Pianista

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W okupowanej Warszawie, podczas drugiej wojny światowej, toczy się historia Władysława Szpilmana, utalentowanego polskiego pianisty, który desperacko stara się ocalić swoje życie.

Dodaj swoją opinię

„Pianista” fabuła

Wielkie filmy potrafią poruszyć nasze serca, wprawić w zadumę i zmienić nasze spojrzenie na świat. Jednym z takich filmów jest „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego. Ten wstrząsający dramat oparty na wspomnieniach wirtuoza Władysława Szpilmana, zabiera nas w podróż przez czas wojny i wprowadza nas w przemyślenia na temat przetrwania, nadziei i siły muzyki.

Akcja filmu „Pianista” rozgrywa się w czasie II wojny światowej, w getcie warszawskim. Głównym bohaterem jest Władysław Szpilman, utalentowany polski pianista, który jest świadkiem nieludzkich okrucieństw nazistowskiej okupacji. Film ukazuje nie tylko wstrząsające sceny brutalności i cierpienia, ale również przedstawia niezłomną wolę człowieka do przetrwania i pokonania najtrudniejszych sytuacji.

„Pianista” obsada

Adrien Brody wciela się w rolę Władysława Szpilmana z niezwykłą wrażliwością i autentycznością. Jego mistrzowska gra aktorska sprawia, że jako widzowie odczuwamy jego ból, strach i nadzieję. Brody zdobył zasłużenie Oscara dla najlepszego aktora za tę rolę, a jego interpretacja Szpilmana pozostanie na zawsze w pamięci widzów. W produkcji zobaczyć można również:

 • Thomas Kretschmann jako kapitan Wilm Hosenfeld
 • Frank Finlay jako ojciec Szpilmana
 • Maureen Lipman jako matka Szpilmana
 • Emilia Fox jako Dorota
 • Ed Stoppard jako Henryk Szpilman
 • Julia Rayner jako Regina Szpilman
 • Jessica Kate Meyer jako Halina Szpilman
 • Michal Zebrowski jako Jurek
 • Wanja Mues jako SS-officer
 • Richard Ridings jako Mr. Lipa
 • Daniel Caltagirone jako Majorek

Jednym z najważniejszych aspektów filmu „Pianista” jest sposób, w jaki muzyka odgrywa rolę kluczową w życiu bohatera. Szpilman jest wirtuozem, którego pasją i ocaleniem jest muzyka. Nawet w najtrudniejszych chwilach, gdy wszystko wokół wydaje się być pozbawione sensu, Szpilman znajduje ukojenie w dźwiękach swojego ulubionego instrumentu. Muzyka staje się nie tylko jego towarzyszem, ale również siłą napędową, która daje mu nadzieję i umożliwia przetrwanie.

„Pianista” reżyseria

Reżyser Roman Polański mistrzowsko oddaje atmosferę tamtych czasów, tworząc realistyczny obraz wojennego chaosu i zniszczenia. Jego reżyseria jest oszczędna, ale jednocześnie mocna i emocjonalna. Polański z sukcesem przenosi widza do świata Szpilmana, dzięki czemu możemy w pełni odczuć trudności i zagrożenia, jakim musiał stawić czoła.

„Pianista” recenzje krytyków

Opinie na temat filmu „Pianista” są zdecydowanie pozytywne, zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Film otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym trzy Oscary, w tym dla najlepszego reżysera (Roman Polański) i najlepszego aktora (Adrien Brody).

Wielu krytyków chwaliło film za jego autentyczność i wierność wobec faktów historycznych. Roman Polański jako reżyser stworzył niezwykle realistyczny obraz okupacji niemieckiej w Warszawie i getta warszawskiego. Jego oszczędny styl reżyserii doskonale oddaje atmosferę tamtych czasów, a zarazem pozwala widzom wczuć się w emocje i doświadczenia bohatera. Jednym z najbardziej uznanych elementów filmu jest niewątpliwie niezwykła rola Adriena Brody’ego jako Władysław Szpilman. Jego interpretacja pianisty jest niezwykle poruszająca i przekonująca. Brody oddaje emocje, cierpienie i nadzieję bohatera w sposób, który porusza do głębi. Jego zdolność do komunikowania się bez słów, za pomocą samej gry aktorskiej, zyskała uznanie zarówno krytyków, jak i widzów.

„Pianista” film o człowieczeństwie

„Pianista” jest nie tylko filmem o wojnie, ale również o człowieczeństwie, empatii i nadziei. Przez historię Władysława Szpilmana, film ukazuje, że nawet w najtrudniejszych czasach istnieje miejsce dla dobra i dla wybierania dobroci pomimo przeciwności. To opowieść o ludzkiej determinacji i siły, która pozwala przetrwać nawet w najmroczniejszych chwilach.

„Pianista” gdzie obejrzeć?

Film „Pianista” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„Pianista” to film, który porusza, inspiruje i zmusza nas do refleksji. Przez swoją autentyczność i wspaniałą grę aktorską, przypomina nam o tragedii wojny i jednocześnie o potędze sztuki w ocalaniu człowieczeństwa. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych filmów ostatnich lat, który warto zobaczyć dla jego niezapomnianej historii i głębokiego przesłania.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Pianista”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pianista
Pianista

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0