Rejestracja karty SIM. Wszystkie sposoby

Z końcem lipca 2016 roku rozpoczęła obowiązywać tzw. ustawa antyterrorystyczna, której cele jest zwiększenie bezpieczeństwa. Jak się jednak okazało, utrudnia ona życie również osobom, które nie stanowią zagrożenia, a jedynie korzystają z telefonów na kartę. Od kilku lat mają oni obowiązek rejestracji karty SIM. Sprawdźmy, co trzeba zrobić aby zarejestrować swój numer u poszczególnych operatorów.

Obowiązkowa rejestracja karty SIM

Skąd wynika obowiązek rejestracji karty SIM? Jest to pokłosie wprowadzenia ustawy antyterrorystycznej, która ma wzmocnić możliwości służb i organów, które walczą z zorganizowaną przestępczością. Jednym z narzędzi stosowanych przez przestępców, które zamierza zablokować ustawa, jest korzystanie z nierejestrowanych numerów telefonów. Zaostrzenie przepisów uderza również w zwykłych obywateli.

Od 25 lipca, kiedy w życie weszła nowa ustawa, operatorzy komórkowi mają obowiązek rejestracji wszystkich kart SIM. Dotyczy to więc tych osób, które kupują starter z nowym numerem w salonie lub kiosku.

Obowiązek ten obejmuje każdego użytkownika, który korzysta na co dzień z oferty polskich sieci komórkowych. Nie ma przy tym znaczenia, z jakiej oferty korzysta oraz gdzie nabył kartę SIM. Jeśli właściciel numeru ma powyżej 13 lat to może samodzielnie dokonać rejestracji. Obowiązek rejestracji numeru dotyczy także obcokrajowców.

Jak zarejestrować kartę SIM na rożne sposoby?

Sposoby rejestracji karty SIM

Rejestracja karty SIM nie jest zadaniem trudnym, a sam proces wygląda podobnie jak w przypadku podpisywania umowy na abonament komórkowy. Co ważne, możliwości zarejestrowania numeru jest kilka.

Rejestracja numeru w salonie

Zdecydowana większość operatorów działających na polskim rynku umożliwia rejestrację karty SIM w firmowym salonie. Takiej opcji nie ma w przypadku Virgin Mobile, ponieważ operator nie ma stacjonarnych punktów. Firma zachęca więc do odwiedzenia partnerów, u których można rejestrować numer.

Rejestracja karty SIM przez stronę internetową 

To opcja, która jest szczególnie polecana ze względu na sytuację pandemiczną. Operatorzy zachęcają do tego, aby odwiedzić ich strony internetowe, a następnie za ich pośrednictwem zarejestrować numer. Cały proces jest bardzo prosty i nie zajmie więcej niż kilka minut. Co ważne, rejestracji można dokonać zarówno za pośrednictwem strony, jak i przez aplikację operatora.

Rejestrowanie numeru przez bank

Inną opcją zarejestrowania karty SIM bez wychodzenia z domu jest skorzystanie ze strony internetowych banków Millennium oraz ING Bank Śląski. Ich klienci mogą cały proces załatwić online. Usługa ta jest mocno promowana przez sieci Play, a także T-Mobile. 

Jak zarejestrować numer przez SMS?

Użytkownicy mogą także wysłać wiadomość SMS lub zadzwonić na infolinię danej sieci.

Jakie dane są potrzebne do zarejestrowania numeru telefonu?

Dane potrzebne do rejestracji

Aby operator komórkowy mógł zarejestrować kartę SIM, konieczne jest podanie kilku podstawowych danych. Niezależnie od tego, którą opcją rejestracji numeru wybierasz, warto przygotować numer PESEL oraz numer i serię dowodu osobistego. 

Obcokrajowcy poproszeni zostaną poproszeni o podanie numeru i serii paszportu lub karty pobytu.

Potwierdzenie rejestracji karty SIM możliwe jest po okazaniu:

 • dowodu osobistego lub paszportu,
 • kodu PUK lub urządzenie z kartą SIM,

Jeżeli rejestracja dotyczy numeru firmowego, to należy przygotować:

 • numer karty SIM, 
 • nazwa firmy, 
 • REGON lub NIP.

Orange: rejestracja karty SIM

Rejestracja SIM w Orange

Orange to jeden z liderów krajowego rynku telefonii komórkowej oraz transmisji danych. Marka udostępnia kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne na terenie całego kraju. Łącznie zarejestrowanych w Orange jest około 15 milionów kart SIM. Rejestracji nowej karty w Orange można dokonać na trzy sposoby. 

 • Pierwszym z nich jest wysłanie SMS-a na numer 80280, w treści wpisując numer telefonu. Następnie trzeba odpowiedzieć na wiadomość od operatora, potwierdzając zgodę na rejestrację karty SIM – wystarczy wpisać TAK.
 • Drugim sposobem jest rejestracja numeru telefonu na Poczcie Polskiej. Wystarczy wysłać SMS-a na numer 80190 o treści NUMER. Otrzymany w informacji zwrotnej numer rejestracyjny wystarczy przekazać listonoszowi.
 • Ostatni sposób zarezerwowany jest tylko dla klientów banków ING, Millenium oraz PBS. Mogą oni zarejestrować numer, logując się do serwisu banku. 

