Nie czas umierać

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

James Bond otrzymał zadanie od swojego starego przyjaciela, Felixa Leitera z CIA, aby pomóc w odbiciu porwanego naukowca. Po dokładnym zbadaniu sytuacji, Bond ustalił, że trop prowadzi do niebezpiecznego złoczyńcy.

Agent 007 rozpoczyna akcję, podejmując wszelkie środki ostrożności i zabezpieczenia, aby zapewnić sobie jak najwięcej informacji o swoim celu. Dzięki swojemu doświadczeniu i wytrwałości, Bond odkrywa ukryte połączenia i związki, które prowadzą go do miejsca, gdzie przetrzymywany jest porwany naukowiec.

Dodaj swoją opinię

Niestety, po dotarciu na miejsce, okazuje się, że złoczyńca jest niebezpiecznym przestępcą, który posiada potężną broń i wiedzę, którą może wykorzystać przeciwko Bondowi. Jednakże, z pomocą swojej wyjątkowej inteligencji, sprytu i umiejętności walki, Bond udaje się pokonać złoczyńcę, uwolnić porwanego naukowca i powrócić bezpiecznie do swojego kraju.

Dzięki swojej determinacji i umiejętnościom, James Bond udowadnia, że jest jednym z najlepszych agentów na świecie i zawsze gotów na podjęcie trudnych misji, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu krajowi i ludziom, których chroni.

„Nie czas umierać” – recenzje krytyków

Część krytyków chwaliła film za spektakularne sceny akcji, doskonałe efekty specjalne, stylowe zdjęcia i muzykę, a także dla świetnej gry aktorskiej Daniela Craiga, który zagrał po raz ostatni w roli Jamesa Bonda. Inni krytycy krytykowali jednak film za niedociągnięcia w scenariuszu, zwłaszcza w stosunku do głównych antagonistów, którzy byli uważani za niedopracowanych lub niewiarygodnych.

Ostatecznie, ocena filmu zależy od gustu widza, ale większość z nich zgodziła się, że „Nie czas umierać” to dynamiczny i emocjonujący film akcji, który stanowi godne pożegnanie dla Craiga w roli Jamesa Bonda.

„Nie czas umierać” – recenzje widzów

Wiele osób wypowiadało się pozytywnie na temat filmu, podkreślając jego niesamowite sceny akcji, znakomite role aktorskie i emocjonującą historię. Inni widzowie wyrazili jednak swoje niezadowolenie związane z pewnymi aspektami filmu, w tym z nieco zawiłą fabułą, zbyt dużą ilością przemocy oraz z nieodpowiednio przedstawionymi postaciami.

W dyskusji na temat filmu często pojawiały się również porównania z poprzednimi odsłonami serii o Jamesie Bondzie, a także z innymi filmami akcji. Jedni uważali, że „Nie czas umierać” był najlepszym filmem Bondowskim, podczas gdy inni uważali, że był jednym z gorszych.

Ostatecznie, jak w przypadku większości filmów, ocena „Nie czas umierać” zależy od gustu i preferencji widza. Jednakże, mimo pewnych wad, film zyskał na ogół pozytywne recenzje i cieszył się popularnością wśród fanów kina akcji i miłośników Jamesa Bonda.

Obsada filmu „Nie czas umierać”

  • Daniel Craig
  • Rami Malek
  • Lashana Lynch
  • Ralph Fiennes
  • Ben Whishaw
  • Rory Kinnear
  • Naomie Harris

„Nie czas umierać” – ciekawostki

Podczas kręcenia filmu „Nie czas umierać” z 2021 roku doszło do kilku nieprzewidzianych wypadków. Podczas realizacji sceny wybuchu w Pinewood Studios, doszło do niekontrolowanej eksplozji, która spowodowała zniszczenie części dachu i paneli ściennych studia oraz obrażenia jednego z członków ekipy filmowej. Na terenie bazy RAF Brize Norton w Wielkiej Brytanii, wybuchł alarm bombowy z powodu pozostawionego przez ekipę filmową vana, co skutkowało interwencją ministerstwa obrony. Wkrótce okazało się, że nie ma tam żadnego materiału wybuchowego.

Jedną z bardziej interesujących scen w filmie jest ta, w której James Bond wysiada z Astona Martina V8, pod jednym z budynków w Whitehall Ct w Londynie. Warto zauważyć, że budynek ten, który był siedzibą MI6 na początku XX wieku, a budynek Old War Office, który znajduje się naprzeciwko niego, pełnił w latach 1983-1989 funkcję filmowej centrali brytyjskiego wywiadu.

„Nie czas umierać” – nagrody

Oto lista nagród i nominacji, które film „Nie czas umierać” z 2021 roku otrzymał lub na które był nominowany:

Nagroda BAFTA 2022:
nominacja w kategorii Najlepszy dźwięk – Simon Hayes, James Harrison, Andy Nelson, Mark Taylor, Paul Govey
nominacja w kategorii Najlepsze efekty specjalne – Steve Begg, Charlie Noble, Ben White, Chris Corbould
Nagroda Satelita 2021:
nominacja w kategorii Najlepszy montaż dźwięku – Niv Adiri, Tom Barrow, Mark Taylor, Paul Govey
nominacja w kategorii Najlepsze efekty specjalne – Steve Begg, Charlie Noble, Ben White, Chris Corbould
Critics’ Choice Super Awards 2022:
nominacja w kategorii Najlepszy film akcji
nominacja w kategorii Najlepszy aktor w filmie akcji – Daniel Craig
Hollywood Music in Media Awards 2021:
nominacja w kategorii Najlepsza muzyka w filmie akcji – Hans Zimmer
Złote Globy 2022:
nominacja w kategorii Najlepsza muzyka – Hans Zimmer

„Nie czas umierać” – informacje

Film „Nie czas umierać” z 2021 roku, oparty na postaciach stworzonych przez Iana Fleminga, był jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Film został wyprodukowany przez EON Productions oraz Danjaq, a dystrybucją w Polsce zajęło się Forum Film Poland.

Budżet filmu wynosił 250 milionów dolarów, co czyniło go jednym z najdroższych filmów w historii kinematografii. Jednakże, pomimo wysokich kosztów produkcji, „Nie czas umierać” okazał się sukcesem kasowym, zarabiając ponad 774 milionów dolarów na całym świecie. Z tej kwoty, 160 milionów dolarów pochodziło z USA, a 613 milionów dolarów z innych krajów.

Film otrzymał kilka nominacji do nagród, w tym do nagrody BAFTA w kategoriach Najlepszy dźwięk i Najlepsze efekty specjalne oraz nominacje do nagrody Złote Globy w kategorii Najlepsza muzyka. Mimo że film nie zdobył żadnej z tych nagród, zebrał bardzo dobre recenzje krytyków oraz cieszył się popularnością wśród widzów.

W filmie w rolę Jamesa Bonda po raz ostatni wcielił się Daniel Craig, który ostatecznie po 15 latach zrezygnował z tej roli. W filmie pojawili się również Rami Malek, Léa Seydoux, Lashana Lynch, Ana de Armas oraz inni znani aktorzy. „Nie czas umierać” to dynamiczny i emocjonujący film akcji, który idealnie wpisuje się w kanon historii Jamesa Bonda.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Nie czas umierać”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie czas umierać
Nie czas umierać

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0