Monty Python i Święty Graal

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Król Artur, wraz ze swoją drużyną rycerzy, wyrusza na epicką misję – odnalezienie Świętego Graala. Ta legendaryczna poszukiwawcza wyprawa staje się podstawą filmu „Monty Python i Święty Graal”. Przez całą podróż, bohaterowie spotykają na swojej drodze niezliczone absurdalne i komiczne przygody.

Dodaj swoją opinię

„Monty Python i Święty Graal” fabuła

Witajcie, miłośnicy humoru i absurdalnych żartów! Dziś przyjrzymy się jednemu z najbardziej kultowych filmów komediowych w historii kina – „Monty Python i Święty Graal”. Ten niezwykły film, wyreżyserowany przez Terry’ego Gilliama i Terry’ego Jonesa, połączył w sobie nie tylko błyskotliwe dialogi i komiczne sytuacje, ale także szalony i satyryczny świat Monty Pythona.

„Monty Python i Święty Graal” to parodia legendy o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Film przenosi nas do średniowiecznej Anglii, gdzie mamy okazję śledzić perypetie Artura i jego dziwacznej grupy rycerzy w ich poszukiwaniu Świętego Graala. Jednak nie spodziewajcie się typowej opowieści rycerskiej, ponieważ Monty Python zawsze lubił wywracać konwencje do góry nogami.

To, co wyróżnia ten film, to nie tylko brawurowe dialogi i nonsensowne sytuacje, ale także umiejętność twórców w manipulowaniu konwencjami filmowymi. Przeplatając rzeczywistość z absurdem, film „Monty Python i Święty Graal” przenosi nas w świat, gdzie konie mogą być zastępowane przez niewidzialnych sługusów, a groźny smok okazuje się być niewielkim zagrożeniem.

„Monty Python i Święty Graal” obsada

  • Graham Chapman jako Król Artur / D’Artagnan / Czarownik
  • John Cleese jako Sir Lancelot / Tim the Enchanter / Święty Franciszek
  • Terry Gilliam jako Patsy / Rycerz Zielonej Góry / Rycerz Kot
  • Eric Idle jako Sir Robin / Brudas / Święty Stanisław
  • Terry Jones jako Sir Bedevere / Wiedźma z Angmaru / Przewodnik / Kobieta wioślarz
  • Michael Palin jako Sir Galahad / Brudas / Książę Herbert
  • Connie Booth jako Święta Graal
  • Carol Cleveland jako Dama z Jeziora / Zjawa

Nie można pominąć roli samego zespołu Monty Python, który wcielił się w główne postacie filmu. Graham Chapman w roli Arthura, John Cleese jako Bezgłowy Rycerz czy Michael Palin jako Sir Galahad to tylko niektóre z niezapomnianych kreacji, które przyczyniły się do sukcesu filmu. Ich komediowy talent, błyskotliwe teksty i charakterystyczne style aktorskie tworzą niezapomnianą mieszankę humoru, która przetrwała przez lata.

„Monty Python i Święty Graal” recenzje krytyków

„Monty Python i Święty Graal” zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Film stał się kultowym hitem i inspiracją dla wielu twórców komedii. Jego wpływ można dostrzec w licznych produkcjach, które później zaczęły eksplorować podobne komiczne tereny.

Jednak „Monty Python i Święty Graal” to nie tylko komiczny popis. Film zawiera również liczne aluzje i satyrę dotyczącą mitów, historii i społeczeństwa. Poprzez swoje absurdalne sceny, Monty Python wyśmiewa puste konwenanse i irracjonalne zachowania ludzkie.

Dzięki „Monty Python i Święty Graal” świat kinematografii wzbogacił się o niezwykły, niekonwencjonalny humor. Film ten podbił serca widzów na całym świecie swoją oryginalnością, dowcipem i wyjątkową atmosferą.

„Monty Python i Święty Graal” gdzie obejrzeć?

Film „Monty Python i Święty Graal” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Podsumowując, „Monty Python i Święty Graal” to film, który z pewnością należy do kanonu komedii filmowej. Jego unikalne podejście do humoru, niezwykłe postacie i niezapomniane sceny uczyniły go klasyką, która przetrwała próbę czasu. Jeśli jesteś fanem Monty Pythona lub po prostu szukasz rozrywki pełnej śmiechu i absurdu, ten film jest dla ciebie. Przygotuj się na przygodę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i zabawnego chaosu, który sprawi, że będziesz się śmiać do łez.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Monty Python i Święty Graal”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Monty Python i Święty Graal
Monty Python i Święty Graal

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0