Play: rejestracja karty SIM

Rejestracja SIM w Plusie

Play to największa w Polsce cyfrowa sieć telefonii komórkowej. Korzystają z niej zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Doceniają oni przede wszystkim szybkość internetu, a także atrakcyjne cenowo pakiety. Obecnie Play obsługuje ponad 15 milionów numerów.

Rejestracja nowego numeru w Play jest bardzo podobna do rejestracji SIM u innych operatorów działających na polskim rynku. Klienci tego operatora mają do wyboru trzy opcje:

 • Rejestracja numeru u listonosza. Należy wysłać SMS na numer 80190 o treści NUMER. Otrzymany w informacji zwrotnej numer rejestracyjny wystarczy przekazać listonoszowi.
 • Klienci Play mogą również zarejestrować numer, wysyłając wiadomość SMS o treści ZAREJESTRUJ, numer telefonu do rejestracji i kod PUK na numer 676.
 • Rejestracja karty SIM możliwa jest także przez formularz w serwisie Play24 lub na stronie internetowej operatora. 

Plus: rejestracja karty SIM

Rejestracja SIM w Plusie

Plus to sieć telefonii komórkowej, która dostępna jest w niemal całym kraju – niemal, ponieważ dostęp do niej ma 99% mieszkańców Polski. Swoją ugruntowaną pozycję Plus zawdzięcza w dużej mierze, długiej obecności na rynku – to właśnie Polkomtel (właściciel marki Plus) otrzymał w 1996 roku koncesję z numerem 1. Obecnie firma obsługuje aż 25 milionów numerów. 

Plus, podobnie jak wcześniej wymienieni operatorzy, również oferuje kilka opcji rejestracji karty. Można to zrobić następująco:

 • Zarejestrować numer można za pośrednictwem Banku Millennium. 
 • Klienci Plusa mogą również wysłać wiadomość, w treści wpisując: ZAREJESTRUJ i podając numer telefonu do rejestracji oraz numer karty SIM na numer 80106. Ten sposób umożliwia na rejestrację aż 20 numerów.
 • Można się również udać do najbliższego salonu Plusa i w nim dokonać rejestracji.

T-mobile: rejestracja karty SIM

Rejestracja SIM w T-Mobile

T-Mobile to jeden z największych operatorów komórkowych w naszym kraju. Z jego usług korzysta obecnie około 10,5 miliona osób w kraju – z tego ponad 7 milionów to klienci abonamentowi. 

Klienci T-Mobile również mogą zarejestrować numer telefonu na kilka sposobów. Podobnie jak klienci innych operatorów, również oni mogą to zrobić bez wychodzenia z domu.

 • Rejestracja karty SIM w T-Mobile możliwa jest za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wystarczy wysłać specjalną wiadomość na numer 80190 o treści NUMER. Numer, który otrzymywany jest w wiadomości zwrotnej, należy następnie podać listonoszowi i potwierdzić swoją tożsamość z pomocą dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.
 • Potwierdzenie rejestracji karty SIM możliwe jest również w serwisie transakcyjnym Banku Millennium. 
 • Dla stałych klientów firmy T-Mobile najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zarejestrowanie nowego numeru przez zadzwonienie na bezpłatny numer 606 606 606.

RedBull Mobile: rejestracja karty SIM

Rejestracja SIM w RedBull Mobile

RedBull Mobile to stosunkowo krótko działająca na polskim rynku marka. Operator pozwala na rejestrację numeru na kilka sposobów:

 • Można to zrobić w salonie Play lub u partnerów operatora – na przykład na stacji Orlen.
 • Rejestracja numeru możliwa jest również u listonosza. Aby to zrobić wystarczy SMS na numer 80190 o treści NUMER, a następnie przekazać numer rejestracji listonoszowi.
 • Osoby mające umowę z Red Bull MOBILE lub PLAY, mogą zadzwonić pod numer 790 666 666 i przekazać dane konsultantowi.

Virgin Mobile: rejestracja karty SIM

Rejestracja SIM w Virgin Mobile

Virgin Mobile to największy na świecie wirtualny operator sieci komórkowej. Firma nie posiada stacjonarnych salonów, dlatego rejestracji nowej karty SIM można dokonać:

 • W punktach partnerskich (Żabka, Freshmarket, Poczta Polska, Telakces, Ruch, Kolporter, Media Star, Inmedio, Relay, 1 minute, Discover, Hubiz, Hello, Virgin, sieć stacji paliw Shell, Lotos, BP, Statoil oraz niezależne punkty GSM). Wystarczy zabrać ze sobą: dokument tożsamości oraz kartę SIM, którą chce się zarejestrować.
 • Za pośrednictwem banku Millennium oraz PBS Bank. Wystarczy skorzystać z serwisu transakcyjnego, z którego pobrane zostaną najważniejsze dane.

Podsumowanie

Jak widać, rejestracja karty SIM nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy poświęcić kilka minut, aby zarejestrować nowy numer. Warto o tym pamiętać, ponieważ karta, która nie zostanie zarejestrowana, nie będzie działała.

Brak komentarzy

Dodaj Odpowiedź

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0