Bękarty wojny

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W „Bękartach wojny” śledzimy niezwykłą historię oddziału żołnierzy złożonego głównie z Amerykanów o żydowskim pochodzeniu, którzy postanawiają przeprowadzić wyjątkowo ryzykowną misję – zamach na samego Adolfa Hitlera. Akcja toczy się w okupowanej przez nazistów Francji, gdzie bohaterowie planują spektakularną zemstę na wrogu, wykorzystując swoje umiejętności i odwagę.

Dodaj swoją opinię

„Bękarty wojny” fabuła

„Bękarty wojny” to film, który w swoisty sposób zanurza widza w alternatywnej historii II wojny światowej. Reżyser Quentin Tarantino przedstawia nam odważną i niekonwencjonalną opowieść o zemście, przeznaczeniu i brutalności wobec okrutnych nazistowskich oprawców. To film, który łączy w sobie elementy kina wojennego, dramatu i czarnego humoru, tworząc wyjątkowe doświadczenie filmowe.

„Bękarty wojny” przenosi nas do okupowanej Francji podczas II wojny światowej. Film składa się z kilku równoległych wątków, które płynnie się przenikają i prowadzą do spektakularnego finału. Głównym wątkiem jest misja oddziału żołnierzy żydowskiego pochodzenia, znanych jako „Bękarty wojny” (The Basterds), którzy pod dowództwem płk. Hansa Landa (Christoph Waltz), bezwzględnego oficera SS, postanawiają zemścić się na nazistach poprzez mordowanie i okaleczanie.

W międzyczasie poznajemy również Shosannę Dreyfus (Mélanie Laurent), młodą Francuzkę, która przeżyła masakrę swojej rodziny dokonaną przez płk. Landę. Teraz prowadzi kino w Paryżu i marzy o zemście. Jej drogi skrzyżują się z planami oddziału „Bękartów wojny” oraz z planami niemieckiego reżysera, Josepha Goebbelsa (Sylvester Groth), i legendarnego aktora, Fredericka Zollera (Daniel Brühl).

„Bękarty wojny” obsada

 • Brad Pitt jako porucznik Aldo Raine
 • Christoph Waltz jako płk. Hans Landa
 • Mélanie Laurent jako Shosanna Dreyfus / Emmanuelle Mimieux
 • Diane Kruger jako Bridget von Hammersmark
 • Daniel Brühl jako Frederick Zoller
 • Eli Roth jako sierżant Donny Donowitz / „Żydowski Bękart”
 • Til Schweiger jako sierżant Hugo Stiglitz
 • Gedeon Burkhard jako sierżant Wilhelm Wicki
 • Jacky Ido jako Marcel
 • B.J. Novak jako porucznik Utivich
 • Omar Doom jako sierżant Omar Ulmer
 • August Diehl jako major Dieter Hellstrom
 • Denis Menochet jako Perrier LaPadite
 • Sylvester Groth jako Joseph Goebbels
 • Martin Wuttke jako Adolf Hitler

„Bękarty wojny” jest pełen napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Tarantino zgrabnie miesza elementy brutalnej, wojennej rzeczywistości z czarnym humorem i zaskakującymi dialogami, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Film pełen jest wspaniałych kreacji aktorskich, z niezapomnianym występem Christopha Waltza, za który otrzymał zasłużenie Oscara.

„Bękarty wojny” recenzje krytyków

„Bękarty wojny” to film, który spotkał się z mieszanką opinii. Z jednej strony, film otrzymał pozytywne recenzje od niektórych krytyków, którzy chwalili reżyserię Quentina Tarantino, scenariusz, a także występy aktorskie. Z drugiej strony, niektórzy krytycy zarzucali filmowi brak szacunku dla ofiar Holocaustu oraz przerysowanie i banalizowanie tematu, co może być obraźliwe dla widzów.

Warto jednak zauważyć, że „Bękarty wojny” zdobyły wiele nagród i nominacji, w tym Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Film ten uważany jest także za jedno z najważniejszych dzieł w karierze Quentina Tarantino oraz za jedno z najbardziej wpływowych filmów ostatniej dekady.

„Bękarty wojny” to film, który wzbudza skrajne emocje i opinie, ale jednocześnie stanowi ważny i wpływowy element kultury filmowej.

Tarantino bawi się konwencją filmową, kreując alternatywną historię, w której czyni bohaterów swoimi własnymi sprawcami przeznaczenia. To prowokacyjne podejście do tematu II wojny światowej budzi kontrowersje, ale jednocześnie skłania do refleksji nad naturą przemocy i możliwościami kina jako narzędzia do zmiany historii.

„Bękarty wojny” gdzie obejrzeć?

„Bękarty wojny” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime

„Bękarty wojny” to film, który burzy granice konwencjonalnego kina wojennego. Quentin Tarantino kreuje alternatywną historię II wojny światowej, w której bohaterowie podejmują ryzyko i walczą o sprawiedliwość. To pełne napięcia, inteligentne i emocjonujące doświadczenie filmowe, które zmusza widza do refleksji nad moralnością i konsekwencjami naszych działań. „Inglourious Basterds” to odważny krok w kinematografii, który na zawsze wpisze się w historię kina.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Bękarty wojny”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bękarty wojny
Bękarty wojny

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0