Opowieść podręcznej

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

W Teokratycznej Republice Gilead, która zmaga się z problemem malejącej dzietności, Offred (Elisabeth Moss) pełni rolę podrzędnej. Zamieszkuje dom wysoko postawionego Komandora i jego żony. Co miesiąc, kobieta oddaje swoje ciało Komandorowi, w nadziei na poczęcie dziecka. Offred musi być posłuszna i przestrzegać surowych zasad obowiązujących w społeczeństwie. Jeśli sprzeciwi się swojemu przeznaczeniu, grozi jej wydalenie do kolonii karnej, gdzie tylko śmierć czeka na skazanych. Ciężko jest jej zaakceptować swoje nieszczęśliwe życie. Marzy o powrocie do przeszłości, kiedy miała męża, córkę i prawo do decydowania o własnym losie.

Dodaj swoją opinię

„Opowieść podręcznej” fabuła

„Opowieść podręcznej (oryg. The Handmaid’s Tale)” to amerykański serial telewizyjny, którego premiera odbyła się w 2017 roku na platformie streamingowej Hulu. Serial został stworzony na podstawie powieści Margaret Atwood o tym samym tytule i zdobył uznanie krytyków oraz widzów na całym świecie.

Akcja serialu „Opowieść podręcznej” toczy się w fikcyjnym totalitarnym państwie Gilead, które powstało na terenie Stanów Zjednoczonych po zamachu terrorystycznym. W Gileadzie kobiety są pozbawione praw i wolności, a ich jedynym celem jest służenie mężczyznom jako narzędzie do reprodukcji. Główną bohaterką serialu jest June, która zostaje zmuszona do zostania „podręczną” – kobietą, która musi rodzić dzieci dla wyższych klas społecznych.

„Opowieść podręcznej” obsada

Obsada serialu „Opowieść podręcznej” z 2017 roku obejmuje:

 • Elisabeth Moss w roli June Osborne/Offred/Ofjoseph,
 • Josepha Fiennesa w roli Komandora Freda Waterforda,
 • Yvonne Strahovski jako Sereny Joy Waterford,
 • Alexis Bledel jako Emily/Ofglen/Ofsteven,
 • Madeline Brewer jako Janine/Ofwarren/Ofdaniel,
 • Ann Dowd jako Ciocia Lydia,
 • O.T. Fagbenle jako Luke Bankole,
 • Max Minghella jako Nick Blaine,
 • Samira Wiley jako Moira Strand
 • Amandę Brugel w roli Rity

„Opowieść podręcznej” recenzje krytyków

Serial „Opowieść podręcznej” wzbudził wiele kontrowersji ze względu na swoją tematykę oraz brutalne sceny przemocy. Jednakże, dzięki wciągającej fabule i doskonałej obsadzie, serial zdobył uznanie krytyków i widzów. „Opowieść podręczna” została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym nagrodą Emmy w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

Serial porusza wiele ważnych tematów, takich jak prawa kobiet, wolność słowa, religia oraz polityka. „Opowieść podręczna” jest przerażającą wizją przyszłości, która pokazuje, jak łatwo można utracić wolność i godność w społeczeństwie, które poddaje się władzy autorytarnej.

„Opowieść podręcznej” gdzie obejrzeć?

Serial „Opowieść podręcznej” można zobaczyć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Podsumowując, „Opowieść podręczna” to wciągający i poruszający serial, który porusza wiele ważnych tematów. Mimo kontrowersji, jakie wzbudził, „Opowieść podręczna” zdobyła uznanie krytyków i widzów na całym świecie. Jeśli szukasz serialu, który pobudzi Twoje myśli i emocje, „Opowieść podręczna” na pewno Cię zainteresuje.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Opowieść podręcznej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opowieść podręcznej
Opowieść podręcznej

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0