformie płatnościowej możliwe jest np. zakupienie towaru przez internet także wówczas, gdy nie posiadamy w danym momencie wystarczających środków pieniężnych (jest to możliwe dzięki opcji odroczonych płatności).

Twisto – wady

Przedstawiony powyżej katalog pozytywnych opinii związanych z korzystaniem z Twisto nie oznacza oczywiście, że platforma ta jest pozbawiona jakichkolwiek wad. Jak każde rozwiązanie tego typu, także Twisto ma pewne słabości.

Kwestie, na które zwracają uwagę klienci korzystający z Twisto, dotyczą przede wszystkim braku możliwości realizacji transakcji o charakterze gotówkowym – jest to jedna z najpoważniejszych wad, która ogranicza możliwości działania użytkowników.

Inną ze słabości jest fakt, że Twisto nie jest uznawane w części liczących się sklepów internetowych działających w Polsce. Oczywiście, nie świadczy to źle o samej platformie, lecz oznacza, że Twisto – choć w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności – nie jest jeszcze rozpowszechnione w takim stopniu, w jakim życzyliby sobie tego klienci.

Inną z wad są wysokie opłaty za przedłużenie okresu spłaty zaciągniętego kredytu odnawialnego (4,5 złotego z każdych 100 złotych). Z drugiej strony, za samo korzystanie z karty Twisto nie trzeba ponosić żadnych opłat.

Jakie usługi oferuje platforma Twisto?

Platforma Twisto oferuje następujące usługi:

 • karta Twisto/aplikacja mobilna lub na komputery stacjonarne,
 • kredy odnawialny (Twisto Free),
 • usługa odroczonej płatności (Twisto Pay).

Aby rozpocząć korzystanie z serwisu, wystarczy zainstalować aplikację Twisto na smartfonie lub komputerze i założyć konto; w celu autoryzacji należy wykonać przelew weryfikacyjny. Dzięki temu rozwiązaniu można potwierdzić dane osobowe nowego klienta. Ponieważ interfejs aplikacji jest przejrzysty oraz intuicyjny, korzystanie z aplikacji nie powinno sprawić problemów osobie, która potrafi obsługiwać aplikacje mobilne. Z drugiej strony, aplikacja Twisto nie oferuje nowatorskich rozwiązań odróżniających ją od np. aplikacji mobilnych banków (wyjątkiem w tym zakresie jest opcja Twisto Split).

Dzięki Twisto Free możliwe jest korzystanie z limitu kredytowego (jego wysokość zależy m.in. od badania oceny zdolności kredytowej). Minimalna wartość kredytu odnawialnego w Twisto Free wynosi 300 złotych i jest sukcesywnie zwiększana wraz z zawieraniem kolejnych transakcji (najwyższe limity wynoszą kilka tysięcy złotych). Na spłatę zaciągniętego kredytu klienci mają czas do 15. dnia następnego miesiąca (za pośrednictwem przelewu bądź BLIK). Należy przy tym pamiętać, że przedłużenie okresu spłaty oznacza konieczność poniesienia opłaty wynoszącej 4,5% od każdych 100 złotych.

Z kolei Twisto Pay umożliwia „przetestowanie” produktu zakupionego w formie online. Oznacza to, że z Twisto Pay zapłatę za dany produkt można zrealizować dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się zatrzymać dany produkt (zwrot produktu nie wiąże się z żadnymi opłatami).

W jakich sklepach można wykonywać płatności z wykorzystaniem systemu Twisto?

Jakie segmenty rynku wykorzystują funkcjonalności platformy Twisto?

Istotną zaletą związaną z funkcjonowaniem serwisu płatności Twisto jest duża liczba sklepów, w którym system ten może być wykorzystany przez klientów. Dobrą wiadomość dla użytkowników Twisto stanowi bez wątpienia fakt, że sklepy respektujące ten serwis działają w różnorodnych branżach; taki stan rzeczy oznacza zatem, że klienci mogą wykorzystać platformę Twisto właściwie do każdego rodzaju zakupów. Na stronie internetowej serwisu można znaleźć informację, że sposób płatności z użyciem Twisto jest wykorzystywany przez placówki działające w takich branżach, jak:

 • żywność (FMCG),
 • moda,
 • produkty dla zwierząt,
 • uroda i zdrowie,
 • produkty elektroniczne,
 • automoto,
 • biżuteria,
 • produkty dla domu oraz ogrodu,
 • artykuły dziecięce (zabawki, ubrania, gry edukacyjne itd.),
 • artykuły sportowe oraz podróżnicze.

Transakcje z użyciem Twisto są dozwolone w wielu sieciach, które są liderami w swoich segmentach rynkowych. Należą między innymi takie sklepy jak: New Balance, Zooart, Diverse, 5.10.15, Emako, Hit Obuwie.pl, Go Sport, Lighting Center, Tania Książka, Skin79, Szkla.com, Marketer+ czy Primamoda.

Lista ta nie obejmuje oczywiście wszystkich sieci, które umożliwiają dokonywanie transakcji z użyciem serwisu Twisto. Co więcej, w obecnych czasach do grupy tej stale dołączają kolejne sieci, przyczyniając się tym samym do dalszego wzrostu popularności serwisu.

Twisto – darmowe czy bezpłatne?

