19,90 

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Darmowy okres

14 dni

Aplikacja mobilna

Tak

Dostępność offline

Tak

Z roku na rok przybywa w Polsce entuzjastów słuchania audiobooków. Nic więc dziwnego, że rośnie również liczba osób, które na co dzień korzystają z Audioteki, jednego z największych sklepów z audiobookami w naszym kraju. Aplikacja umożliwia wygodne odtwarzanie dowolnej książki w drodze do pracy, na siłowni, czy w samochodzie. Zobacz, ile to kosztuje.

(17 opinii )
Oferta jest na miejscu #2 w kategorii Aplikacje do audiobooków

Audioteka – biblioteka audiobooków

Audioteka to usługa, która umożliwia słuchanie audiobooków. Wystarczy, że posiadasz telefon lub tablet z zainstalowaną aplikacją, aby móc cieszyć się dostępem do tysięcy pozycji. Usługa ta zdobywa coraz większe uznanie wśród Polaków – obecnie subskrypcji Audioteka Plus korzysta każdego miesiąca ponad 35 000 osób.

Sam serwis powstał w 2008, a jego założycielami są Polacy na czele z Marcinem Beme. O ile dzisiaj, audiobooki są już doskonale znanym produktem, o tyle 13 lat była to zupełna nowość. Wystarczy wspomnieć, że czytane wersje książek, jeśli już się pojawiały, to występowały w 100 proc. na płytach CD.

Pojawienie się audioteki odwróciło ten trend. Dzięki aplikacji Polacy uzyskali dostęp do tysięcy książek, których już nie musieli czytać, a mogli wysłuchać. Sama Audioteka wygenerowała w 2019 roku ponad 5 mln zysku netto.

Audioteka – cena

Audioteka oferuje swoim użytkownikom kilka możliwości korzystania z audiobooków.

Pierwszą opcją jest możliwość kupienia konkretnego audiobooka. To coś, czego nie oferują inne, podobne aplikacje. Raz wykupiona książka jest już na zawsze Twoją własnością. Oznacza to, że można do niej wrócić w dowolnym momencie, a nawet podzielić się z innymi. Cena pojedynczego audiobooka waha się w granicach 15-40 złotych. Za większość uznanych tytułów zapłacimy mniej więcej 25 złotych.

Drugą opcją korzystania z aplikacji jest Audioteka Plus, która działa w modelu subskrypcyjnym. Za 19,90 zł miesięcznie, użytkownik otrzymuje dostęp do ponad 8 000 pozycji. W tym gronie znajdziesz nie tylko najciekawsze książki polskich autorów, ale również światowe bestsellery oraz całą listę świetnych podcastów. Co ważne, korzystanie z aplikacji nie wymaga wielkich zobowiązań – można zrezygnować w dowolnym momencie.

Ostatnią opcją jest Audioteka Klub. Usługa uruchomiona została w 2019 roku z okazji 11 urodzin aplikacji. Pozwala ona użytkownikom na korzystanie z ponad 5 000 audiobooków, a także pozwala kupić ponad 10 000 książek w cenie 19,90 zł każda. Subskrypcja Audioteki Klub to koszt 19,90 zł miesięcznie.

Co ważne, zarówno Audioteka Plus, jak i Audioteka Klub mogą być bezpłatnie testowane przez 14 dni.

Gdzie Audioteka zapisuje pliki?

Audioteka, podobnie jak wiele innych aplikacji, umożliwia zapisywanie swoich ulubionych pozycji książkowych. Przechowywane są one w chmurze, dzięki czemu audiobooki nie zajmują miejsca na dysku telefonu, czy też tabletu.

Skorzystanie z tej opcji umożliwia słuchanie audiobooków nawet bez dostępu do internetu, co jest niewątpliwie ogromną zaletą aplikacji.

Audioteka czy Storytel?

Wiele zależy od preferencji samego użytkownika. Ogromną zaletą Audioteki jest możliwość zakupu konkretnego audiobooka, który po dokonaniu płatności staje się własnością słuchacza. Można więc do niego zajrzeć w dowolnym momencie, bez obawy o opłaty związane z abonamentem.

