W imię ojca

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Historia filmu „W imię ojca” opowiada o młodym mężczyźnie, który w wyniku niewłaściwego oskarżenia zostaje aresztowany i skazany na dożywocie za rzekomy udział w zamachu bombowym. Ten drobny złodziejaszek, którego los nie szczędził trudności, teraz musi zmierzyć się z najcięższym wyrokiem, jaki można sobie wyobrazić.

Dodaj swoją opinię

„W imię ojca” fabuła

Film „W imię ojca” to poruszająca opowieść, która oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Reżyseria w wykonaniu Jima Sheridana oraz znakomite aktorstwo Damiena Lewisa i Daniela Day-Lewisa sprawiają, że ten film jest jednym z najbardziej poruszających dramatów prawnych w historii kina.

Historia filmu koncentruje się na Gerry’m Conlonie (Daniel Day-Lewis), młodym Irlandczyku, który zostaje niesłusznie skazany za zamach bombowy w Guildford w Anglii w 1974 roku. Razem z ojcem, Guiseppe’m (Pete Postlethwaite), również skazanym niesłusznie, oraz trójką innymi mężczyznami, tworzą grupę znanych jako „Guildford Four”.

„W imię ojca” obsada

  • Daniel Day-Lewis jako Gerry Conlon
  • Pete Postlethwaite jako Giuseppe Conlon
  • Emma Thompson jako Gareth Peirce
  • John Lynch jako Paul Hill
  • Corin Redgrave jako Robert Dixon
  • Beatie Edney jako Carole Richardson
  • Mark Sheppard jako Paddy Armstrong
  • Frank Harper jako Ronnie Smalls
  • Don Baker jako Joe McAndrew

To tylko kilka z głównych postaci w filmie. Każdy z aktorów wnieść swój niepowtarzalny wkład w kreację postaci, przekazując widzom emocje i autentyczność sytuacji. Aktorstwo w filmie „W imię ojca” jest bez wątpienia jednym z największych atutów tego produkcji, dzięki któremu historia nabiera jeszcze większej siły i znaczenia.

„W imię ojca” recenzje krytyków

Daniel Day-Lewis, który zagrał główną rolę w filmie, otrzymał wiele nagród za swój występ, a Pete Postlethwaite, który zagrał ojca Conlona, również został doceniony za swoją rolę. Film został także pochwalony za swoje przedstawienie historii Irlandii Północnej i konfliktów tam panujących.

Mimo to, niektórzy krytycy zwrócili uwagę, że film nie oddaje w pełni prawdziwej historii Conlona i jego rodziny, a także zawiera pewne niedociągnięcia fabularne. Niemniej jednak, „W imię ojca” pozostaje jednym z najważniejszych filmów dotyczących konfliktu w Irlandii Północnej i jest uznawany za klasyk kina.

„W imię ojca” walka o sprawiedliwość

„W imię ojca” nie tylko ukazuje tragiczną sytuację skazanych mężczyzn, ale również koncentruje się na silnych więziach rodzinnych, które zostają wystawione na próbę w obliczu niesprawiedliwości systemu. Relacja między Gerrym a jego ojcem staje się centralnym motywem filmu, podkreślając siłę i oddanie, jakie mogą przetrwać nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Film pokazuje również trudną walkę Gerrym’ego o prawdę i sprawiedliwość, którą prowadzi wraz z swoją adwokatką, postacią granej przez Emmę Thompson. Ich determinacja, mimo przeciwności losu i braku wiary w system, prowadzi do rewizji procesu i ostatecznie do uwolnienia niewinnych osadzonych.

„W imię ojca” porusza również ważne tematy społeczne, takie jak rasizm, polityczne podziały i systematyczne niesprawiedliwości wobec mniejszości. Film skłania widzów do refleksji na temat systemu sprawiedliwości i jego potencjalnych wad oraz konsekwencji, jakie niesie ze sobą niewłaściwe działanie organów ścigania.

Daniel Day-Lewis w roli Gerrym’ego Conlona w pełni oddaje jego frustrację, gniew i determinację. Jego niezwykła interpretacja tej postaci przyniosła mu nominację do Oscara dla najlepszego aktora, a także umocniła jego reputację jako jednego z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia.

„W imię ojca” gdzie obejrzeć?

Film „W imię ojca” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„W imię ojca” to film, który porusza, wzrusza i skłania do refleksji. Opowiada prawdziwą historię walki o sprawiedliwość, miłość rodzinną i siłę ludzkiego ducha w obliczu niesprawiedliwości. Ten film jest nie tylko przypomnieniem ważnych wydarzeń historycznych, ale także inspiracją do walki o to, co sprawiedliwe i słuszne.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “W imię ojca”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W imię ojca
W imię ojca

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0