The Last of Us

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria:

Historia przedstawiona w serialu „The Last of Us” rozgrywa się dwadzieścia lat po zniszczeniu współczesnej cywilizacji. Joel, doświadczony ocalały z przeszłością wojownika, zostaje zatrudniony do przewiezienia czternastoletniej dziewczynki o imieniu Ellie przez opresyjną strefę kwarantanny. To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, szybko zamienia się w brutalną i poruszającą podróż przez Stany Zjednoczone. W tym bezlitosnym świecie przetrwanie zależy wyłącznie od siebie nawzajem.

Dodaj swoją opinię

„The Last of Us” – recenzje krytyków

Oto podsumowanie recenzji krytyków:

 1. Recenzent Jakub Demiańczuk z Polityki ocenił serial na 7 punktów. Stwierdził, że serial ma momenty wspaniałe, ale czasami wydaje się wtórny. Mimo to uważa, że całość jest solidna i warta uwagi, nawet dla osób niezwiązanych z grami komputerowymi. W swoim eseju dla „Dwutygodnika” podkreśla również, że „The Last of Us” to ważna narracja kulturowa, a nie tylko generyczny survival horror.
 2. Recenzent Gabriel Krawczyk z Filmwebu ocenił serial na 8 punktów. Wyraził entuzjazm wobec serialu, porównując go do zbierania grzybów. Sugeruje, że to, co widzimy w serialu, jest fascynujące i godne uwagi.

Warto zauważyć, że jeden z recenzentów wspomniał, że Pedro Pascal, który gra Joela, nie cierpi gier komputerowych i nigdy nie grał w „The Last of Us”. To może być wada dla niektórych widzów, ale zaleta dla innych. Niemniej jednak, recenzje krytyków wskazują na to, że serial „The Last of Us” jest godny uwagi i ma wiele cennych elementów, zarówno dla fanów gier, jak i dla szerszej publiczności.

„The Last of Us” – opinie widzów

Opinie widzów na temat serialu „The Last of Us” są zróżnicowane. Wiele osób wyraziło swoje silne emocje podczas oglądania odcinka 3 pierwszego sezonu, który wywołał u nich łzy i wzbudził duże zainteresowanie. Widzowie docenili sposób, w jaki w serialu ukazano piękną miłość i radość płynącą z małych rzeczy nawet w trudnych czasach apokalipsy.

Jednak niektórzy widzowie mieli mieszane uczucia i wyrazili swoje zdanie na temat różnych aspektów serialu. Niektórzy krytykowali długi wątek homoseksualny, podczas gdy inni uważali, że nieuzasadnione zarzuty homofobii są nieuzasadnione. Niektórzy narzekali na brak akcji i nudy w niektórych odcinkach, podczas gdy inni byli zachwyceni realizacją i emocjonalnymi momentami.

Opinie na temat finału sezonu również były podzielone. Niektórzy widzowie uważali, że finał był zmarnowanym potencjałem i wykonany w pośpiechu, podczas gdy inni go chwalili i uznali za jeden z najlepszych momentów sezonu.

Wielu fanów gry miało wysokie oczekiwania względem serialu i niektórzy z nich byli rozczarowani niektórymi zmianami w fabule i realizacją odcinków.

Podsumowując, opinie widzów na temat serialu „The Last of Us” są różnorodne, z pozytywnymi i negatywnymi komentarzami dotyczącymi różnych aspektów produkcji.

„The Last of Us” – ciekawostki

 1. Aktorka Merle Dandridge, która w serialu wciela się w postać Marlene, podłożyła również głos tej postaci w anglojęzycznej wersji gry „The Last of Us”.
 2. Troy Baker i Ashley Johnson, którzy podłożyli głosy Joela i Ellie w grze, również występują w serialu, ale w innych rolach.
 3. China Anne McClain początkowo była zainteresowana rolą Riley, ale ostatecznie rolę tę otrzymała Storm Reid.
 4. Wielu znanych aktorów było branych pod uwagę do roli Joela Millera, takich jak Hugh Jackman, Michael Fassbender, Jon Bernthal, Gerard Butler, Josh Brolin, Jon Hamm, David Harbour, Keanu Reeves, Chris Hemsworth, Harrison Ford, Tom Hardy i Joel Edgerton. Ostatecznie rolę Joela zagrał Pedro Pascal.
 5. Con O’Neill pierwotnie został obsadzony w roli Billa, ale musiał zrezygnować z projektu z powodu konfliktu harmonogramu. Zastąpił go Nick Offerman.
 6. Carrie-Anne Moss była zainteresowana rolą Tess, ale ostatecznie rolę tę otrzymała Anna Torv.
 7. Jada Pinkett Smith rozważała przyjęcie roli Marlene, ale ostatecznie rolę tę otrzymała Merle Dandridge.
 8. Do roli Ellie Williams brane były pod uwagę takie aktorki jak Dafne Keen, Kaitlyn Dever, Maisie Williams, Thomasin McKenzie, Eliza Scanlen, Izabela Vidovic, Bailee Madison, Nico Parker, Elle Fanning, Julia Butters i Mckenna Grace. Rolę Ellie otrzymała Bella Ramsey.
 9. Chris Pine, Nikolaj Coster-Waldau i Chris Pratt byli brani pod uwagę do roli Tommy’ego Millera.
 10. Serial był kręcony w różnych miejscach, w tym w Calgary, Fort MacLeod, Canmore, Edmonton, Okotoks, Olds, High River (Kanada) oraz Kansas City (Missouri, USA).
 11. Okres zdjęciowy do pierwszego sezonu trwał od lipca 2021 do czerwca 2022 roku.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “The Last of Us”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Last of Us
The Last of Us

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
 • Total (0)
Porównaj
0