Więzień labiryntu

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

Thomas traci pamięć i budzi się w ciemnej windzie. Okazuje się, że został porwany wraz z innymi nastolatkami i przetrzymywany w ogromnym labiryncie, którego wyjście jest niemożliwe do znalezienia. Wraz z grupą innych uwięzionych, Thomas musi walczyć o przetrwanie i odkryć tajemnice labiryntu, aby uciec i poznać prawdziwe powody swojego uwięzienia.

Dodaj swoją opinię

Reżyserem filmu „Więzień labiryntu” z 2014 roku był Wes Ball, scenariusz napisał Noah Oppenheim, a w rolach głównych wystąpili Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster i Will Poulter.

„Więzień labiryntu” to pełna akcji i napięcia przygoda, która skłoni widza do przemyśleń nad kondycją ludzkiej natury w ekstremalnych warunkach. Reżyser Wes Ball po mistrzowsku ukazuje postacie uwięzione w labiryntach, będących symbolicznymi pułapkami w których trzeba walczyć o przetrwanie.

Świetna gra aktorska, dynamiczna akcja i nieoczekiwane zwroty akcji to główne atuty filmu. Dylan O’Brien w roli głównej porusza się po świecie pełnym niebezpieczeństw i tajemnic z niezwykłą swobodą, a jego koleżanki z ekipy – Kaya Scodelario i Thomas Brodie-Sangster – wnoszą niezwykłą energię i charakter do fabuły.

Reżyseria Wes Balla wprowadza widza w świat pełen niebezpieczeństw i zaskakujących zagadek, a dzięki znakomitej pracy ekipy filmowej, obraz nabiera niesamowitej intensywności. „Więzień labiryntu” to wspaniała propozycja dla miłośników kina akcji, a także fanów sci-fi i literatury dystopijnej.

„Więzień Labiryntu” – recenzje krytyków

Film został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków filmowych. Chwalono reżyserię, aktorstwo i efekty specjalne. Wielu krytyków zauważyło, że „Wiezień labiryntu” to ciekawy i wciągający film, który z pewnością zainteresuje fanów gatunku science fiction.

Jednocześnie, pojawiły się również nieco mniej entuzjastyczne recenzje, które krytykowały niektóre aspekty filmu, takie jak słaby rozwój postaci czy nierównomierna jakość scenariusza. Mimo to, większość krytyków zgodnie stwierdza, że „Wiezień labiryntu” to solidny i wartościowy film science fiction, który zasługuje na uwagę widzów.

„Więzień Labiryntu” – recenzje widzów

Jedni widzowie chwalili go za interesujący pomysł na fabułę, efekty specjalne, a także pozytywnie oceniali grę aktorów. Inni z kolei krytykowali film za uproszczoną fabułę w porównaniu z książką, brak rozwoju postaci, a także irytujące niedociągnięcia scenariuszowe i błędy w filmie. Interesującą ciekawostką jest fakt, że reżyser oraz reszta obsady spędzali noce na polanie, aby lepiej przygotować się do filmu. Dodatkowo, w książce bohaterowie mogli porozumiewać się ze sobą za pomocą myśli, czego nie ma w filmie.

Obsada filmu „Więzień Labiryntu” (oryg. „The Maze Runner”)

 • Dylan O’Brien jako Thomas
 • Kaya Scodelario jako Teresa
 • Will Poulter jako Gally
 • Thomas Brodie-Sangster jako Newt
 • Ki Hong Lee jako Minho
 • Aml Ameen jako Alby
 • Blake Cooper jako Chuck
 • Dexter Darden jako Frypan
 • Chris Sheffield jako Ben
 • Joe Adler jako Zart
 • Patricia Clarkson jako Ava Paige

„Więzień Labiryntu” – ciekawostki

W czasie castingu do roli Thomasa brało udział dwóch aktorów: Brenton Thwaites i Connor Paolo. Również Catherine Hardwicke była brana pod uwagę na stanowisko reżysera filmu. Film kręcono w Baton Rouge i Jackson (Luizjana, USA) od 6 maja do 1 lipca 2013 roku.

Dylan O’Brien miał zaledwie cztery dni na przeczytanie książki przed rozpoczęciem zdjęć do filmu. Zdjęcia na polanie były częścią przygotowań reżysera i obsady do filmu.

W książce Teresa i Thomas porozumiewali się za pomocą myśli, ale ta cecha nie została włączona do filmu. W jednej ze scen w filmie, Mihno mówi Thomasowi, że mają się spotkać za pół godziny, jednak żaden z bohaterów nie ma zegarka, by kontrolować czas.

„Więzień Labiryntu” – nagrody

 • Teen Choice Awards 2015: nominacje w pięciu kategoriach, w tym ulubiony film akcji/przygodowy oraz ulubiony aktor filmu akcji/przygodowego dla Dylana O’Briena.
 • MTV Movie Awards 2015: zdobył trzy nagrody Złotego Popcornu w kategoriach: najlepszy bohater dla Dylana O’Briena, najlepsza scena walki dla Dylana O’Briena i Willa Poultera oraz przełomowa rola dla Dylana O’Briena. Otrzymał również nominację w kategorii najlepiej odegrana scena przerażenia dla Dylana O’Briena.
 • Światowa Akademia Muzyki Filmowej 2015: zdobył nagrodę publiczności w kategorii zdobywca za muzykę autorstwa Johna Paesano.

„Więzień Labiryntu” – informacje

Film „Więzień Labiryntu” na całym świecie zarobił łącznie 340 750 640 dolarów, w tym 102 427 862 dolarów w samych Stanach Zjednoczonych oraz 238 322 778 dolarów poza USA. Film powstał na podstawie powieści autorstwa Jamesa Dashnera, a dystrybuowany był przez Imperial – Cinepix, a wyprodukowany przez 20th Century Fox, Dayday Films, Gotham Group i inne studio. Budżet filmu wynosił 34 miliony dolarów. Tytuł oryginalny brzmiał „The Maze Runner”.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Więzień labiryntu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więzień labiryntu
Więzień labiryntu
Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0