Wielu konsumentów przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy do płatności Twisto zadaje sobie pytanie: czy korzystanie z Twisto jest całkowicie bezpłatne, czy też należy w tym celu ponosić opłaty? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: użytkownicy mają do wyboru wariant darmowy oraz płatny.

Wariant bezpłatny – Twisto Online

Czym różnią się obydwa warianty platformy Twisto? Opcja bezpłatna, która jest określana jako Twisto Online, daje klientowi możliwość korzystania z wirtualnej karty umożliwiającej płacenie za zakupy online. W takim wariancie użytkownicy nie ponoszą opłat za korzystanie z aplikacji, zachowując przy tym możliwość skorzystania z podstawowych funkcjonalności serwisu:

 • limitu kredytowego (maksymalny okres kredytowania wynosi 45 dni),
 • opcji przesunięcia płatności.

Należy przy tym jednak zauważyć, że pomimo zalet związanych z korzystaniem z wersji bezpłatnej trzeba liczyć się także ze słabościami takiego rozwiązania. Ci użytkownicy, którzy zdecydowali się na wybór wariantu darmowego, nie mają dostępu do takich możliwości oferowanych przez serwis, jak:

 • dostęp do kont: Google Pay oraz Apple Pay,
 • fizyczna, wykonana z plastiku karta płatnicza – jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie „tradycyjne” rozwiązania w zakresie płatności i nie zawsze mają dostęp do internetu na urządzeniach mobilnych (jak już wspomniano, użytkownicy Twisto Online mogą korzystać wyłącznie z wirtualnej karty płatniczej),
 • Twisto split (możliwość dzielenia rachunków wraz ze znajomymi).

Ponadto, w przypadku wyboru opcji Twisto Online, klienci są zobowiązani do opłacania 3-procentowej prowizji z tytułu przewalutowania płatności zagranicznych niezależnie od wartości dokonywanej transakcji.

Wariant płatny – Twisto Space

Wariant płatny, czyli Twisto Space, daje użytkownikom dostęp do wspomnianych już funkcjonalności niedostępnych dla klientów posiadających Twisto Online, czyli: możliwość synchronizacji z Google Pay oraz Apple Pay, plastikowa karta płatnicza oraz Twisto Split.

W przeciwieństwie do bezpłatnej opcji Twisto Online, klienci korzystający z płatnej wersji platformy mogą liczyć na korzystniejsze rozwiązania w zakresie przewalutowania płatności zagranicznych. Podczas gdy, jak to już wspomniano, wysokość prowizji dla klientów Twisto Online wynosi 3% wartości każdej transakcji, to klienci korzystający z Twisto Space są zobowiązani do opłacania kosztów prowizji jedynie od nadwyżki ponad limit 3 tysięcy złotych.

Miesięczna opłata za usługę Twisto Space wynosi 9,99 zł.

Platforma Twisto Online oraz Twisto Space – oprocentowanie za nieterminowe płatności

W obydwu przypadkach, to znaczy dla użytkowników korzystających z Twisto Online, jak i Twisto Space, wysokość odsetek za opóźnienie w płatnościach jest taka sama: 11,2%. Ponieważ oprocentowanie naliczane jest w skali roku, kwota należna do zapłaty jest z reguły dość niska, co z punktu widzenia użytkowników stanowi kolejną zaletę związaną z korzystaniem z platformy Twisto.

Twisto – kiedy może być najbardziej przydatny?

Usługa Twisto może być najbardziej przydatna dla osób, które cenią sobie elastyczność. Elastyczność ta jest bowiem zapewniana przez wspomniane już usługi. Dzięki rozwiązaniom zawartym w usłudze Twisto możliwe jest uzyskanie w prosty sposób niezbędnego finansowania zakupów online (poprzez uzyskanie kredytu odnawialnego czy brak płatności w przypadku „testowania” produktu. Ponieważ brak jest możliwości transakcji gotówkowych, Twisto może być cennym uzupełnieniem „tradycyjnych” kart płatniczych, tak jak ma to miejsce np. w przypadku posiadaczy części bankowych kart debetowych.

Podsumowanie

Czy platforma Twisto może okazać się realną alternatywą dla „tradycyjnych” kart kredytowych i innych produktów finansowych oferowanych przez instytucje bankowe? Tego nie wiadomo, aczkolwiek fakt, że Twisto jest uznawane przez wiele liczących się sieci sklepów, dowodzi, iż rozwiązanie to może być z powodzeniem wykorzystywane podczas wykonywania codziennych transakcji przez konsumentów.

3 komentarze
 1. Trochę się bałam, tego czy faktycznie wszystko jest tak jak to opisano. Ale faktycznie, dość proste zasady i przede wszystkim bez żadnych haczyków, czy punktów w regulaminie pisanych drobnym druczkiem. Wszystko jasne, czytelne. Sam system też działa bez zastrzeżeń.

 2. Mam kartę Twisto i płacę nią praktycznie wszędzie. Wygodnie i bezpiecznie. Nawet za granicą warto płacić ich kartą, bo maja najlepszy przelicznik i sporo można zaoszczędzić.

 3. Mi nie przeszkadza, że nie można wyciągać gotówki na kartę Twisto, wystarcza mi to, że można nią zapłacić wszędzie tam gdzie jest uznawana mastercard – czyli praktycznie bez ograniczeń. Wygodnie, bezpiecznie, i bez kosztów (bo spłacam w terminie) mam odroczoną płatność.

Dodaj Odpowiedź

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0