Muzyka bez wi-fi. Jak słuchać piosenek bez internetu?

Godzinne słuchanie muzyki w standardowej jakości przez internet zużywa od 40 do 100 MB transferu danych. Wydaje się to niedużo, ale w perspektywie miesiąca ilość zużytych gigabajtów może być liczona w dziesiątkach. Jeśli w dodatku oglądamy teledyski, czy wybieramy utwory o podwyższonej jakości dźwięku, to zużyty transfer skokowo rośnie.

Co zrobić, by słuchanie muzyki na urządzeniu mobilnym było możliwe niezależnie od wartości posiadanych pakietów internetowych? Sprawdzamy najlepsze aplikacje, dzięki którym można słuchać dowolnej piosenki bez internetu.

Dostęp do muzyki bez wi-fi

Kiedy przydaje się dostęp do muzyki bez internetu?

Standardowe abonamenty komórkowe największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce zawierają niewielkie miesięczne pakiety danych mobilnych. Niewielkie, jeśli weźmiemy pod uwagę potrzeby dzisiejszych użytkowników. Technologia 4K, filmy w wysokich rozdzielczościach oraz serwisy VOD potrafią zużyć kilkadziesiąt gigabajtów danych internetowych dziennie. Jeśli weźmiemy zatem pod uwagę potrzeby młodych użytkowników i dostępność usług okaże się, że zakup dodatkowych pakietów internetowych będzie po prostu koniecznością. To zaś wiążę się z dodatkowymi wydatkami, idącymi w setki złotych rocznie. Nie wszędzie też mamy dostęp do ogólnodostępnych sieci internetowych. Muzyka bez wi-fi generuje całkiem duży transfer, który przecież można spożytkować na wiele innych sposobów.

Kolejna problematyczna kwestia dotyczy aktywności fizycznej i zasięgu. Dlaczego akurat tych dwóch aspektów? Sporą grupą użytkowników, słuchających muzyki przez internet są osoby aktywne fizycznie. Wielu z nas zna to z autopsji: zakładamy słuchawki, bierzemy rower i jedziemy przejechać się poza miasto. W pewnym momencie, mimo aktywnych pakietów danych mobilnych, zasięg ginie. Nie ma chyba nic bardziej denerwującego podczas biegania/jazdy na rowerze, niż nagła utrata zasięgu, która wybija ze sportowego rytmu. Korzystanie z dedykowanych, niezwykle popularnych aplikacji muzycznych do odtwarzania muzyki jest zatem jak najbardziej zasadne.

Jak słuchać piosenek bez internetu?

Aplikacje do słuchania muzyki offline

Najlepszym obecnie sposobem na słuchanie muzyki jest korzystanie z aplikacji muzycznych. Sprawdźmy, czy darmowa muzyka bez internetu jest w nich możliwa i jakie funkcjonalności oferują poszczególni gracze na rynku.

1

Aplikacja na androida do słuchania muzyki bez internetu

YouTube Music

Muzyka za darmo bez internetu na popularnym serwisie YouTube? To całkiem możliwe. Amerykańska spółka od 2015 roku proponuje aplikację mobilną dedykowaną miłośnikom muzyki. Dzięki YouTube Music można słuchać muzyki bez internetu, bez reklam oraz, co niezwykle przydatne, z wyłączonym ekranem. W tradycyjnej aplikacji mobilnej YouTube ekran, po wygaszeniu, zastopowywał jakikolwiek puszczony filmik. Było to o tyle irytujące, iż w trakcie podróżowania, uprawiania sportu czy spaceru, użytkownik był zmuszony każdorazowo zwracać uwagę, by nie dotknąć ekranu smartfona. Problem został całkowicie rozwiązany w aplikacji YouTube Music, po skorzystaniu z płatnej subskrypcji abonamentowej.

Darmowa wersja aplikacji została znacząco okrojona, ale wciąż jest całkiem użyteczna. Bezpłatna wersja pozwala na odtwarzanie plików muzycznych, ale z przerwami na reklamy. Co więcej, słuchanie muzyki bez internetu w darmowej wersji nie jest możliwe – plików nie da się zapisywać do trybu offline. Po skorzystaniu z płatnej subskrypcji serwisu słuchacz uzyskuje pełną funkcjonalność aplikacji: możliwość piosenki bez internetu w trybie offline, dowolne wygaszanie ekranu i brak reklam. Dla niezdecydowanych: YouTube Music oferuje bezpłatny okres próbny, po którym można bez żadnych dodatkowych kosztów z funkcjonalności zrezygnować. Dalsze użytkowanie aplikacji będzie wiązało się z miesięcznym kosztem w wysokości 19,99 złotych.

