Ojciec chrzestny II

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W roku 1917, młody Vito Corleone rozpoczyna swoją przygodę w mrocznym półświatku Nowego Jorku. To były pierwsze kroki w niebezpiecznym świecie mafii, gdzie lojalność, zdrada i przemoc są na porządku dziennym. Vito, z determinacją i inteligencją, zdobywa szacunek i władzę, stając się jednym z najważniejszych członków mafijnej rodziny.

Dodaj swoją opinię

„Ojciec chrzestny II” fabuła

„Ojciec chrzestny II (oryg. The Godfather: Part II)” to film z 1974 roku, który jest kontynuacją klasycznego dzieła franczyzy „Ojciec chrzestny”. Reżyserem i scenarzystą filmu jest niewątpliwie wybitny twórca, Francis Ford Coppola. To arcydzieło kina gangsterskiego zdobyło uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności, zostając jednym z najbardziej wpływowych i cenionych filmów w historii kinematografii.

Film „Ojciec chrzestny II” to saga rodu Corleone, której akcja rozgrywa się na przestrzeni lat. Coppola zaprezentował wyjątkowe podejście do struktury narracyjnej, wprowadzając równoległe wątki skoncentrowane na przeszłości i teraźniejszości. W jednej części filmu widzimy młodego Vito Corleone (wspaniale zagrany przez Roberta De Niro), przedstawiającego drogę, którą przeszedł od biednego emigranta do potężnego mafijnego dona. W drugiej części śledzimy Michaela Corleone (wybitnie odegrany przez Ala Pacino), który próbuje utrzymać rodzinne imperium przestępcze.

„Ojciec chrzestny II” wyróżnia się nie tylko wspaniałym aktorstwem, ale także głębokim przekazem i sugestywnym portretowaniem postaci. Obraz ukazuje moralne dilematy, konflikty wewnętrzne i kruchość więzi rodzinnych w świecie przestępczym. Coppola mistrzowsko eksploruje tematy takie jak władza, lojalność, zdrada i skomplikowane relacje między postaciami.

„Ojciec chrzestny II” obsada

 • Al Pacino jako Michael Corleone
 • Robert De Niro jako Vito Corleone (w młodości)
 • Diane Keaton jako Kay Adams
 • Robert Duvall jako Tom Hagen
 • John Cazale jako Fredo Corleone
 • Talia Shire jako Connie Corleone
 • Lee Strasberg jako Hyman Roth
 • Michael V. Gazzo jako Frankie Pentangeli
 • G.D. Spradlin jako Senator Pat Geary
 • Richard Bright jako Al Neri
 • Gastone Moschin jako Don Fanucci
 • Bruno Kirby jako Young Peter Clemenza
 • Marianna Hill jako Deanna Corleone
 • Troy Donahue jako Merle Johnson

„Ojciec chrzestny II” nagrody

Film zdobył aż 11 nominacji do Oscara i ostatecznie wygrał w 6 kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżyserii i scenariusza.

Niezwykła oprawa wizualna, kunsztowna reżyseria i perfekcyjne wykonanie aktorskie sprawiają, że „Ojciec chrzestny II” to obowiązkowa pozycja dla miłośników kina gangsterskiego i nie tylko. Film zaskakuje swoją wielowarstwowością i porusza tematy uniwersalne, które nadal są aktualne. Oryginalna muzyka autorstwa Nino Roty, charakterystyczne dla serii „Ojciec chrzestny”, dodaje filmowi dodatkowej głębi emocjonalnej i napięcia.

„Ojciec chrzestny II” recenzje krytyków

Wielu krytyków uważa „Ojca chrzestnego II” za jeden z najlepszych sequelów w historii kina. Francis Ford Coppola stworzył nie tylko kontynuację legendarnego oryginału, ale również niezależne arcydzieło, które zdobyło swoje własne miejsce w historii filmu. Dla wielu widzów „Ojciec chrzestny II” jest nie tylko filmem, ale także podróżą przez skomplikowany świat mafii i moralnych dylematów. To historia, która wciąga, porusza i zmusza do refleksji nad naturą człowieka i jego wyborami.

„Ojciec chrzestny II” gdzie obejrzeć?

Film „Ojciec chrzestny II” można obejrzeć na platformach streamingowych Amazon Prime, Netflix, a także na VOD.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji obejrzeć „Ojca chrzestnego II”, to koniecznie nadrobij tę zaległość. To niezwykłe dzieło sztuki filmowej, które nie tylko dostarcza wspaniałej rozrywki, ale również zostawia trwały ślad w umyśle i sercu widza.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Ojciec chrzestny II”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ojciec chrzestny II
Ojciec chrzestny II

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0