Awantura

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

„Awantura” (oryg. „Beef”) to amerykański serial czarnej komedii i dramatu stworzony przez koreańskiego reżysera Lee Sung Jina dla platformy Netflix. Główne role w serialu grają Steven Yeun i Ali Wong jako Danny Cho i Amy Lau, dwie osoby, których zaangażowanie w incydent drogowy stawia ich przeciwko sobie. W rolach drugoplanowych występują Joseph Lee, Young Mazino, David Choe i Patti Yasutake.

Dodaj swoją opinię

Gdzie obejrzeć?

Pierwszy sezon serialu został wydany na Netflix 6 kwietnia 2023 roku i spotkał się z uznaniem krytyków, którzy chwalili występy Yeuna i Wong, a także scenariusz i reżyserię.

Recenzje krytyków

„Beef” zostało bardzo dobrze przyjęte przez krytyków. Na stronie Rotten Tomatoes 98% z 107 recenzji jest pozytywnych, a średnia ocena wynosi 8.4/10. Konsensus na stronie brzmi: „Ali Wong i Steven Yeun to diabolicznie interesująca para przeciwników w serialu Beef, doskonałej komedii, która odnajduje patos w drobnych nieporozumieniach”. Na stronie Metacritic, które stosuje średnią ważoną, serial otrzymał wynik 86 na 100 na podstawie 33 recenzji, co wskazuje na „uniwersalne uznanie”.

Brian Tallerico z RogerEbert.com przyznał serialowi Beef ocenę 3.5 na 4 gwiazdki. W swojej recenzji zauważa, że ogólna atmosfera kraju, charakteryzująca się niepokojem, frustracją i gniewem, została skutecznie wykorzystana do stworzenia „tonalnie odważnego” serialu, który oscyluje między komedią, dramatem i thrillerem. Tallerico chwali serial za dobrze zbudowaną fabułę i zachwala występy Stevena Yeuna i Ali Wonga, określając je jako najlepsze, jakie widział w tamtym roku, oraz podkreśla ich zdolność do uczynienia swoich postaci zrozumiałymi i wiarygodnymi. Jednakże, Tallerico zauważa również, że przedostatni odcinek serialu jest „trochę trudny do zaakceptowania” i odbiera bohaterom pewne znaczące decyzje, co osłabia tematycznie bogatą narrację.

W swojej recenzji dla Variety, Alison Herman chwali serial Beef za doskonałą chemię między Ali Wong a Stevenem Yeunem, a także za ich występy. Zauważa, że serial zaczyna się od skupienia na emocjonalnych kwestiach, ale stopniowo przechodzi w surrealizm i karykatury, czasami odwracając uwagę od „głównych przemyśleń” serialu. W recenzji dla NPR, Linda Holmes wyjaśnia, że serial interesuje się wielkimi pytaniami dotyczącymi sensu i celu życia i „stara się je zanurzyć w pomysłowości i głębokim współczuciu”. Chwali serial za oszałamiające, zaskakujące i empatyczne ukazanie splątanej ludzkości jego bardzo nieuporządkowanych postaci oraz umiejętność łączenia humoru z głębokimi pytania egzystencjalnymi. Recenzja chwali również występy, zwłaszcza Stevena Yeuna, oraz projektowanie produkcji serialu.

Obsada

Obsada i postacie: Główne role: Steven Yeun jako Danny Cho, nieudacznik w branży budowlanej, który zostaje zamieszany w incydent drogowy. Ali Wong jako Amy Lau, właścicielka małego biznesu, prowadząca sprzedaż roślin w firmie Kōyōhaus. Jest drugą stroną incydentu drogowego z Dannym. Joseph Lee jako George Nakai, mąż Amy, rzeźbiarz i artysta, który żyje w cieniu znanego ojca artysty. Young Mazino jako Paul Cho, młodszy brat Danny’ego, który przechodzi kryzys wieku młodzieńczego i dzieli swój czas między granie w gry, inwestowanie w kryptowaluty i trening. David Choe jako Isaac Cho, kuzyn Dannego i Paula, przyjemny, ale podejrzany, który niedawno wyszedł na wolność po tym, jak hotel rodziny Cho został przeszukany w związku z dochodzeniem w sprawie podróbek żywności dla niemowląt. Patti Yasutake jako Fumi Nakai, teściowa Amy i matka George’a.

W rolach powracających: Maria Bello jako Jordan, bogata kobieta, która prowadzi sklep z artykułami do domu o nazwie Forsters. Ashley Park jako Naomi, siostrzenica Jordana i późniejsza narzeczona, oraz matka pracująca w domu w dzielnicy Calabasas, gdzie mieszka Amy. Mia Serafino jako Mia, pracująca dla Amy w Koyohaus. Remy Holt jako June, jedyna córka Amy i George’a. Justin H. Min jako Edwin, lider koreańskiego kościoła w Orange County. Alyssa Gihee Kim jako Veronica, była dziewczyna Danny’ego i żona Edwina. Andie Ju jako Esther, przyjaciółka Edwina i Veroniki. Andrew Santino jako Michael, jeden z popleczników Isaaca. Rek Lee jako Bobby, kolejny z popleczników Isaaca.

 

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Awantura”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Awantura
Awantura

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0