2

Darmowe słuchanie ulubionych piosenek. Darmowa muzyka bez internetu jednak tylko w wersji premium

Spotify

Aplikacja Spotify oferuje szereg ciekawych funkcjonalności w trybie darmowym. Okrojona wersja programu co prawda nie zezwala na słuchanie muzyki bez internetu, ale dzięki dodatkowym opcjom można włączyć tryb oszczędzania danych. Dzięki temu nie ładują się m.in. okładki płyt muzycznych, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości transferu. Niestety, darmowe Spotify po pewnym czasie użytkowania może stać się nieco irytujące. Program wplata w ulubione piosenki swoje propozycje, niektórych utworów nie można pominąć, a w dodatku gdzieniegdzie pojawiają się reklamy.

Muzyka za darmo bez internetu jest możliwa tylko i wyłącznie w wersji premium. Za 19,99 zł miesięcznie użytkownik uzyskuje szansę na pobieranie muzyki (niezbędne, aby odsłuchiwać piosenki bez internetu), odtwarzanie i tworzenie spersonalizowanych playlist. Płatna aplikacja pozbawiona jest reklam, a limit pomijania piosenek jest zniesiony. Spotify umożliwia niezdecydowanym słuchaczom przetestowanie pełnej funkcjonalności aplikacji, bez zobowiązań przez dwa miesiące. Rezygnacja z usługi możliwa jest w dowolnej chwili.

3

Abonamentowa aplikacja na androida do słuchania muzyki bez internetu

Deezer

Deezer to zdecydowanie mniejszy gracz niż wspomniane YouTube Music czy Spotify. Baza dostępnych utworów jest nieco mniejsza, ale to wciąż przeszło 70 milionów różnych piosenek. W wersji darmowej użytkownik musi skonfrontować się z dodatkowymi reklamami, brakiem możliwości pomijania konkretnych utworów. Nie jest możliwe także słuchanie muzyki bez internetu w trybie offline, a dodatkowo odtwarzanie z playlist jest losowe. Deezer w wersji premium odblokowuje w pełni te funkcjonalności, które zostały ograniczone w opcji darmowej. Muzyka bez wi-fi i żadnego połączenia internetowego może być odsłuchiwana w trybie offline.

Deezer Premium znosi reklamy, umożliwia pomijanie wszystkich utworów, a aplikację można testowo wypróbować przez 30 dni całkowicie za darmo. Deezer udostępnia także trzeci drugi tryb abonamentu: Deezer Family. Nie różni się on funkcjami od wersji premium, poza jedną ważną zmianą. Na Deezer Family może być zalogowanych do sześciu kont jednocześnie, dzięki czemu możemy składać się co miesiąc z przyjaciółmi lub członkami rodziny, znacznie redukując koszty abonamentowe. 

Aplikacje do słuchania muzyki offline za darmo. Którą wybrać?

Podsumowanie trzech najpopularniejszych programów

Funkcjonalność przedstawionych powyżej programów do odtwarzania muzyki jest niemalże ze sobą identyczna. Każda renomowana aplikacja na androida do słuchania muzyki bez internetu wymaga uiszczania opłat abonamentowych. Wówczas użytkownik uzyskuje pełną funkcjonalność programu (muzyka bez wi-fi, brak reklam, pomijanie utworów).

Wersje bezpłatne są mocno okrojone i po pewnym czasie zaczynają irytować. Czy korzystanie z subskrypcji jest zatem opłacalne? Ceny funkcji premium, wahają się w granicy ok. 20 złotych za miesiąc. To nieco mniej niż przeciętny pakiet internetowy np. 30 GB. W takiej sytuacji nie tylko oszczędzamy kilkanaście złotych miesięcznie, ale również nie jesteśmy uzależnieni od jakości sygnału. Ten może się gubić, zwłaszcza gdy dużo podróżujemy samochodem, pociągiem, bądź wybieramy się na wycieczki poza miasto. Słuchanie muzyki bez internetu będzie w takich sytuacjach zdecydowanie bardziej wygodne – piosenki nie zacinają się, możemy je dowolnie przewijać w trybie offline, szybko zmieniać playlisty.

1 Komentarz
  1. Najlepsza aplikacja do ściągania muzyki z YouTube bez internetu

Dodaj Odpowiedź

Submatiq
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło
Porównaj oferty
  • Total (0)
Porównaj
0