Zaletą Audioteki są również dwa modele subskrypcji: Audioteka Plus i Audioteka Klub. Pierwsza opcja jest idealna dla osób, które nie mają potrzeby posiadania książek na własność, ale lubią mieć duży wybór (ponad 8000 audiobooków). Klub Audioteki to rozwiązanie korzystne dla słuchaczy, którzy z jednej strony chcą mieć dostęp do wielu audiobooków, a z drugiej chcą kupować taniej poszczególne pozycje.

Storytel jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć bardzo duży wybór. Aplikacja kusi rozbudowaną biblioteką, w której można znaleźć nie tylko najlepsze pozycje polskiej i zagranicznej literatury, ale również ogromną liczbę podcastów. Dodatkowo użytkownicy Storytel otrzymują również dostęp do e-booków.

Audioteka opinie

Rosnące wpływy oraz zyski Audioteki potwierdzają, że Polacy uwielbiają korzystać z tej aplikacji. Była to pierwsza tego typu usługa na naszym rynku i w obecnie prowadzonych działaniach, widać ogromne doświadczenie oraz pasję do książek.

Sami użytkownicy aplikacji bardzo cenią możliwość zakupu konkretnej pozycji książkowej. Wynika to nie tylko z wygody, ale również oszczędności. Przesłuchanie audiobooka, którego papierowa wersja ma ponad 500 stron to około 25-30 godzin. Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić pół godziny dziennie na korzystanie z aplikacji Audioteka, to przesłuchanie całego audiobooka zajmie mu dwa miesiące.

Abonament w Audiotece chwalą sobie osoby, które nie słuchają książek „od deski do deski”. Jeśli lubisz szybko zmieniać tematykę książki, to zdecydowanie jest to korzystna opcja, również zwarzywszy na to, że książki są tańsze, jeśli korzystamy z subskrypcji Audioteki (nie wszystkie są dostępne w ramach abonamentu do pobrania bez ograniczeń).

1.7 na 5
1
0
2
4
10
Czytaj opinie
Pokaż wszystkie Najlepsza Najwyższa ocena Najniższa ocena
 1. Adam

  Audioteka to chyba takie oszustwo. Żeby korzystać i słuchać, trzba płacić abonament – nic nadzwyczajnego dokładnie tak jak u wszystkich. I dopiero dalej zaczynają się różnice. U konkurencji płacenie abonamentu oznacza dostęp do słuchania wszystkiego w ofercie. W Audiotece tylko część zasobów jest dostępna w ramach aonamentu, za resztę trzeba dopłacać z osobna za każdy tytuł. I tu jest więcej ciekawostek ponieważ to co nazwane jest „kupowaniem” wcale kupowaniem nie jest. Płacąc dodatkowo za tytuł który trafia na „moją półkę” tak naprawdę mam do niego dostęp tylko jeśli płacę abonament czyli de-facto nic nie kupiłem ponieważ nic nie mam. Kupiony tytuł można odtwarzać tylko w apce na telefonie. Można go pobrać i zapisać w pamięci, ale po wylogowaniu apka usuwa wszystkie pobrane pliki automatycznie – czyli nadal nic nie mamy pomimo że „kupiliśmy”. Podejrzewam, że po zaprzestaniu płacenia abonamentu nie można zalogować się w apce czyli bezpowrotnie tracimy to co „kupiliśmy”…

  + ZALETY: Bardzo dobry i szeroki wybór tytułów. No i Superprodukcje...
  - WADY: Pomimo płacenia abonamentu trzeba płacić za poszczególne tytuły osobno. Zakupionych tytułów nie otrzymujemy na własność pomimo zapłaty.
  Przydatna(0) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos
 2. Marek

  skandal, prowadzę z supportem od ponad roku wymianę uwag, skutek że pobierają kasę a usługa nie działa off-line i nie mogę wybrać zdobyte punkty ale kasa zapłacona, POPROSTU ZŁODZIEJE

  + ZALETY: ,,
  - WADY: Liczy się tylko wasza kasa, jak bym mógł to dałbym im minus 5 gwiazdek. Support w audiotece zaczął weekend we wtorek bo cisza na mojego maila.
  Przydatna(0) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos
 3. Norbert

  Jestem długoletnim klientem Audioteki a jakiś czas temu okazało się że z mojej półki zniknęło kilka audiobooków, po zgłoszeniu tej sprawy audioteka odpisała mi że ja ich nigdy nie kupiłem co jest oczywistą bzdurą, całe szczęście, że zawsze zgrywam wszystkie na komputer gdyby nie to nie miał bym ich. Wniosek taki, że szanowna audioteka ukradła mi książki i wmawia że ich nie miałem, wku…em się na maksa i tyle mogę w tej sprawie. I jeszcze nie mogę dać zero gwiazdek.

