Downton Abbey

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Historia rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w czasach dynamicznych przemian społecznych, gdzie życie arystokracji i służby zamieszkującej dwór Downton Abbey jest głównym tłem.

Dodaj swoją opinię

„Downton Abbey” fabuła

„Downton Abbey” to brytyjski serial telewizyjny, który swoją premierę miał w 2010 roku. Serial ten stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych seriali w historii brytyjskiej telewizji. Twórcą serialu jest Julian Fellowes,

Akcja serialu rozgrywa się w latach 1912-1926 i skupia się na losach arystokratycznej rodziny Crawleyów oraz ich służby, mieszkających w fikcyjnym zamku Downton Abbey. Serial ukazuje życie tamtejszej elity oraz jej relacje z pracownikami, którzy dbają o ich wygodę i bezpieczeństwo.

„Downton Abbey” obsada

  • Hugh Bonneville jako Robert Crawley, hrabia Grantham
  • Jessica Brown Findlay jako Lady Sybil Crawley
  • Laura Carmichael jako Lady Edith Crawley
  • Michelle Dockery jako Lady Mary Crawley
  • Elizabeth McGovern jako Cora Crawley, hrabina Grantham
  • Maggie Smith jako Violet Crawley, hrabina wdowa Grantham
  • Dan Stevens jako Matthew Crawley

Jednym z atutów serialu jest jego piękna sceneria, która ukazuje wspaniałe krajobrazy Anglii i jej zabytkowe budynki. Ponadto, „Downton Abbey” wyróżnia się oryginalną fabułą, która łączy w sobie elementy dramatu, romansu i historii. Serial porusza wiele ważnych tematów, takich jak równouprawnienie kobiet, wojna, polityka oraz kwestie społeczne.

„Downton Abbey” recenzje krytyków

Serial „Downton Abbey” otrzymał wiele pozytywnych recenzji od krytyków i zdobył uznanie widzów na całym świecie. Zdaniem wielu, jest to jeden z najlepszych seriali telewizyjnych ostatnich lat. „Downton Abbey” otrzymał również wiele nagród i nominacji, w tym trzynaście nagród Emmy.

„Downton Abbey” gdzie obejrzeć?

Serial „Downton Abbey” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Podsumowując, „Downton Abbey” to serial telewizyjny, który zachwyca piękną scenerią, oryginalną fabułą oraz wspaniałymi aktorami. Serial porusza wiele ważnych tematów, co przyciąga widzów z całego świata. „Downton Abbey” to jeden z tych seriali, który warto zobaczyć i który z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Downton Abbey”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Downton Abbey
Downton Abbey

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0