Przełęcz ocalonych

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W czasie brutalnej bitwy o Okinawę, w końcowym etapie II wojny światowej, rozgrywa się historia niezwykłej odwagi i moralnego dylematu. Film przedstawia niezwykłą postać amerykańskiego sanitariusza, który, mimo że znajduje się na polu walki, odmawia noszenia broni i zabijania z przyczyn moralnych.

Dodaj swoją opinię

„Przełęcz ocalonych” fabuła

Film „Przełęcz ocalonych” to poruszająca historia oparta na faktach, która przenosi nas w sam środek jednego z najtrudniejszych i najbardziej dramatycznych momentów II wojny światowej. Reżyser Mel Gibson przedstawia nam prawdziwą historię bohaterstwa, wytrwałości i nadziei, które odżywają nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach.

Akcja filmu toczy się w 1942 roku w trakcie bitwy o Guadalcanal na Pacyfiku. Amerykańska armia staje w szeregach przeciwko japońskim siłom, starając się utrzymać strategicznie ważną przyczółek. Jednak podczas jednej z bitew oddział amerykański zostaje odcięty i pozostawiony sam sobie na przeklętej Przełęczy Kokoda. To tam, w dzikiej i nieprzebytej dżungli, grupa żołnierzy staje w obliczu niewyobrażalnych trudności, zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej.

Film ukazuje nie tylko brutalność wojny, ale także siłę ludzkiego ducha i zdolność do przeżycia w skrajnie niekorzystnych warunkach. Bohaterowie muszą stawić czoła ekstremalnym warunkom atmosferycznym, braku żywności i wody, a także atakom wroga. Przełęcz Kokoda staje się nie tylko fizycznym polem bitwy, ale również areną wewnętrznej walki o przetrwanie i utrzymanie nadziei.

Mel Gibson doskonale oddaje ten dramatyczny nastrój, przekazując widzom autentyczne emocje i napięcie. Sceny walki są niezwykle realistyczne i pełne intensywności, co sprawia, że doświadczamy w pełni grozy wojny i wyzwań, jakie stawia przed żołnierzami. Jednocześnie reżyser poświęca również wystarczającą uwagę na rozwój postaci, ukazując ich siłę, słabości i relacje między sobą.

„Przełęcz ocalonych” obsada

Obsada filmu wyróżnia się doskonałymi wystąpieniami. W rolach głównych występują m.in. Andrew Garfield jako żołnierz Desmond Doss, który odmawia noszenia broni, ale staje się bohaterem medycznym, ratując życie swoich towarzyszy. Garfield w pełni oddaje determinację i oddanie swojej postaci. Obok niego występują m.in. Teresa Palmer, Vince Vaughn i Sam Worthington, którzy również przekonująco wcielają się w role żołnierzy walczących o przetrwanie.

„Przełęcz ocalonych” recenzje krytyków

Opinie na temat tego filmu „Przełęcz ocalonych” jest bardzo pozytywna. Krytycy oraz widzowie podkreślają wspaniałe aktorstwo i autentyczność przedstawianych wydarzeń. Film porusza nie tylko aspekty wojny i walki, ale także skupia się na emocjonalnym rozwoju postaci i ich relacjach międzyludzkich. Wielu krytyków chwali sposób, w jaki Mel Gibson oddaje brutalność wojny i atmosferę dżungli, tworząc napięcie i emocje w każdej scenie. Szczególnie doceniana jest rola Andrew Garfielda, który wciela się w żołnierza Desmond Dossa i przekonująco ukazuje jego determinację, wiarę i odwagę.

„Przełęcz ocalonych” to film, który wstrząsa i inspiruje jednocześnie. Opowiada o prawdziwych bohaterach, którzy pomimo przeciwności losu nie tracili wiary i nadziei. Przesłanie filmu jest uniwersalne i odnosi się do siły człowieka w obliczu trudności. Pokazuje, że nawet w najciemniejszych chwilach można znaleźć w sobie siłę, by przetrwać i dążyć do lepszego jutra.

To prawdziwie poruszająca i inspirująca historia, która w pełni oddaje dramat wojny i niesamowite aktów odwagi, jakie mogą się w niej zdarzyć. Film oparty na faktach, reżyserowany przez Mela Gibsona, przekazuje mocne przesłanie o siłach ludzkiego ducha i determinacji.

„Przełęcz ocalonych” gdzie obejrzeć?

„Przełęcz ocalonych” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Film „Przełęcz ocalonych” to nie tylko wciągająca opowieść wojenna, ale również hołd oddany tym, którzy poświęcili swoje życie dla innych. To film, który warto zobaczyć, aby docenić odwagę i poświęcenie, jakie wykazali prawdziwi bohaterowie. Przenosi nas w czasy historyczne, byśmy mogli zrozumieć i szanować ich dziedzictwo.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Przełęcz ocalonych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przełęcz ocalonych
Przełęcz ocalonych

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0