  Przydatna(1) Nieprzydatna(1)Już oddałeś swój głos
 4. Przemek

  Mam sporo książek w tej aplikacji ale jak zobaczyłem, że kasują mnie podwójnie za dwa abonamenty, kto normalny by tak robił? To musiał być jakiś błąd lub wprowadzili mnie w błąd. Liczą się tylko zyski a klienta mają w d.

  + ZALETY: działa
  - WADY: dział obsługi klienta to dramat
  Przydatna(0) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos
 5. Anna

  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak zrezygnować, może ktoś podpowie

  Przydatna(8) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos
 6. Adam

  Bardzo dużo brakuje tej aplikacji. Choć ładnie wygląda, to funkcjonalność leży. Interfejs mało czytelny, wyszukiwarka nie posiada żadnych filtrów, a przecież najważniejszym jest, bym mógł wyszukać ciekawe tytuły w abonamencie, a nie być zmuszonym do przeglądania całej biblioteki. W ustawieniach coś pozmieniałem na chwilę, by pobrać tylko z wifi albo odwrotnie.. Przestało działać w normalnym trybie, chciałem zmienić z powrotem.. Poddałem się i zainstalowałem od nowa.

  + ZALETY: ładne
  - WADY: funkcjonalność przedpotopowa. audiobooki club bardzo skromny.
  Przydatna(0) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos
 7. Lucyna

  Mam Audiotekę plus i jestem zadowolona. Ściągnęłam też Audiotekę klub, odsłuchałam kilku fragmentów, poczytałam regulamin i tu mam mieszane uczucia. Na razie trzymam się pierwszej apki. Spełnia moje oczekiwania

  + ZALETY: Zawsze mogę znaleźć interesującą pozycję w wielu dziedzinach. Długie darmowe fragmenty pozwalają mi ocenić czy faktycznie to jest to czego chcę Świetni lektorzy
  - WADY: Rosnąca cena subskrypcji
  Przydatna(1) Nieprzydatna(1)Już oddałeś swój głos
 8. Krzysztof

  Przestańcie na siłę dodawać swoje propozycje, np. dla mnie Chyłka to dno sztuki pisania, pan pisze pod dyktando salonu BMW i innych produktów. Ja jestem klientem i ja wybieram. Kiedyś ta aplikacja była super, ale to Polska. Jak coś jest dobre, to trzeba to zepsuć, Krzysztof.

  + ZALETY: Dobrzy lektorzy
  - WADY: Nachalność
  Przydatna(0) Nieprzydatna(0)Już oddałeś swój głos
 9. Paulina

  Technicznie najgorsza aplikacja, z jaką miałam do czynienia — strasznie się zacina, nie można usuwać audiobooków, które zrobiły się płatne, a jedyny pomysł, jaki ma obsługa techniczna to zainstalowanie najnowszej wersji. Tyle że zainstalowanie najnowszej wersji spowodowało jeden wielki bug- aplikacja jest w tej chwili całkowicie nie do użytku (Android).
  Nie polecam jeśli interesuje Was abonament — płacę i mam spokój. W samym abonamencie nie ma większości fajnych książek, wszystko jest dodatkowo płatne – 20-30 PLN. Generalnie masz wrażenie, że ktoś bardzo mocno siedzi nad marketingiem i nad tym, jak z klienta jak najwięcej wycisnąć, a niewiele uwagi poświęca się kwestiom technicznym. Nowe wersje wprowadzone są bez testowania i oparte na tym, że wkurzeni użytkownicy będą zgłaszać błędy.

  + ZALETY: bardzo fajne książki -ale najlepsze tylko dodatkowo płatner
  - WADY: - technicznie jeden wielki bug - model podwójnego poierania opłat - i za abonament i za książki
  Przydatna(2) Nieprzydatna(1)Już oddałeś swój głos
 10. baca350

  A ja nie jestem w stanie nic ściągnąć. Kulawe to jakieś wszystko.
  Robicie z tym coś??
  Zapamiętajcie co jest ważne:
  1. znaleźć pozycję
  2. posłuchać kawałek
  3. wsadzić do schowka na wszelkie zaś albo kupić i ściągnąć na lapka, gwizdek
  i słuchać w kazdej wolnej chwili.
  To wszystko.

