22.11.63

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Jake Epping, świadomy istnienia portalu przenoszącego do roku 1960, podejmuje decyzję o podróży w czasie, aby zapobiec zamordowaniu prezydenta Kennedy’ego.

Dodaj swoją opinię

„22.11.63” fabuła

„22.11.63” to amerykański serial telewizyjny, którego premiera odbyła się w 2016 roku. Oparty na bestsellerowej powieści Stephena Kinga, serial pod tym samym tytułem dostarcza niezwykłej dawki napięcia, tajemniczości i podróży w czasie. Znakomita adaptacja wciąga widzów w historię pełną tajemnic, zmian historycznych i moralnych dylematów.

Fabuła „22.11.63” obraca się wokół Jake’a Eppinga (James Franco), nauczyciela angielskiego, który odkrywa tajemniczą szafę czasu. Poprzez tę szafę Jake ma możliwość podróży w czasie i postanawia wykorzystać tę szansę do zmiany jednego z najważniejszych wydarzeń w historii – zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Wraz z misją zmiany przeszłości Jake staje w obliczu konsekwencji i niebezpieczeństw, które zagrażają zarówno jemu, jak i całemu światu.

„22.11.63” ekranizacja książki

Serial w znakomity sposób oddaje atmosferę powieści Kinga, a twórcy świetnie przenoszą na ekran główne motywy z książki. Oparty na równowadze pomiędzy science fiction a thrillerem, „22.11.63” zachwyca precyzyjnie skonstruowanym światem lat 60. w Stanach Zjednoczonych. Od autentycznego rekonstruowania historycznych wydarzeń po wierne odtworzenie epoki, serial sprawia, że widzowie poczują się, jakby sami przenieśli się w czasie.

„22.11.63” obsada

James Franco wciela się w rolę Jake’a Eppinga z zaangażowaniem i wiarygodnością, nadając postaci zarówno inteligencję, jak i emocjonalną głębię. Jego chemia z Sarah Gadon, która gra Sadie Dunhill, kobietę, w którą Jake się zakochuje w przeszłości, dodaje dodatkowego napięcia i uczuciowego wymiaru serialowi.

„22.11.63” recenzje krytyków

Opinie na temat serialu „22.11.63” są bardzo pozytywne, a wiele osób uważa go za jedno z najlepszych adaptacji powieści Stephena Kinga. Krytycy chwalą produkcję za wciągającą i intrygującą fabułę, która trzyma w napięciu od pierwszego odcinka do ostatniego. Mieszanka thrilleru, science fiction i romansu w połączeniu z tematem podróży w czasie sprawia, że serial jest niezwykle porywający.

„22.11.63” to również mistrzowskie przedstawienie konsekwencji zmieniania przeszłości. Twórcy stawiają widza wobec moralnych dylematów i pytań dotyczących wpływu jednego człowieka na bieg historii. Czy zmiana przeszłości naprawdę przyniesie lepszą przyszłość? Jakie będą konsekwencje naszych działań? Serial skłania do refleksji nad wpływem jednostki na losy całego świata.

„22.11.63” reżyseria i scenografia

Oprócz genialnej fabuły, „22.11.63” wyróżnia się również doskonałym kunsztem reżyserskim i znakomitą scenografią. To zasługa znakomitych Fredericka E.O. Toye, Kevina Macdonalda, Jamesa Stronga, Bridgeta Carpentera, Quintona Peeplesa, Briana Nelsona.

„22.11.63” gdzie obejrzeć?

Serial „22.11.63” można obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime.

Podsumowując, „22.11.63” to niezwykle wciągający serial, który zachwyca zarówno fanów powieści Stephena Kinga, jak i nowych widzów. Zaskakująca fabuła, doskonałe aktorstwo i mistrzowska realizacja sprawiają, że serial ten jest prawdziwym arcydziełem, które wprowadza nas w labirynt czasu i skłania do głębszych rozważań nad naszym wpływem na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. „22.11.63” to nie tylko podróż w czasie, to podróż do samego sedna ludzkiej natury.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “22.11.63”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

22.11.63
22.11.63

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0