Chłopcy z ferajny

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Młody Henry i Tommy DeVito, dwaj chłopcy pełni młodzieńczej energii, zostają wciągnięci w mroczny świat przestępczości, gdy stają się częścią świata wpływowego bossa mafijnego. To dla nich okazja, by nauczyć się zasad rządzących w brutalnym świecie mafii i zdobyć swoje miejsce na szczytach, w hierarchii przestępczej.

Dodaj swoją opinię

„Chłopcy z ferajny” fabuła

Film „Chłopcy z ferajny(oryg. Goodfellas)”, wyreżyserowany przez Martina Scorsese, to mroczna opowieść o przestępczym półświatku, którym rządzi zasada lojalności, przemoc i korupcja. Opierając się na książce Nicholasa Pileggiego pt. „Wiseguy”, Scorsese przedstawia historię gangstera Henry’ego Hilla i jego życie jako członka włoskiej mafii w Nowym Jorku.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku, ukazując mroczne kulisy organizowanego przestępczością świata. Henry Hill, wcielony przez wspaniałą kreację Roberta De Niro, staje się głównym przewodnikiem widza po tym brutalnym środowisku. Henry ma ambicję, by być częścią czegoś większego, niż biedna dzielnica, w której się wychował. Wkrótce dołącza do lokalnej mafijnej rodziny, ucząc się od doświadczonych i bezwzględnych gangsterów.

Film „Chłopcy z ferajny” doskonale oddaje atmosferę tamtej epoki, ukazując wszechobecne przemoc, szybkie bogacenie się oraz zakłamanie w środowisku mafijnym. Scorsese, jako mistrz reżyserii, potrafi wciągnąć widza w wir wydarzeń, pokazując nam brutalność oraz korzyści, jakie płyną z przynależności do mafii. Przy tym, reżyser nie ocenia postaci, pozostawiając to widzom.

„Chłopcy z ferajny” obsada

W obsadzie filmu mamy okazję zobaczyć niezwykłe talenty aktorskie. Oprócz De Niro, Joe Pesci wciela się w postać Tommy’ego DeVito, bezwzględnego i impulsywnego mafioza, który dostarcza filmowi elementu nieprzewidywalności. Ray Liotta, natomiast, gra głównego bohatera, Henry’ego Hilla, który opowiada historię i wprowadza nas w ten niebezpieczny świat.

„Chłopcy z ferajny” to nie tylko historia przemocy i zbrodni. Film bada również temat lojalności, przyjaźni oraz konsekwencji wyborów, jakie podejmujemy w życiu. Przez całą narrację towarzyszy nam zręczna narracja Henry’ego, która sprawia, że film staje się bardziej intymny i osobisty.

„Chłopcy z ferajny” recenzje krytyków

Film „Chłopcy z ferajny” reżysera Martina Scorsese zdobył ogromne uznanie krytyków i został uznany za jedno z największych dzieł kina gangsterskiego. Recenzje podkreślają doskonałą reżyserię, znakomite aktorstwo oraz głęboką eksplorację tematu mafii i przestępczości w filmie „Chłopcy z ferajny”. Jest to film, który na stałe zapisał się w historii kina i wciąż cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i widzów.

Dobrze znany za sprawą swojego dynamicznego stylu reżyserskiego, Scorsese w „Chłopcy z ferajny” łączy muzykę, montaż i znakomite zdjęcia, tworząc niezapomniane sekwencje. Legendarny śledzący ujęcia, szybko zmieniające się tempo, charakterystyczna scena z przelotem helikopterem – to tylko niektóre elementy, które sprawiają, że film ten jest arcydziełem reżyserskim.

„Chłopcy z ferajny” gdzie obejrzeć?

Jeśli jesteś fanem filmów kryminalnych i opowieści o mafii, „Chłopcy z ferajny” jest obowiązkowym pozycją na Twojej liście. Możesz znaleźć ten film na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Przeżyj podróż przez mroczne ulice Nowego Jorku i poznaj losy tych, którzy żyli w cieniu przestępstwa i zdrady. „Goodfellas” to kino w najczystszej postaci – niezapomniane, mocne i poruszające.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Chłopcy z ferajny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chłopcy z ferajny
Chłopcy z ferajny

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0