Kabaret

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W berlińskim kabarecie, gwiazda wieczoru, Sally, przypadkowo spotyka Briana, młodego Brytyjczyka, który jest zafascynowany światem teatru i muzyki. Pomiędzy nimi rodzi się niezwykła chemia i zakochują się w sobie, nieświadomi nadchodzących zmian, jakie przyniesie ze sobą narastający wpływ nazistów.

Dodaj swoją opinię

„Kabaret” fabuła

Film „Kabaret (oryg. Cabaret)”, wyreżyserowany przez Boba Fosse’a, to klasyczna produkcja z 1972 roku, która zdobyła uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Osadzona w okresie międzywojennym w Berlinie, ta ikoniczna produkcja filmowa przekazuje nam historię pełną namiętności, sztuki i kontrastów społecznych.

W „Kabarecie” śledzimy losy Briana, młodego pisarza, który przybywa do Berlina w poszukiwaniu inspiracji. Tam wpada w wir ekscentrycznego i pełnego życia kabaretu, gdzie spotyka tajemniczą i uwodzicielską Sally Bowles, w wykonaniu wspaniałej Lisy Minnelli. Ich związek staje się jednym z głównych wątków filmu, odkrywając różnice między światem teatru a rzeczywistością.

„Kabaret” obsada

 • Liza Minnelli jako Sally Bowles
 • Michael York jako Brian Roberts
 • Joel Grey jako Mistrz Ceremonii
 • Helmut Griem jako Maximilian von Heune
 • Marisa Berenson jako Natalia Landauer
 • Fritz Wepper jako Fritz Wendel
 • Elisabeth Neumann-Viertel jako Fräulein Schneider
 • Helen Vita jako Fräulein Kost
 • Sigrid von Richthofen jako Fräulein Mayr
 • Gerd Vespermann jako Bobby
 • Ralf Wolter jako Herr Ludwig
 • Georg Hartmann jako Hermann Prey
 • Ricky Renée jako Elke

„Kabaret” wyróżnia się nie tylko za sprawą wspaniałej obsady aktorskiej, ale także za swoje niezwykłe kostiumy, choreografię i niesamowitą muzykę. Przez spektakularne numery muzyczne film przenosi nas w świat rozrywki, ale równocześnie ukazuje nam przemijający blask i ciemne strony epoki.

Jednym z najbardziej pamiętnych aspektów filmu jest jego krytyczne podejście do narastającego zagrożenia nazizmu i politycznych napięć tamtego okresu. „Kabaret” w subtelny sposób ukazuje stopniowe narastanie brutalności i nietolerancji, które prowadzą do tragicznego finału. Jest to ostrzeżenie przed konsekwencjami obojętności i ignorancji wobec rosnącego zagrożenia.

„Kabaret” recenzje krytyków

Film „Kabaret” cieszy się ogromnym uznaniem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Jest to produkcja, która zdobyła liczne nagrody i stała się kultowym dziełem kina. „Kabaret” to oszałamiająca i prowokująca podróż do okresu międzywojennego, pełna niezapomnianych scen, wspaniałej muzyki i silnych wystąpień aktorskich. To wyjątkowe połączenie dramatu, komedii i musicalu, które porusza tematy społeczne i polityczne z subtelnym humorem. „Kabaret” to prawdziwe arcydzieło kina, które wzbudza emocje, zmusza do refleksji i porusza tematy tabu. Aktorstwo Lizi Minnelli i Joela Greya jest niesamowite, a muzyka filmu trafia w samo serce. To film, który pozostaje w pamięci na zawsze.

„Kabaret” zdobył wiele nagród i uznanie za swoją oryginalną narrację, wciągającą reżyserię i wyjątkowy styl wizualny. Przez swoje niezapomniane przedstawienie epoki międzywojennej i wielowymiarowe postaci, film staje się prawdziwym arcydziełem kina.

Niezależnie od upływu czasu, „Kabaret” nadal porusza widzów swoją uniwersalną tematyką i przesłaniem. Przypomina nam o sile sztuki, wolności wyrażania siebie i konsekwencjach, jakie niesie za sobą świat pełen konfliktów społecznych i politycznych.

„Kabaret” gdzie obejrzeć?

Film „Kabaret” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

„Kabaret” to film, który warto obejrzeć nie tylko ze względu na jego artystyczną wartość, ale także jako odzwierciedlenie historycznego okresu pełnego napięć i transformacji społecznych. To podróż do świata emocji, refleksji i wstrząsającej historii, która pozostanie z widzem na długo po zakończeniu seansu.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Kabaret”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kabaret
Kabaret

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0