Dead Ringers

ObserwujDodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Kategoria: Tag:

Misją identycznych bliźniaczek jest rewolucja w sposobie, w jaki dzieci przychodzą na świat.

Dodaj swoją opinię

„Dead Ringers” fabuła

Serial „Dead Ringers” to niekonwencjonalna produkcja medyczna, która nie jest typową telenowelę. W tym ambitnym remake’u filmu Davida Cronenberga, Alice Birch nie boi się sięgnąć po ekstremalne tematy. W sześciu godzinnych odcinkach przenosi nas w mroczny świat uzależnionych od siebie bliźniaczek, eksplorując zarówno krwawe tajemnice ciężarnych kobiet, jak i najgłębsze zakamarki ich zwichrowanych umysłów.

„Dead Ringers” to psychodeliczna produkcja, która wciąga swoją hipnotyczną atmosferą, jednocześnie odpychając widza swoją niepokojącą intensywnością. Alice Birch przedstawia historię nie tylko jako medyczną zagadkę, ale również jako emocjonalną podróż w głąb zepsutego umysłu. Przekraczając granice normy, serial prowokuje do refleksji i stawia trudne pytania dotyczące psychiki człowieka.

Nie oczekujcie konwencjonalnego podejścia do tematyki medycznej, bo „Dead Ringers” jest czymś znacznie bardziej odważnym i eksperymentalnym. To wyjątkowe dzieło, które porusza i nie daje o sobie zapomnieć.

„Dead Ringers” obsada

Rachel Weisz jako Eliot Mantle / Beverly Mantle

Michael Chernus jako Tom

Poppy Liu jako Greta

Britne Oldford jako Genevieve

Emily Meade jako Susan

Jennifer Ehle jako Rebecca

Główne bohaterki, bliźniaczki Mantle, są położnymi, które marzą o własnej klinice wyposażonej w nowoczesne laboratorium, aby wprowadzić rewolucję w sposobie rodzenia dzieci. Przez cały serial temat ciąży i porodu zostaje ukazany jako coś więcej niż tylko chorobę. Beverly, jedna z bliźniaczek, powtarza jak mantrę, że „ciąża to nie choroba”, gdy słyszy, że w szpitalu wszystko jest w porządku. Chce mieć wpływ na biologię, ratować życie matek i zapewnić im właściwą opiekę. Elliot, druga z bliźniaczek, również ma podobne cele, ale głównie ze względu na swoją siostrę. Oczywiście, nie można zapomnieć o motywacji finansowej.

„Dead Ringers” recenzje krytyków

Serial „Dead Ringers”  został ciepło przyjęty przez krytyków którzy piszą, iż produkcja zapowiada się jako niezwykle odważna i kontrowersyjna i od samego początku skupia się na tematyce seksualności oraz medycynie. To podejście może być zarówno przyciągające, jak i odstraszające dla widza. To oryginalny i odważny serial, który stawia ważne pytania i prowokuje do refleksji

„Dead Ringers” gdzie obejrzeć?

Serial „Dead Ringers” dostępny jest na platformie streamingowej Amazon Prime.

Serial „Dead Ringers” w sposób nieoczywisty porusza tematykę seksualności i kobiecej tożsamości poprzez postacie i ich cele zawodowe. Przekracza granice konwencjonalnych społecznych norm, aby zmusić widza do zastanowienia się nad szerokim spektrum doświadczeń seksualnych i roli płci w dzisiejszym społeczeństwie.

Opinie

0.0 na 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Dead Ringers”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dead Ringers
Dead Ringers

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0