Ojciec chrzestny III

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W filmie „Ojciec chrzestny III”, akcja toczy się w roku 1979, kiedy to Michael Corleone, przywódca rodziny mafijnej, starzeje się i postanawia opuścić świat przestępczy. Jego celem jest zalegalizowanie swoich interesów oraz zapewnienie bezpiecznego życia dla swojej rodziny.

Dodaj swoją opinię

„Ojciec chrzestny III” fabuła

„Ojciec chrzestny III” to film z 1990 roku, który wyreżyserował Francis Ford Coppola. To trzecia część słynnej trylogii o rodzinie Corleone. Mimo że film zdobył kilka nagród i nominacji, to jednak spotkał się z mieszana reakcją krytyków i publiczności.

W „Ojcu chrzestnym III” Michael Corleone (grany przez Ala Pacino) stara się wyjść z biznesu przestępczego i zająć się legalnymi interesami. Jednak jego przeszłość i związki z rodziną przestępczą ciągle go gonią. W filmie pojawiają się także nowe postacie, takie jak córka Michaela, Mary (grana przez Sophię Coppolę), która zakochuje się w swoim kuzynie, Vincente Mancini (grany przez Andy’ego Garcíę).

„Ojciec chrzestny III” obsada

 • Al Pacino jako Michael Corleone
 • Diane Keaton jako Kay Adams-Corleone
 • Talia Shire jako Connie Corleone
 • Andy Garcia jako Vincent Mancini
 • Eli Wallach jako Don Altobello
 • Joe Mantegna jako Joey Zasa
 • Sofia Coppola jako Mary Corleone
 • George Hamilton jako B.J. Harrison
 • Bridget Fonda jako Grace Hamilton
 • Raf Vallone jako Kardynał Lamberto
 • Franc D’Ambrosio jako Anthony Vito Corleone
 • Helmut Berger jako Frederick Keinszig
 • Donal Donnelly jako Arcybiskup Gilday

Reżyserem filmu jest Francis Ford Coppola, który również napisał scenariusz wraz z Mariem Puzo, autorem powieści „Ojciec chrzestny”. Obsada „Ojca chrzestnego III” to zespół utalentowanych aktorów, którzy przyczynili się do stworzenia wyjątkowej atmosfery filmu i wniesienia życia w swoje postacie. Al Pacino w roli Michaela Corleone ponownie zachwyca swoim mistrzowskim aktorstwem, podobnie jak Diane Keaton jako Kay Adams-Corleone i Andy Garcia jako Vincent Mancini.

„Mario Puzo’s The Godfather: Part III” (oryginalny tytuł) został nominowany do siedmiu nagród Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię i najlepszą rolę męską dla Al Pacino. Film ten, będący trzecią częścią ikonicznej trylogii „Ojciec chrzestny”, mimo mieszanej reakcji krytyków, nadal cieszy się uznaniem fanów serii i stanowi nieodłączną część sagi rodzinnej Corleone.

„Ojciec chrzestny III” recenzje krytyków

Mimo że „Ojciec chrzestny III” zdobył kilka nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film i reżyserię, to jednak nie zdobył żadnej nagrody. Krytycy zarzucali mu, że jest słabszy niż poprzednie części trylogii i że fabuła jest przewidywalna i mało intrygująca. Krytyk filmowy Roger Ebert napisał, że film jest „dobrym filmem, ale nie takim, jakim mógłby być”.

Jednym z powodów, dla których „Ojciec chrzestny III” spotkał się z mieszana reakcją, była także kontrowersyjna rola Sophii Coppoli jako Mary Corleone. Wielu krytyków zarzucało jej słabe aktorstwo i brak doświadczenia. Jednakże, niektórzy krytycy bronili Coppoli i uważali, że to nie jej wina, że rola nie została lepiej napisana.

„Ojciec chrzestny III” gdzie obejrzeć?

„Ojciec chrzestny III” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Mimo mieszanych recenzji, „Ojciec chrzestny III” pozostaje częścią kultowej trylogii i jest uznawany za jeden z największych filmów w historii kina. Mimo że nie był tak udany jak poprzednie części, to jednak przyczynił się do zakończenia historii rodziny Corleone i pozostawił niezapomniane wrażenia na widzach.

Sources:

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Ojciec chrzestny III”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ojciec chrzestny III
Ojciec chrzestny III

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0