  + ZALETY: jest
  - WADY: nie działa jakbym chciał
  Przydatna(3) Nieprzydatna(1)Już oddałeś swój głos
 11. Piotr

  Na 24 audiobook o tematyce gór tylko 1 dostępny w ramach abonamentu. Reszta dodatkowo płatna 19,90pln🤣🤣🤣

  - WADY: Kasa kasa tylko za wszystko płac
  Przydatna(6) Nieprzydatna(2)Już oddałeś swój głos
 12. A

  Było ok dopóki audioteka nie pobrała opłaty za jakąś usługę (19.90 pln) z której nie korzystałem. Patrząc po komentarzach nie tylko ja miałem takie doświadczenia.

  - WADY: -pobranie opłaty bez uprzedzenia.
  Przydatna(2) Nieprzydatna(1)Już oddałeś swój głos
 13. Iza

  Bardzo odradzam serwis Audioteka.
  Okazało się, że kupiłam „nieściągalny” audiobook – a raczej kupiłam audiobook, który mogę słuchać tylko przez ich apkę w telefonie, a ściągnięcie go jest niemożliwe.
  Czyli ten serwis sprzedaje nie audiobooki – tylko usługę odsłuchania audiobooków przy włączonym internecie.
  Więcej już nic tam nie kupię.

  Przydatna(7) Nieprzydatna(2)Już oddałeś swój głos
 14. Robert

  Wszystko było fajnie pięknie dopóki podziękowałem za współpracę ale i tak pobierali mi 19,90zł na jakiś klub. Bardzo się rozczarowałem gdy okazało się że zakupione audiobooki tak naprawdę nie są moje, są dostępne tylko w moim starym telefonie, nie mogę ich zgrać na płytę czy pendriva. Lepiej kupić audiobooki na CD, można je pożyczać, słuchać kiedy się chce, nawet za 10 lat, to jak moja książka na półce.

  + ZALETY: Dobra jakość i poziom nagrań - dobrzy lektorzy
  - WADY: -Nie można ich zgrać albo zamówić na CD -pobieranie opłat bez uprzedzenia -lepsze audiobooki nie dostępne w abonencie -trudny kontakt z serwisem
  Przydatna(8) Nieprzydatna(3)Już oddałeś swój głos
 15. Andrzej

  Coraz bardziej na nie. Coraz więcej książek niedostępnych w abonamencie. W aplikacji nie ma o tym żadnej informacji. Dopiero kiedy chcę kupić, po odsłuchaniu darmowego fragmentu, dowiaduję się, że książka w abonamencie jest niedostępna. Chyba szkoda go płacić.

  Przydatna(17) Nieprzydatna(2)Już oddałeś swój głos
 16. Krzysztof

  Beznadziejny serwis. Audiobooki bezpłatne w ramach abonamentu dostępne są tylko przez aplikację android/apple, nie ma możliwości skorzystania z nich na PC. W dzisiejszych czasach to brzmi jak bardzo nieśmieszny żart.

  + ZALETY: Na androidzie działa... no i w sumie tyle.
  - WADY: Większość popularnych audiobooków tylko do wykupienia za pieniądze, co najwyżej wliczając zniżkę za klub Bezpłatne audiobooki dostępne tylko poprzez aplikację, nie ma możliwości skorzystania z niej przez przeglądarkę na PC.
  Przydatna(8) Nieprzydatna(4)Już oddałeś swój głos
 17. gg

  Bardzo nie polecam.
  Temu serwisowi, zależy tylko na Państwa pieniądzach.
  Proszę uważać na ten serwis i omijać go z daleka.
  Serwis automatycznie pobiera opłaty i zasłania się regulaminem.
  Klient jest dla nich nikim, liczą się dla nich tylko zyski.

  + ZALETY: Brak
  - WADY: Tylko pieniądze, się dla nich liczą.
  Przydatna(15) Nieprzydatna(23)Już oddałeś swój głos

  Dodaj Opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Audioteka
  Audioteka

  19,90 

  Submatiq
  Logo
  Rejestracja Nowego Użytkownika
  Resetuj Hasło
  Porównaj oferty
  • Total (0)
  Porównaj
  0