Uśpieni

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W poprawczaku, grupa chłopców doświadcza nieopisanych cierpień ze strony swoich oprawców. Mija wiele lat, ale ich pragnienie zemsty nie gaśnie. Teraz, dorośli i silni mężczyźni, postanawiają wyrównać rachunki.

Dodaj swoją opinię

„Uśpieni” fabuła

Film „Uśpieni” to adaptacja bestsellerowej powieści Lorenzo Carcaterry, która wciąga nas w brutalny świat dzieciństwa, zemsty i walki o sprawiedliwość. To poruszająca historia o grupie przyjaciół, którzy jako dzieci znaleźli się w poprawczaku i po latach podejmują decyzję o zemście na swoich oprawcach.

Fabuła filmu rozgrywa się w dwóch odrębnych czasach. W pierwszej części poznajemy czwórkę chłopców – Lorenzo „Shakes” Carcaterra (Jason Patric), Michaela Sullivana (Brad Pitt), Tommy’ego Marcano (Billy Crudup) i Johna Reilly’ego (Ron Eldard). Ich spokojne życie w dzielnicy Hell’s Kitchen w Nowym Jorku zostaje brutalnie przerwane, gdy po niewinnym żartobliwym incydencie trafiają do brutalnego poprawczaka Wilkinson Home for Boys. Tam spotykają dwóch opiekunów – strażnika Nokesa (Kevin Bacon) i sierżanta Seamusa McManusa (Kevin Chapman), którzy stosują wobec nich przemoc i wykorzystują ich seksualnie.

Druga część filmu przenosi nas do dorosłego życia bohaterów. Po latach, mając już dorosłe życie i kariery, chłopcy spotykają się ponownie. Wspólnie postanawiają zemścić się na swoich oprawcach i doprowadzić ich do sprawiedliwości. Wykorzystując swoje połączenia i znajomości, podejmują ryzykowną próbę wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy nieodwracalnie zniszczyli ich dzieciństwo.

„Uśpieni” to film, który porusza trudne tematy, takie jak dziecięce traumy, zemsta i dążenie do sprawiedliwości. Reżyser Barry Levinson doskonale oddaje atmosferę mroczności i brutalności poprawczaka oraz emocje towarzyszące bohaterom w ich drodze ku zemście. Film skłania nas do refleksji nad tym, jak przeszłość może kształtować nasze wybory i jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, aby odzyskać utraconą godność.

„Uśpieni” obsada

Wspaniała obsada filmu dodaje mu dodatkowego blasku. Jason Patric, Brad Pitt, Billy Crudup i Ron Eldard doskonale oddają złożoność i dramatyzm swoich postaci. Kevin Bacon w roli strażnika Nokesa wzbudza niepokój i obrzydzenie, jednocześnie przedstawiając psychologiczną głębię swojego charakteru.

„Uśpieni” recenzje krytyków

Według krytyków „Uśpieni” to poruszający i wstrząsający film, przy którym trudno się oderwać od ekranu. Pokazuje on siłę przyjaźni, tragedię dzieciństwa i dążenie do sprawiedliwości. Aktorskie występy są niesamowite, a fabuła trzyma w napięciu do samego końca. „Uśpieni” to prawdziwa opowieść o przezwyciężaniu przeciwności losu i walce z przemocą. Porusza trudne tematy, takie jak dziecięce traumy i ich konsekwencje. Aktorzy wcielają się w swoje role z niezwykłą wrażliwością i autentycznością. Pozytywne opinie pokazują, że film „Uśpieni” wywołuje silne emocje i pobudza do refleksji. Odnosi on sukces zarówno dzięki swoim silnym występom aktorów, jak i głęboko poruszającemu przekazowi.

 

„Uśpieni” gdzie obejrzeć?

„Uśpieni” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„Uśpieni” to film, który wstrząsa i zostaje w naszej pamięci na długo. Przenika naszą empatię dla bohaterów, ich walki o sprawiedliwość i tęsknoty za utraconym dzieciństwem. To historia, która zmusza nas do refleksji nad siłą przyjaźni, mrocznymi sekretami i możliwością przekraczania granic w imię sprawiedliwości.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Uśpieni”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uśpieni
Uśpieni

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0