Spider-Man Uniwersum

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Miles Morales zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka i postanawia stawić czoła złowrogiej postaci Kingpina. W walce przeciwko niemu pomagają mu Spider-Manowie z innych wymiarów.

Dodaj swoją opinię

„Spider-Man Uniwersum” fabuła

Czy są jeszcze jakieś nowe rzeczy do powiedzenia o Spider-Manie? Wydawałoby się, że po wielu adaptacjach komiksowej ikony nie ma już miejsca na zaskoczenia. Jednak film „Spider-Man Uniwersum” (oryg. „Spider-Man: Into the Spider-Verse”), wyreżyserowany przez Boba Persichettiego, Petera Ramsey’a i Rodneya Rothmana, udowadnia, że można odświeżyć legendę i wprowadzić coś zupełnie nowego.

„Spider-Man Uniwersum” to animowany film akcji, który przewraca tradycyjne pojęcie Spider-Mana do góry nogami. Fabuła skupia się na Milesie Moralesie (głosu użycza mu Shameik Moore), młodym nastolatku, który odkrywa swoje zdolności superbohatera i staje się częścią wielowymiarowego wszechświata Spider-Manów.

Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów filmu jest jego wizualna estetyka. „Spider-Man Uniwersum” przenosi na ekran styl komiksowy, który wydaje się ożywać przed naszymi oczami. Kombinacja różnych technik animacji, takich jak tradycyjna animacja dwuwymiarowa, trójwymiarowe modele CGI i efekty cel-shadingu, tworzą wrażenie, jakbyśmy oglądali strony komiksu w ruchu. To nowatorskie podejście do animacji w połączeniu z dynamiczną akcją sprawiają, że film wyróżnia się spośród innych produkcji superbohaterskich.

„Spider-Man Uniwersum” obsada

Film „Spider-Man Uniwersum” (oryg. „Spider-Man: Into the Spider-Verse”) posiada następującą obsadę głosową:

 • Shameik Moore jako Miles Morales / Spider-Man
 • Jake Johnson jako Peter B. Parker / Spider-Man
 • Hailee Steinfeld jako Gwen Stacy / Spider-Gwen
 • Mahershala Ali jako Aaron Davis / Prowler
 • Brian Tyree Henry jako Jefferson Davis
 • Lily Tomlin jako May Parker
 • Luna Lauren Velez jako Rio Morales
 • John Mulaney jako Peter Porker / Spider-Ham
 • Nicolas Cage jako Peter Parker / Spider-Man Noir
 • Kimiko Glenn jako Peni Parker / SP//dr
 • Kathryn Hahn jako Doktor Octopus / Olivia Octavius
 • Liev Schreiber jako Wilson Fisk / Kingpin

Wszyscy ci aktorzy przyczynili się do wykreowania charakterów z różnych wymiarów Spider-Mana, tworząc unikalne i barwne postacie, które przyciągają uwagę widza. Ich głosy i interpretacje nadają filmowi „Spider-Man Uniwersum” niezapomniany urok i sprawiają, że bohaterowie stają się jeszcze bardziej żywi i autentyczni.

Ważnym aspektem „Spider-Mana Uniwersum” jest również jego różnorodność. W filmie pojawiają się różni Spider-Manowie z różnych rzeczywistości, takich jak Peter Parker (Jake Johnson), Spider-Gwen (Hailee Steinfeld), Spider-Man Noir (Nicolas Cage) czy Peni Parker (Kimiko Glenn). Każda postać ma swój unikalny charakter, a spotkanie różnych wersji Spider-Mana tworzy fascynującą dynamiczną grupę, która wspólnie stawia czoła zagrożeniu.

Nie można pominąć również silnej narracji i emocjonalnego wątku. Film porusza tematy tożsamości, odpowiedzialności i akceptacji samego siebie. Miles Morales jako nowy Spider-Man musi zmierzyć się z własnymi obawami i przezwyciężyć swoje wątpliwości, aby stanąć na wysokości zadania. Ta uniwersalna historia o odkrywaniu swoich mocnych stron i stawianiu czoła wyzwaniom wznosi „Spider-Mana Uniwersum” na wyższy poziom.

„Spider-Man Uniwersum” recenzje krytyków

Film zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Otrzymał wiele nagród, w tym Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego. Doceniono nie tylko jego artystyczną wartość, ale także odważne podejście do opowieści o Spider-Manie, które dostarcza świeżości i inspiracji.

„Spider-Man Uniwersum” gdzie obejrzeć?

„Spider-Man Uniwersum” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„Spider-Man Uniwersum” to film, który przekracza granice konwencji i staje się nie tylko doskonałą rozrywką dla fanów komiksów, ale także ważnym krokiem w kształtowaniu sposobu, w jaki postrzegamy adaptacje superbohaterskich historii. Jest to pełen energii, wizualnie oszałamiający i emocjonalnie poruszający film, który z pewnością zyskał sobie miejsce w sercach widzów jako jedno z najbardziej pamiętnych dzieł opartych na postaci Spider-Mana.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Spider-Man Uniwersum”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spider-Man Uniwersum
Spider-Man Uniwersum

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0