Woodstock

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

„Woodstock” to epicki dokument, który przenosi nas w czasy legendarnego festiwalu muzycznego, który odbył się w 1969 roku. To podróż w czasie, która pozwala nam odkryć magię i znaczenie tego historycznego wydarzenia.

Dodaj swoją opinię

„Woodstock” fabuła

Woodstock. Ta jedna nazwa wystarcza, by wzbudzić skojarzenia z jednym z najbardziej ikonicznych wydarzeń muzycznych w historii. Film „Woodstock” przenosi nas w czas i miejsce, w którym narodziło się nie tylko niezapomniane muzyczne doświadczenie, ale także potężne przesłanie miłości, pokoju i rewolucji kulturowej.

Wydarzenie to miało miejsce w sierpniu 1969 roku na farmie w Bethel, w stanie Nowy Jork. Coś, co miało być festiwalem muzycznym, przekształciło się w symboliczny moment dla pokolenia, które dążyło do zmiany świata. Film „Woodstock” uwiecznia to trzydniowe wydarzenie, które zgromadziło ponad 400 000 ludzi i stało się symbolem ruchu hippisowskiego.

„Woodstock” obsada

Obsada filmu „Woodstock” z 1970 roku obejmuje znanych artystów:

 • Joan Baez
 • Richie Havens
 • Roger Daltrey
 • Joe Cocker
 • Arlo Guthrie
 • Jimi Hendrix
 • Santana
 • Janis Joplin
 • The Who
 • Jefferson Airplane

To tylko kilku z wielu muzyków, którzy wystąpili na festiwalu Woodstock i zostali uwiecznieni w filmie.

Reżyser Michael Wadleigh doskonale uchwycił ducha tamtych czasów, przenosząc widza na pole koncertowe, gdzie odbywały się niezapomniane występy takich artystów jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Who, Santana, Crosby, Stills, Nash & Young, i wielu innych. Film oddaje energię, ekscytację i spontaniczność tych chwil, ukazując, jak muzyka i wspólne doświadczenie tworzą więzy między ludźmi.

„Woodstock” recenzje krytyków

Film „Woodstock” otrzymał pozytywne recenzje i jest uważany za klasyczny film dokumentalny. Roger Ebert z Chicago Sun-Times nazwał go „najbardziej kompletnym, poruszającym i zabawnym ujęciem czasu i miejsca, jakie kiedykolwiek widziałem w filmie dokumentalnym”. Film został również doceniony za ukazanie ruchu kontrkulturowego i jego muzyki.

„Woodstock” obraz społecznego ruchu

Jednak „Woodstock” to nie tylko koncerty i muzyka. To również obraz społecznego ruchu, w którym młodzi ludzie sprzeciwiali się wojnie w Wietnamie, domagali się równości rasowej i genderowej oraz manifestowali pragnienie pokoju i harmonii. Film ukazuje tę społeczną rewolucję, w której dźwięki stawały się narzędziem zmiany i wyrażania sprzeciwu wobec obecnych nierówności i niesprawiedliwości.

„Woodstock” to hołd dla tych, którzy odważyli się marzyć o lepszym świecie i walczyć o swoje przekonania. To film, który przypomina nam, że muzyka ma moc jednoczenia ludzi, przekraczając granice kulturowe i językowe. To również dokument, który dokumentuje epokę, która na zawsze zmieniła oblicze społeczeństwa i kultury.

Dzięki filmowi „Woodstock” możemy ponownie przeżyć ten historyczny moment, odkryć magię tamtych dni i poczuć energię rewolucji, która wypełniała powietrze. To obowiązkowy seans dla miłośników muzyki, historii i ducha wolności.

„Woodstock” gdzie obejrzeć?

Film „Woodstock” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„Woodstock” to nie tylko film. To manifestacja potęgi muzyki, jedności społecznej i siły zmiany. To przypomnienie, że nawet w najtrudniejszych czasach sztuka może być narzędziem do wyrażania naszych najgłębszych pragnień i nadziei. Film „Woodstock” zostanie na zawsze w naszej pamięci jako ikona miłości, pokoju i rewolucji, która nigdy nie umknie czasowi.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Woodstock”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Woodstock
Woodstock

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0